starbucks-bebek-latte-one-cikan

Aceleci Davranıp Starbucks'ta Doğan Bebeğin Şerefine Hazırlanan Sürpriz

Favorilerime
Ekle

Duyup duyabileceğiniz en sıra dışı, en ilginç doğum hikayelerinden biri karşınızda.

Elbette bu hikayeyi ilginç yapan sadece bir erken doğum olması değil, bu aceleci bebeğin bir kahve dükkanının otoparkında, babası tarafından doğurtulması.

Bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz... Zira minik bebek sağlıkla doğup hastaneye ulaştıktan sonra da onu şahane bir sürpriz bekliyormuş.

Annesi ve babası dahil tüm şehri, hatta dünyayı gülümseten nefis bir sürpriz hem de...

Matt ve Casey Dolber çifti, bebeklerinin erken doğacağını anlayınca kritik bir karar vermek zorunda kalıyorlar

New York'ta yaşayan Matt ve hamile eşi Casey Dolber, bebeklerine kavuşmalarına kısa bir zaman kaldığını anlayınca, 2 yaşındaki bebeklerini de yanlarına alıyor ve yollara düşüyorlar.

Yaptıkları plana göre hedefleri önce 2 yaşındaki çocuklarını bir yakınlarının evine bırakmak ve ardından doğum için hastaneye varmak.

Ancak doğması beklenen aceleci minik, ailesinin planlarını altüst ediyor ve dünyaya gelmek için fazlaca sabırsızlanıyor. Kasılmaları düzensizleşen ve bir anda çok büyük bir acı hissetmeye başlayan Casey, eşine hastaneye kadar dayanamayacağını söylüyor.

Başlarda eşinin şaka yaptığını düşünen Matt, durumun ciddiyetini anlayınca kritik bir karar veriyor ve arabayı en yakınındaki Starbucks'ın otoparkına park ediyor. Hemen acil yardımı arayıp arabada gerçekleşecek olan doğum için destek almaya çalışan Matt'in o anlarını eşi Casey olayın ardından gülerek anlatıyor:

"Acil yardım operatörü konuşmalarıyla beni sakinleştirmeye çalışırken Matt'e de doğumu adım adım yönlendirmesi için yardım ediyordu. Hatta operatör, yeni doğan bebeği gömleğine sarıp ısınması için benim kucağıma vermesini ve göbek bağını ayakkabı bağcığıyla bağlamasını söyledi ve bunların hepsini yaparken Matt, telefonu omzuyla kulağında tutup bana yardım etmeye çalışıyordu.”

Neyse ki bu beklenmedik ve heyecan dolu doğum macerası sağlıkla tamamlanıyor ve çiftin ikinci bebekleri Sailor Jewel Dolber dünyaya geliyor.

Bu arada aklına takılanlar olacaktır, tüm bu doğum sırasında çiftin 2 yaşındaki bebekleri de arabanın arka koltuğunda, doğumla neredeyse hiçbir ilgisi olmayacak şekilde oturuyormuş. Bebeklerinin korkmaması için elinden geleni yapan çiftin 2 yaşındaki çocukları, başlarda biraz endişeli gözükse de kardeşini görünce çok mutlu olmuş.

Anne ve bebek sağlık kontrollerinin ardından evlerine dönerken bu aileyi hiç beklemedikleri bir sürpriz karşılıyor

insideedition

insideedition

Ailenin her üyesi için ayrı ayrı zorluklarla dolu geçen doğumun ardından hem sağlık görevlileri hem de Starbucks çalışanları dünyaya henüz gelen miniği ve annesini ziyaret ediyor. Sağlık kontrollerinin ardından aile evine dönüyor ve normal bir şekilde hayatlarına devam etmeye başlıyorlar. Aldıkları haberse onları oldukça şaşırtıyor ve mutlu ediyor.

Doğumun gerçekleştiği Starbucks şubesi, yeni doğan bebekleri Sailor'ın şerefine, onun adını taşıyan özel bir kahve çıkarıyor ve tanıtım için koydukları tabelada şöyle diyorlar: “29 Haziran’da otoparkımızda doğan Sailor Jewel’in şerefine, Sailor lattemizi deneyin.”

Hem aile hem de bu kahve dükkanı için oldukça sıra dışı ve eğlenceli bu anıyı bir kahveyle ölümsüzleştirmek isteyen çalışanlar, Starbucks'ın sadece bu şubesine özel "Sailor latte" yapmaya başlıyorlar.

Fransız vanilyalı soya latte olarak tanımlanan Sailor latte, hem ardında yatan gerçek ve bir o kadar da sıra dışı hikayeyle hem de tadıyla ziyaretçilerden büyük ilgi görüyormuş.

Kaynak: Insideedition


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?