Ağustos Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 11 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Ağustos geldi de ilk haftasını geride bıraktık bile neredeyse. Bu ay da yine kendi tariflerimizi verip yaptığımız yemekleri paylaşmakla yetinecek değiliz elbette.

Instagram hesabımızda kocaman, güpgüzel bir aile olduk malumunuz. Bu yüzden sadece tariflerimizi, videolarımızı, hikayelerimizi ya da güldüklerimizi paylaşmakla yetinemiyoruz. Sizin paylaştıklarınıza da dalıp dalıp gidiyor, iştahla ekrana dakikalarca kilitleniyoruz.

Hal böyle olunca, takip etmezseniz çok şey kaçıracağınızı düşündüğümüz Instagram hesaplarını da bir bir sıralıyoruz. Bizce Ağustos bitmeden, bir gün bile kaybetmeden takip edin bu hesapları. Neden mi? Şöyle ki:

1.

Neden takip etmeli: Özlem Hanım, mevsiminde meyve sebze kullanmanın en leziz yollarını sunuyor, yemeklerinin sadece fotoğraflarını paylaşmakla kalmıyor, bir de tariflerini özenle paylaşıyor. Bir de unsuz, yağsız, şekersiz hazırladığı sağlıklı yemekleri var ki... Görmeden, denemeden anlayamazsınız, öyle güzel.

2.Neden takip etmeli:
Yemek fotoğrafçılığına ilgi duyuyor, nefis yemek fotoğraflarına bakmaktan büyük zevk alıyorsanız bu hesabı hem-men takibe alın deriz. Yalnız hemen uyaralım tok karnına takip edin çünkü bakarken iştahınız göklere dek çıkabilir.

3.

Neden takip etmeli: Aslında sırf bu nefis hamburger için bile takip edilir bu hesap ama biz daha fazlasını söyleyeceğiz şimdi. Çünkü hesabın sahibi Kübra, mis kokulu ekmeklerden tutun da bakar bakmaz insanı tatlı yeme isteğiyle dolduran tatlılarına kadar her bir yemeği paylaşıyor bu hesapta. Üstelik tariflerini de esirgemiyor, blogundan paylaşıveriyor.

4.

Neden takip etmeli: Gerçek bir profesyonelin elinden çıkan şahane lezzetleri görmek, özellikle o meyvelerle yakaladığı nefis uyumu uzun uzun izlemek için takip etmeli Enes'i. Onlar nasıl güzel sunumlar, nasıl ağız sulandıran yemeklerdir öyle... Acıktık bak yine.

5.

Neden takip etmeli: Yemek aşkıyla dolu olan Esra, bu aşkını Instagram hesabı üzerinden tüm dünyaya duyurmaya kararlı. Öyle güzel lezzetler çıkıyor elinden öyle güzel fotoğraflar paylaşıyor ki hesabına giren saatlerce çıkamıyor dalıp dalıp gitmekten.

6.

Neden takip etmeli: Öncelikle hemen söyleyelim, bilen bilir Simge bizim eski food editörümüz, canımız ciğerimizdir. Kendisini Kaş'a Sumanu'ya şef olarak uğurladık bir süre önce. Haliyle aslında onun yemeklerine de tariflerine de aşinasınız aslında. Ama Instagram hesabında da ayrı bir döktürüyor, bizden söylemesi.

7.

Neden takip etmeli: Yemeğe dair okuyabileceğiniz pek güzel mottoları, çok bizden düşünceleri olan bir hesap Merve'ninki. Yediklerini, gördüklerini paylaşmayı da pek seviyor. Üstelik sadece bakıp iç geçirmekle kalmıyor, dilerseniz bloguna giderek nefis tariflerini de öğrenebiliyorsunuz kendisinin. Daha da ne yapsındı zaten.

8.

Neden takip etmeli: Pınar, tıpkı yazdığı gibi yemeklerle dolu mutlu anlarını paylaşıyor Instagram hesabında. Aslında mutluluğun çok yakınınızda olduğunu görmeye, duymaya ihtiyacınız varsa takip butonuna tek bir tıkla siz de onunla birlikte mutlu anlarınızı biriktirmeye başlayabilirsiniz.

9.

Neden takip etmeli: Çünkü Esra öyle lezzetler ortaya çıkarıyor ki bir bakan bir daha, bir daha bakmak istiyor. Aynı zamanda öyle de düşünceli ki bu lezzetlerden bizleri mahrum etmemek için bir güzel tariflerini de veriyor. Bu hesap adeta huzur kokuyor.

1.

Neden takip etmeli: Sağlıklı beslenmeye önem veriyorsanız bu hesabı kaçırmayın deriz. Çünkü Deniz açılan iştahınızla mücadelenize taptaze sebzeler, meyveler ve sağlıklı yollarla pişirilmiş yemeklerle destek oluyor.

Biz de varız bonusu

Yemeğin olduğu her yerde elbette biz de varız. Kurduğumuz kocaman sofralarda sen de yer almak istersen Instagram hesabımıza bekleriz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?