Kars'a Giden Doğu Ekspresi'ni Leziz Bir Peri Masalına Dönüştüren 12 Gezgin

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253433 takipçi1752 içerik

Sıkça Yenen Konular

Mert Öndaş
Aralık 8, 2015
Zeynep Çetin
Nisan 2
YENİ
Vestel
Nisan 12
YENİ
Yemek.com
Nisan 16

Daha önce ismini bile hiç duymamış olanlar bile şu an Ankara-Kars arasında yaklaşık 24 saat süren Doğu Ekspresi'nden haberdar.

Bunun sebebi özellikle ocak-şubat aylarında ayrı bir güzel olan Kars'a gidip orayı görmek isteyenlerin bu çok ucuz biletli seyahate son dönemlerde aşırı yoğun ilgi göstermeleri.

Özellikle Instagram'da paylaşılan fotoğrafları gören ve oraya gidip paylaşımlar yapan blogger'ları takip eden hemen herkesin Doğu Ekspresi'ni merak etmeleri Kars ve Doğu Ekspresi'ne gösterilen ilgiyi son dönemde oldukça artırdı ve artık onu duymayan kalmadı.

Yoğun ilgiden bilet bulmanın neredeyse imkansız olduğu, bunun için ek vagonların bile eklendiği Doğu Ekspresi yıllar sonra yeniden uzun tren yolculuğunu popüler hale getirirken bilet bulup Kars'a doğru hareket edebilenler ise yataklı vagonları öyle farklı ve ilginç şekillere büründüyorlar ki gören herkes ilk trene atlayıp Kars'a gidesi geliyor.

İşte Kars'a giden Doğu Ekspresi'nde yataklı vagonda seyahat edip orayı adeta beş yıldızlı otele dönüştürmeyi ve bu uzun ama keyifli yolculuğu güzel anılarla doldurmayı başaranların Instagram'da paylaştığı iştah açan, iç ısıtan fotoğraflar...

Not: Fotoğrafların yayınlandığı Instagram hesaplarına görsel altı linklerden ulaşabilirsiniz.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?