beden-olumlama-yuzunden-kovulan-kadin-one-cikan

Dünyaca Ünlenen Beden Olumlama Fotoğrafları Yüzünden İşinden Kovulan Kadın

Favorilerime
Ekle

Kadınların dış görünüşü ve "ideal" vücut ölçüleri hakkında yıllardır süregelen kalıpları yıkan beden olumlama akımını artık bilmeyen kalmadı.

Umuyoruz ki herkes her kadının kendini iyi hissettiği gibi olmasının en doğrusu olduğunu, sağlıklı olduktan sonra kalan hiçbir şeyin önemli olmadığını biliyor.

Ancak gelin görün ki tüm kadınlara, tüm insanlara örnek olmak için beden olumlama akımını uygulayan, insanlığa bir mesaj vermek isteyen kadınlar aslında yaptıkları projelerden sonra pek nahoş durumlarla karşılaşmaya devam edebiliyor ne yazık ki.

Bunlardan biri de beden olumlama fotoğraflarının ardından işine son verilen genç bir kadın. Buyurun, genç kadının tüm dünyada yankı uyandıran çalışması ve ardından yaşamak zorunda kaldıkları...

Sahi, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Genç kadının başına gelenleri öğrendikten sonra fikirlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nişanlı bir çift olan Stephanie ve Arryn, geçtiğimiz haftalarda çekildikleri fotoğraflarla tüm dünyada çok konuşuldu

Stephanie ve Arryn için her şey Bria Terry adlı fotoğrafçı arkadaşlarına poz vermeleriyle başladı. Geçtiğimiz haftalarda çiftle çekim yapan Bria, çektiği ve çiftin vücutlarına en ufak bir dokunuş bile yapmadığı fotoğrafları, Wolf & Rose Photography adlı Facebook hesabında paylaştı. Bria'nın bu paylaşımı, gerçekliğin, aşkın ve beden olumlama akımının nefis bir örneği olarak görüldüğünden bir anda viral oldu. Yani Stephanie ve Arryn bir anda neredeyse tüm dünyanın tanıdığı ve hayran kaldığı bir çift haline geldi.

Tabii bu işin bir yüzüydü. Madalyonun arka yüzüyse özellikle Stephanie için pek de parlak değildi.

Bu durum Stephanie'nin işverenlerini öyle çok rahatsız etti ki genç kadının işine son verdiler

Dünyanın birçok yerinden aşklarına övgüler dizilen, vücut ayrımcılığına ve şekilciliğe verdikleri sevgi dolu cevapla takdir gören çift, birçok olumsuz yorum da aldı tabii. Ancak Stephanie sadece olumsuz yorumlar almakla kalmadı bir de işinden oldu.

1 yılı aşkın süredir çalıştığı banka, fotoğrafların "aile şirketlerinin yapısına uygun olmadığı" gerekçesiyle genç kadını işten çıkardı. Şirketi rahatsız edense fotoğraflarda Stephanie'nin "üstsüz" olmasıydı. Çekimler boyunca arkası olmayan straplez sütyen taktığını söyleyen genç kadınsa, fotoğraflarda üstsüz olmadığını, kaldı ki üstünde bir şey olmasa dahi şirketin böyle bir yöntem izlemesinin oldukça yanlış olduğunu düşünüyor ve ekliyor:

“Kendimi savunmam mümkün değildi çünkü kararlarını çoktan vermişlerdi.”

Stephanie ise bunun kadın-erkek eşitsizliğinin en net göstergesi olduğunu söylüyor ve yaşadıklarını şöyle özetliyor...

healthline

healthline

“Bir yıldan uzun bir süre çok sıkı bir biçimde çalışmama rağmen böyle pozitif bir şey, böyle gurur duyduğum bir şey, tüm kadınlara yardım etmeye çalıştığım bir şey için beni kovmaları canımı çok acıttı.”

Nişanlısının onu hep desteklediğini de ekleyen genç kadın, günümüzde erkeklerin her gün vücutlarını sergileyebildiğini, örneğin birçok farklı sporda üstsüz bir şekilde olmalarının kimse için hiçbir sakınca yaratmadığını, hatta elde edilen başarılar sonrası herkesçe takdir edildiğini söylüyor ve bu çifte standardın artık son bulması gerektiğinin altını çiziyor.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: scarymommy


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?