Plajlar Bildiğiniz Gibi: Hande Yener'in 220 Liralık Burgerinden 100 Liralık Lahmacuna

Favorilerime
Ekle

Yazın gelmesi ve tatil sezonunun başlamasıyla yine Bodrum ve Alaçatı gibi mekanlar uçmuş menü fiyatlarıyla gündeme gelmeye başladı.

Ama bu yaz hiçbir beach ya da restoran Hande Yener'in sahibi olduğu ve Çeşme'de yer alan Neo Beach'i geçemeyeceğe benziyor.

Kate Moss'u bile kavgalık eden Bodrum pahalılığı

İlk olarak bundan üç sene önce Bodrum'da bir plajdaki lahmacun ayran menüsünün 50 lira olmasıyla gündeme gelen yaz beldelerindeki uçuk fiyatlar bu sene de tatilcilerin cebini yakacak gibi.

Henüz Bodrum'a tatile gelen Kate Moss'un üç arkadaşıyla birlikte pide, salata ve şarap sipariş ettiği mekanda 7 bin lira hesap gelmesi ve mekanda olay çıkarmasını unutamamışken üstelik...

Tekneye lahmacun: 393 TL

Bodrum'daki yüksek fiyatları ilk duyduğumuz olaylardan biri 2014 yılında Türkbükü sahilindeki Maçakızı Otel’e lahmacun siparişi veren tekneye gelen hesaptı. Lahmacunun ta o zaman tanesinin 39 TL'den satılmasına mı yanarsın, ayrıca servis ücreti olarak 42 TL fiyat biçilmesine mi?

Plajda lahmacun yemenin ayrı bir enflasyonu var

Bundan üç yıl önce plajda lahmacun ayran fiyatları 50 TL'den başlamış ve çok ses getirmişti. Ancak işletmeciler tepkilere aldırış etmeden her sezon fiyatları yükseltmeye devam ediyor. Örneğin geçen sene Türkbükü’nün ünlü mekanı Maça Kızı Otel önceki yıl 75 liradan satılan lahmacun ve ayranın fiyatını geçen sene 118 liraya yükseltip gene gözleri üzerine çevirmişti.

7 lahmacuna 389 TL ödeyen Gökhan Töre

Arkadaşlarıyla birlikte Bodrum'da teknede tatil yapan Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre de verdiği lahmacun hesabıyla gündeme gelenlerden. 7 lahmacun, 4 ayran siparişi veren ünlü futbolcu, tekneye servis bedeliyle birlikte toplam 389.85 lira ödedi. Adisyondan anlaşıldığı kadarıyla lahmacunun tanesi 39, ayranın ise 18 liradan satılmış durumda.

Böbreği satsan anca


Bu sene de gelenek değişmedi desek yeri.

Zira Çeşme-Alaçatı, Bodrum-Türkbükü ya da Yalıkavak'ta bu sene lahmacun menüleri 100 lira, bir tabak makarna 72 liradan, bir adet hamburger 220 liradan menülere dahil olmuş durumda.

Hatta İzzet Çapa'nın da Twitter'dan duyurduğu gibi Bodrum'da bir beach'te bir dilim baklava 40 TL, piliç çevirme 150 TL, iki kişilik kuzu çevirme 750 TL.

Hande Yener'in sahip olduğu Çeşme Neo Beach'te tanesi 220 TL olan hamburgerler kapış kapış satılıyor

Gelelim bu senenin rekortmenine.

Bundan iki sene önce Bodrum Yalıkavak'ta Sebastian Beach'i açarak işletmeciliğe soyunan şarkıcı Hande Yener bu sene de Çeşme'de Neo Beach adında yeni bir mekan açtı.

Geçen sene turizm krizi nedeniyle şezlonglar çoğu tesiste boş kalmasına rağmen tıka basa dolu olan Sebastian Beach aynı zamanda Dubaili yatırımcıların da ilgisini çekmişti.

Hande Yener de bu ilgiyi bu sene de göreceğinden emin olarak yeni mekanı Neo Beach'te hamburger menüyü 220 TL'den satışa sundu. İşin garibi hamburgerlerin kapış kapış satılıyor olması.

Hadise'nin La Plaj'ında etli pide 60, ayran 25 lira

haberdar24

haberdar24

Girişin 100 lira, etli pidenin 60, lahmacunun 35 TL, ayranın 25 TL olduğu Hadise'nin Bodrum'da yer alan La Plaj'ı cep yakmaya devam ederken diğer yandan bu sene Hande Yener'in gölgesinde kalmış gibi duruyor.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?