Uçakta Yanındaki Adamın Onun Hakkında ''Şişman'' Diye Mesaj Attığını Gören Kadın

Favorilerime
Ekle

Bugün hiç tanımadığı bir adam tarafından kiloları yüzünden aşağılanan bir kadın ve onu yeniden iyi insanların varlığına inandıran pelerinsiz kahramanından bahsedeceğiz size.

Bu sıra dışı hikaye herkes için nefis hayat dersleriyle dolu.

Her şey bir uçak yolculuğunda başlıyor

Şikago yolcusu olan Savannah Phillips isimli bir kadının uçak saati fırtına yüzünden sabahın daha erken saatlerine alınıyor. O da koltuğunu önceden seçemiyor. Normalde biraz balık etli olan Savannah genelde koltuğunu kimsenin rahatını bozmayacak şekilde seçmeye dikkat ettiğini söylüyor.

Uçağa bindiğinde komedyen olduğunu söyleyen 50-60 yaşındaki bir adamın yanındaki koltuğa denk geldiğini görüyor. Adam kadını görünce ayağa kalkıp cam kenarına geçmesi için ona yer veriyor. Kadın kemerini bağlayınca da yerine oturuyor.

Buraya kadar her şey normal.

"Yanımda şişko ve kokan bir kadın oturuyor, sanırım birazdan kusacağım"

Sonrasında adam telefonunu çıkarıyor ve Savannah'ın göreceği şekilde mesaj yazmaya başlıyor. Mesajda "uçakta şişko ve kokan birinin yanında oturduğunu ve kusmak üzere" olduğunu anlatıyor karşı tarafa.

Savannah mesajın geri kalanında ne yazdığını göremiyor bile, hemen kafasını çeviriyor. Şok olan Savannah kendini o kadar aşağılanmış hissediyor ki canı çok yanıyor ve kafasını cama doğru çevirerek adam görmeden sessizce ağlamaya başlıyor.

Adamın hiçbir şey olmamış gibi onunla muhabbet etmeye çalışmasından korkan genç kadın iyice cama yapışıyor. Çünkü biliyor ki adam ağzını açtığı anda kendini tutamayacak ve onunla kavga etmeye başlayacak.

Tam o sırada kaptan uçuşun yarım saat rötarla başlayacağını haber veriyor ve Savannah için her şey daha da zorlaşıyor.

Her kahraman pelerin takmaz

boredpanda

boredpanda

Aradan 10 dakika geçiyor, Savannah gizli gizli gözyaşları dökerken koridordan bir ses duyuyor. Bir adam, kadının yanında oturan kaba adamın omzuna dokunarak "Hey sen, konuşmamız lazım" diyor, "Seninle ben yer değiştireceğiz, hem de hemen" diyor. Kaba adam "Peki ama neden?" diye sorduğunda ise "Onun hakkında mesajlar yazıyorsun, buna müsaade edemem" diyor ve ardından iki adam koltuk değiştiriyorlar.

Adam, kadının ağladığını fark ettiğinde çok şaşırıyor. Ona mesajları görüp görmediğini soruyor, kadın da evet diyor. Kahramanımız kadına o adamı kafasına takmamasını, her şeyin harika olacağını söyleyerek aslında ne kadar güzel ve değerli olduğundan bahsederek uçuş boyunca onu motive ediyor, bozulan moralini düzeltiyor.

Sonradan ortaya çıkıyor ki arkalarda oturan bu genç adam, diğer adamın mesajlarını görüyor ve o kadar sinirleniyor ki bir şeyler yapması gerektiğine karar veriyor. Hostesi yanına çağıran ve ona durumu anlatan genç adam böylelikle planını hayata geçiriyor. Hostesin uçuş boyunca ona ücretsiz içecekler ikram ettiği bu adam sonrasında Savannah'ın sadece kahramanı olmakla kalmıyor, bundan sonra onun ve kocasının en yakın arkadaşlarından biri de olacağa benziyor.

Savannah hikayesini şu sözlerle bitiriyor: "O benim kahramanım. Onun sayesinde artık kendimi daha güzel ve daha değerli hissediyorum. O bana bu dünyada hala iyi insanların olduğunu öğretti."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

bahardan14 Haziran 2021 07:20
Arkada oturan adam yazılan mesajı nasıl okuyabilmiş acaba ?
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?