boredpanda

Zaman Zaman Babaların Hakkının Fena Halde Yendiğinin Kanıtı 16 İç Isıtan An

Favorilerime
Ekle

Kabul edelim, babalar çoğunlukla annelerin hep bir adım gerisinde kalıyor, anneliğin nasıl kutsal, nasıl fedakarlık gerektiren, nasıl muhteşem bir hadise olduğu anlat anlat bitirilemezken babalar hep görmezden geliniyor, arka plana itiliyor.

Oysa baba sevgisi de kalbimizde çok başka ama sanıyoruz ki tıpkı babaların birçoğunun yaşadığı o "sevgisini gösteremiyor" durumu genelimizde hakim oluyor, en az onlar kadar biz de babalarımıza olan sevgimizi pek gösteremiyoruz. Ama artık işler değişecek!

Birazdan tanışacağınız süper babaları görünce kalpleriniz eriyecek, siz de babanızla küçükken yaşadığınız anıları düşünecek, içinizde baba olanlarınız "Aaaa bak bu aynı ben" diye düşünecek, babanıza ya da çocuklarınıza olan sevginizi belki de kocaman bir sarılmayla hemen göstermek isteyeceksiniz, eminiz.

Tüm süper babalarımızın Babalar Günü şimdiden kutlu olsun diyor ve başlıyoruz!

Hem eş hem de baba olma konusunda ulaşılabilecek en ideal seviyeye ulaşmış bir baba

Toplamda 4 kız babası olan adamın kızları için giremeyeceği şekil olmadığını gösteren bu baba

Hatta öyle ki kendisi neredeyse tamamen 4 küçük kızıyla yaşadıklarını paylaştığı bir Instagram hesabı sahibi ve dünya çapında binlerce takipçisi var. Bu sevimli babanın hikayesine ve kızlarıyla olan sevimli fotoğraflarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Kızının "sihirli çay partisi" davetini kıramayan bu baba

Kızı beşiğine alışamadığı için her akşam onunla yaklaşık 3-4 saat bu şekilde uyuyan bu fedakar baba

İçeceğini yerlere döken çocuğuna nefis bir ders vererek örnek baba seçilen bu baba

cocuguna-ders-veren-baba-one-cikan

Sosyal medya sayesinde geçtiğimiz yılın en çok takdir edilen, örnek gösterilen babalarından biri olan bu adam, çocuğunun bir kafede yerlere döktüğü içeceğin üzerine önce “Olan olmuş. Haydi gidip peçete alalım da sana nasıl temizleyeceğini göstereyim.” diyerek ona yaptığı hataları nasıl telafi edebileceğini anlatıyor ve ardından çocuğuna söyledikleriyle ise tam anlamıyla nefis bir ders veriyor.

Olayın detaylarını öğrenmek isteyenleri hemen şuraya doğru alabiliriz.

Çocuk sahibi olamayan bir çiftin uzun uğraşlar sonucu evlat edindiği bebekleri ve o harika babanın hislerini yansıtan bu kare

Ne derler bilirsiniz, babasının kalp atışlarını duyan bir bebek en huysuz olduğu anda bile hızlıca huzur bulup uykuya dalabilir

Çok yoğun çalışmasına ve kendi büyürken bir babası olmamasına rağmen ikizlerine muhteşem bir baba olmaya kararlı bu süper baba

Günlerce seyahat etmesi gereken çok yoğun ve yorucu bir işi olan bir baba o. Üstelik kendisi büyürken babasını tanıma fırsatını hiç bulamamış. Ama tüm deneyimsizliğine ve yoğunluğuna rağmen ikiz bebeklerine harika bir baba olmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya da kararlıymış. Verdiği kararlarda emin adımlarla ilerlediğiyse kesin gibi gözüküyor.

Eşinin "Çünkü babalar da doğurur ve işte o büyülü an" diyerek paylaştığı bu kare

Uyurken bile birbirinden ayrılmaya pek hevesli olmayan bu miniklerin ve babalarının bu gülümseten fotoğrafı

Minik bir not: Eşinin açıklamasına göre bu uyku boyunca kimseye bir şey olmamış, endişelenmenize gerek yok, bizden söylemesi.

Bir babanın her şeye aynı anda yetişebileceğinin kanıtı bu sevimli kare

"Babam yanımdayken her şey sihirli gibi oluyor. Özellikle kartopu savaşları." diyen miniğin sonsuz haklılığı

Kızı lise son sınıfa gelene dek ona beslenme çantası hazırlayan, okulun son günü yaptığı sürprizle duygulandıran bu baba

kizinin-beslenme-cantasin-hazirlayan-baba-one-cikan

Kızı okula başladıktan sonra ona hiç aksatmadan beslenme çantası hazırlayan, hatta yanına koyduğu portakalların bile kabuklarını mutlaka soyan bir baba o. Üstelik bu alışkanlığını kızı lise son sınıfa gelinceye dek sürdürmüş. Kızının liseden mezun olacağı son gün hazırladığı beslenme çantasına ise "Zamanı geldi bebeğim" diye başlayan duygusal bir not ve "Portakal nasıl soyulur?" başlıklı, detaylı bir açıklama koymuş.

Duygulandırırken bile güldürmeyi başaran bu baba ve kızın hikayesini daha detaylı bir şekilde okumak isterseniz şu yazımıza da bekleriz.

Annesi işteyken bebeğinin anne sütüne ve emmeye olan alışkanlığını unutmaması adına harekete geçen bu pratik zekalı baba

Minik bebeği tek başına huzursuz oluyor diye onunla uyuyan bu baba

Süper baba bonusu: Çölyak hastası kızı için mobil uygulama geliştiren Adanalı baba

trthaber

trthaber

9 yaşındaki kızının çölyak hastası olduğu ortaya çıkınca yemeklerle ilgili çeşitli zorluklar yaşamaya başlayan, glutensiz beslenmesi gereken kızı için marketlerdeki yiyeceklerin barkodlarını okutarak gluten içerip içermediğini gösteren bir uygulama geliştiren bir süper baba o. Adanalı baba Mehmet Tanrıseven'in geliştirdiği uygulamaya ulaşmak ve uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz şu yazımıza da mutlaka göz atın deriz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?