eski-telefonlar-shutter-12

Hala Telefondan Yemek Siparişi Vermek İçin 13 Haklı Sebep

Favorilerime
Ekle

Bugün kahvaltıda Yemeksepeti.com'un dün gece televizyonda ve dijital mecralarda yayınladığı reklamı vardı.

Öncelikle reklamı görelim.

Reklam gayet hoş duruyor. Henüz Yemeksepeti'ni keşfedememiş abimiz, kendi imkanları dahilinde yürüttüğü bir stratejiyle yemek siparişlerini sürekli telefondan veriyor. Yemeksepeti de bu ropdöşambırlı abimize "Yemek sipariş etmenin daha kolay bir yolu var" diye sesleniyor ve kendisini Yemeksepeti.com'a davet edip, telefondan sipariş vermenin 'artık' mantıklı olmadığını söylüyor.

Katılmıyoruz.

Bizce hala telefonla yemek siparişi verilebilir.

Neden mi?

Hafızandaki 'Kendime engel olamıyorum' şarkısının yanına yüzlerce telefon numarası gelir

Hiç. O kadar telefonu tekrar tekrar arayınca güzelim hafızalar işlemeye başlar. En son 7 yaşında dinleyip bir daha hiç unutmadığın o 'Kendime Engel Olamıyorum' şarkılarının yanına yerleşir numaralar. Ertesi gün toplantı olduğunu falan unutursun bazen 1398 numara yüzünden ama olsun, Hamdi Usta'nın çatallı sesi için değer.

Sevgilin telefon rehberinde, Kırböceği Pide ve Kuntik Burger arasında çok güzel durur

Mutlaka. Diyelim ki numaraları ezberlemedin, telefon rehberine kaydetmen gerek. O da güzel. Büyük bir macera seni bekliyor çünkü. Kırböceği Pide, Kuntik Burger, Döven Çiğ Börek numaraları arasından telefon bulmaya çalışırsın. Değme hacker'lara taş çıkartırsın.

ÖzHalaoğlu Mantı'nın magneti Amsterdam magnetinin yanında mutfağın havasını değiştirir

Daha ne. Hadi diyelim telefonuna da kaydetmedin numaraları. Binlerce tasarım harikası magnet seni bekler. Zevklerin, hobin olur. Yeni nesil koleksiyoner olursun. Hele 'Halaoğlu Mantının' Amsterdam magnetiyle o dolabın üstündeki ekspersiyonist (dışavurumcu) duruşu, mutfağın havasını değiştirir, güzelleştirir.

Telefonda ebiten maki sushi ya da kappamaki sushi diyebilmek için Japonca'yı sökersin

Çok iyi. Eğer suşiye dair bilgin çok geniş değilse, telafuz edebilmek için Japonca'yı sökersin. Hakkında henüz pek bir şey bilmediğin suşiyi 'yana yakıla' öğrenirsin. Ayrıca telefonla suşi sipariş eden birkaç insandan biri olma marifetini de elde edersin. Çok iyisin.

Badana Kebap'tan, Ciğer Gezegeni'ne kadar bütün restoranların menüsünü bilir, Her Gün Yeni Bir Bilgi sayfası açarsın

Nefis iş. Badana Kebap'ın günün çorbasının ezogelin olduğunu, Ciğer Gezegeni'nde bulgur pilavı olmadığını öğrenmek için her sabah 81297 konuşma yapar, bu bilgilerle Facebook'da Her Gün Yeni Bir Bilgi sayfası açar, vizyonunu eşe dosta gösterirsin.

"Ortaköy'de restoran keşfetmeye çıktı, Bodrum'da garson oldu" haberlerine konuk olur, ünlü olursun

Süper haber. Sana yakın restoranları bilmek, restoran havuzunu genişletmek ve sipariş sürelerini tahmin etmek için düşersin yollara. Az gittin uz gittin derken beyin navigasyonunu geliştirirsin. Elindeki havuz da büyüyordur. Sonra hızını alamaz "Çeşme'ye su almaya gidiyorum dedi, Çeşme'ye tatile gitti" haberleri gibi üçüncü sayfaları süslersin.

"Hasan Abi, biz her zaman geliyoruz, yap bize bir güzellik, indirim kuponu falan ver" talepleriyle pazarlık yeteneğini geliştirirsin

Baya iyisin. Hasan Abi'nin bir kulak arkası bırakan, tıkanmış damar açan 'söylemlerine' kadar da çok iyi gidiyordun. Bir dahakine ikna edeceksin, pazarlık yeteneğini geliştirdin.

Yanlış numarayı çevirdiğin için Bulgaristan'a para yollar, hayır işlersin

Allah kabul etsin. O kadar restoran aradıktan sonra yanlış numarayı çevirmek insanlık hali. Ama kaderin güzel, çok zor durumda olan biriyle tanıştın böylece ve ona yardım ettin.

Restoranlara attığın ödemeli çağrı ve yazdığın bedava sms'lerle ekonomi danışmanlığı alırsın

Tabii. Sonuçta ara ara bir yere kadar. Aylık 5000 dakika bedava bile 2 hafta gidiyor artık. Ticari zekanla aile ekonomisine büyük katkıların olur, ekonomi danışmanlığı alırsın. Bir dahaki sefere ev telefonuna değil de cep telefonuna ödemeli atarsın, tamam olur. Süpersin.

Islak Odun Pidecisi'nin kızıyla telefonda tanışır, yeni aşklara yelken açarsın

Muazzam. Islak Odun Pidecisi'nin sahibi Naim Dayı'yı o kadar sık ararsın ki telefonda ona yardıma gelen kızıyla tanış olur, yeni aşklara yelken açarsın. Bir sen, bir Naim Dayı'nın kızı bir de ıslak odun.

Şehrin en tekno, yeniliklere en açık kişisi olarak, Nokia 3310 kullanırsın...

Ya da Alcatel One Touch View

eski-telefonlar-shutter-12

En olmadı kendine parmak kası geliştirmeli yeni bir çevirmeli babaanne telefonu alırsın

Çevrenizde hala böyle bir profil bulunuyorsa kendisine usulca yaklaşın, fısıldayarak yanlışından dönmesini söyleyin ve onu bu yorucu yaşamdan çekin alın.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?