https://www.facebook.com/katie.liepold?lst=1078574359%3A39101263%3A1516977796 | facebook

Kiloları Yüzünden Bir Çiftin Düğün Fotoğraflarını Değiştirdiği Söylenen Fotoğrafçı

Favorilerime
Ekle

'Photoshop' artık günlük hayatımızın çok içinde bir kelime, bildiğiniz gibi. İnsanların "göze daha hoş gözükecek" diyerek fotoğraflarını değiştirmeleri, gerekirse bunun için arka plandaki kapının kolunu, koltuğun şeklini, halının modelini vs. değiştirmeleri artık bir haber değeri bile taşımıyor hatta.

Ama bu kez durum başka.

Bu kez karşımızda düğün fotoğraflarının istedikleri gibi çekileceğini hayal eden bir çift ve iddialara göre onların isteklerini pek de umursamayan bir fotoğrafçı var.

Birçok insan arasında derin tartışmalara neden olan bu olayın tüm detaylarını öğrendikten sonra bakalım siz hangi tarafa hak vereceksiniz?

Her şey, Ohio’da yaşayan bir çiftin, düğün fotoğraflarını çekmesi için bir fotoğrafçıyla anlaşmasıyla başladı

Çekildikleri fotoğrafları teslim aldıklarındaysa şaşkınlıktan ne yapacaklarını bilemediler

“Daha zayıf görünmemiz için fotoğraflarla oynamış”

Müstakbel gelin, fotoğrafları gördükten sonra düşündüklerini şöyle özetliyor: “Almayı düşündüğüm şey kesinlikle bu değildi, daha zayıf görünmemiz için fotoğraflarla oynamış. İkimizden de neredeyse 15'er kilo almış.”

Çiftin fotoğrafçıyla iletişime geçmesi ardındansa fotoğrafçı sosyal medya üzerinden uzunca bir açıklama paylaşıyor

Müstakbel gelin, kiloları nedeniyle fotoğraflarının değiştirilmiş olmasından duyduğu rahatsızlığı hem fotoğrafçıyla konuşuyor hem de sosyal medyada bu durumu paylaşıyor. Bunun üzerine fotoğrafçı da sessiz kalmıyor ve aşağıdaki uzunca paylaşımı yaparak yaşadıklarını anlatıyor.

“İnsanlar fotoğraflarımda neden yeniden boyutlandırma yaptığımı merak ediyor. Geçtiğimiz hafta, aşırı obez bir çiftin düğünündeydim. Ne kadar “seçici” olduklarını görünce çekim boyunca ne kadar baş belası olabileceklerini anlamıştım. İlk olarak, 4 tane başa çıkılmaz köpekleri vardı ve tabii ki ördek olan bir gölü seçmişlerdi.

Ardından kamyonetleri fotoğraflarda çıkmak zorundaymış. Tabii o da direkt olarak güneş ışığı alan bir yerdeydi çünkü gölge bulunabilecek bir yer yoktu. Baştan sona bir faciaydı.

Fotoğraflara ilk etapta bakınca çok beğendi. Ardından sevdiklerini aldı. Kontrata göre CD olarak vermem gerekiyordu ama tabii USB ile almak istedi. Sıkıntı yok.

Ben de ona mesaj attım ve kontratı geçersiz kılmayı önerdim çünkü teslim ettiğim 110 fotoğrafın yüzde 25’ini beğenmişti. Ona mutlu olacağı düğün fotoğrafına sahip olmasını istediğimi söyledim. Sorun çözüldü mü? Hayır. Pantolonundaki çim ve çamur lekelerini çıkartmayı unutmuşum. Ve tabii, kamyonetli fotoğraflardaki ışığı beğenmemişler, oysa ki ben durumun bu olacağını söylemiştim.

Bu insanlarla çalışacak fotoğrafçılara iyi şanslar. İnanılmaz zorlar çünkü Pinterest’teki gibi aşk dolu fotoğraflar istiyorlar ama birbirlerine dokunmak dahi istemiyorlar.

Beğenmedikleri ilk fotoğrafta onun gıdısını çıkarmışım. İkinci fotoğrafta kafalarını getirebildiğim kadar yakına getirmeye çalıştım.

A bir de, bana iki yıldız vermiş çünkü 2 saatlik çekim için onların 150 dolarını iade etmemişim. Onlarla tekrar uğraşmaktansa kötü yorumu yeğlerim.

Evet, bitti…”

Bu yorumun ardından çift yeniden “İstediğimiz bu değildi ve yorumdan çok kötü hissettik. Fotoğraflar o kadar güzel bile değildi” diyor

Kızgın gelin aynı zamanda “150 doları onun sitede benimle dalga geçmesi için vermedim.” demeyi de ihmal etmiyor.

Durum sosyal medyada büyük bir olay haline gelince de fotoğrafçı ağır eleştirilere maruz kalıyor

boredpanda

boredpanda

"Cahil fotoğrafçı. Fotoğrafları çekmesi için ödeme almış, fotoğraflarla oynaması için değil. Obez olup olmamaları onun sorunu değil." diyen de oluyor, "İstenmedikçe photoshop kullanılmamalı çünkü bu, insanları aşağılamaya girer. İnsanların çoğunun aksine onlar fotoğraflarında oldukları gibi gözükmek istemişler." diyen de...

Ancak fotoğrafçının tarafını tutanlar ve çifti para ödememek için böyle açıklamalar yapmakla suçlayanlar da oluyor. Öyle ki onlar da çiftin ördeklerin bulunduğu bir göle köpeklerle gitmek istemesinin ve fotoğrafçının tüm uyarılarına rağmen yanlış ışıkta, yanlış yerde ve yanlış şekilde durma konusunda direnmelerinin tamamen hatalı olduğunu söylüyorlar.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?