alacati-sorf-market

Yol Sorulmasından Bıkıp Maketini Yapan Ülkenin En Troll Esnafı: Alaçatı Sörf Market

Favorilerime
Ekle

Alaçatı'daki pahalı fiyatlardan dolayı neredeyse tüm esnaflara önyargıyla yaklaşıladursun, sosyal medya sayesinde ünlenen Sörf Market'in sahibi Cafer Sönmez bize başka türlü bir esnaflığın mümkün olduğunu kanıtladı.

Henüz Alaçatı Sörf Market ve ülkenin kuşkusuz en troll esnafı olan Cafer Bey ile tanışmadıysanız şimdi tam zamanı.

Alaçatı'daki Sörf Market'i ve sahibi Cafer Sönmez'i çoğumuz şu paylaşımla tanıdık

Sürekli adres tarif etmekten bıkan Cafer Bey iki maketini yaptırarak...

Maketlerden birisine Alaçatı Port yönüne giden yolun tarifini, diğerine de Alaçatı merkeze giden yolun tarifini yazmış

Maketin parmağını koparan kişiye de küçük bir mesajı var

"Parmağımı koparan yaratık işine yaradı mı bari?"

Açıklamaları da kanıtlıyor ki kendisi gerçekten bu ülkenin en troll insanı

Cafer Sönmez'in açıklamaları da tam olarak bunu kanıtlar türden:

"İnsanlar, hayırlı işler bile demeden yol tarifini alıp gitmek istiyor. Hatta dükkanımdan içeri girmeden, aracının kornasını çalarak beni yanına çağırıyor. Yani işi gücü bırakıp, yanına giderek yol tarif edeceğim. Geçmiş yıllardan beri yol tarifi sorulduğu için birikimim var. Levhalar yaptırarak yolları çizdim. Ama buna rağmen adres tarifine yetemeyince, ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. Sonunda kendimi çoğaltmaya karar verdim. Gördüğünüz gibi benden iki tane daha var. Çok sorulan iki tane yönümüz var; birisi 'Alaçatı merkeze nasıl giderim', diğeri de 'sahil yönüne nasıl giderim'. Maketlerimi yaptırarak çözüm üretmeye çalıştım. İnsanlar maketime baksın. Maketin yanındaki yol tarifini okuyarak hızlı bir şekilde yoluna devam etsin dedik. Böylece ben de dükkanımda rahatça işimi yapayım. Biraz da espri katarak böyle bir çözüm ürettik. İnsanların tepkileri oldukça güzel. Tabi insanların ilk defa karşılaştıkları bir şey. Yalnız bir tek şikayet var; maketler selam almıyormuş. Beni üzen bir konu, maketlerden birisinin parmağının kırılması. Parmağımı kıran arkadaşa sesleniyorum; parmağım işine yaramayacaksa, getir yerine takalım. Maketin parmağı geri gelene kadar benim parmağım burada duracak. Rica ediyorum, parmağımı geri getirin."

Cafer Sönmez'in Sörf Market'teki tek mizah kokan hareketi bu değil üstelik

Bu notları da şöyle açıklıyor Cafer Bey:

"Önümüzdeki sene de farklı bir şeyler yapacağımın müjdesini veriyorum. Ayrıca marketimizin içerisinde küçük notlarla bazı mesajlar verdik. Örneğin insanlar çakmağı oyuncak yapıyorlar. Hemen çakmaklara küçük bir not yazdım; 'Çakmağı üçüncü kez yakan sahibi olur". İnsanlar bir iki denedikten sonra notu görünce, 'Üçüncüyü yakarsam bakkal bana bunu satacak' deyip bırakıyor. Ayrıca 22.00'den sonra içki satış yasağı ile ilgili bir not yazdık; 'Bu yasağı ben çıkarmadım. Arabaya atalım, zulaya atalım, bahşiş vereyim diye ısrar edenler, 35 bin lira nakit teminatla kasaya buyursun'. Mizah ve espriyle mesaj vermeye çalışıyoruz. Mizah, bizim olmazsa olmazımız. Yaptıklarımız sosyal medyada yayılınca, yine iş yapamaz hale geldim. İnsanlar fotoğrafımı çekmek için maketlerimin yanına çağırıyorlar. Şimdi de onun sıkıntısı var."

Örneğin böyle yazılarla karşılaşabiliyorsunuz Sörf Market'te

Esprili olduğu kadar yardımsever de...

Zaman zaman hafiften tehditkar da

Ve tabii ki çok dürüst de

Müşterileri böyle esprili ve neşeli bir marketten alışveriş ettikleri çok şanslı, üzmesinler Cafer Bey'i

twitter

twitter

Röportaj kaynak: habercesme.com


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?