Kars'a Giden Doğu Ekspresi'ni Leziz Bir Peri Masalına Dönüştüren 12 Gezgin

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253437 takipçi1775 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 5, 2018
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
YENİ
Zeynep Çetin
Ağustos 5
Zeynep Çetin
Temmuz 22

Daha önce ismini bile hiç duymamış olanlar bile şu an Ankara-Kars arasında yaklaşık 24 saat süren Doğu Ekspresi'nden haberdar.

Bunun sebebi özellikle ocak-şubat aylarında ayrı bir güzel olan Kars'a gidip orayı görmek isteyenlerin bu çok ucuz biletli seyahate son dönemlerde aşırı yoğun ilgi göstermeleri.

Özellikle Instagram'da paylaşılan fotoğrafları gören ve oraya gidip paylaşımlar yapan blogger'ları takip eden hemen herkesin Doğu Ekspresi'ni merak etmeleri Kars ve Doğu Ekspresi'ne gösterilen ilgiyi son dönemde oldukça artırdı ve artık onu duymayan kalmadı.

Yoğun ilgiden bilet bulmanın neredeyse imkansız olduğu, bunun için ek vagonların bile eklendiği Doğu Ekspresi yıllar sonra yeniden uzun tren yolculuğunu popüler hale getirirken bilet bulup Kars'a doğru hareket edebilenler ise yataklı vagonları öyle farklı ve ilginç şekillere büründüyorlar ki gören herkes ilk trene atlayıp Kars'a gidesi geliyor.

İşte Kars'a giden Doğu Ekspresi'nde yataklı vagonda seyahat edip orayı adeta beş yıldızlı otele dönüştürmeyi ve bu uzun ama keyifli yolculuğu güzel anılarla doldurmayı başaranların Instagram'da paylaştığı iştah açan, iç ısıtan fotoğraflar...

Not: Fotoğrafların yayınlandığı Instagram hesaplarına görsel altı linklerden ulaşabilirsiniz.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?