shelby-johnson-one-cikan

Sevgilisinin Vücuduyla İlgili Yaptığı Kötü Yorumları Twitter'da Paylaşan Kadın

Favorilerime
Ekle

Çiftlerin birbirlerine uyguladıkları sözlü şiddetin hangi boyutlara geldiği şu sıralar çokça tartışılıyor malumunuz. Buna bir de birbirlerinin bedenleri hakkında yaptıkları yorumlar, söyledikleri sözler eklenince durum bir üst seviyeye çıkıyor.

İşte tam da böyle bir durumla karşılaşan genç kızın erkek arkadaşına verdiği dersi göreceğiz birlikte.

Erkek arkadaşının kendi bedeni hakkında söylediklerini Twitter üzerinden paylaşan ve paylaşımları bir anda neredeyse tüm dünyaya yayılan genç bir kız karşımızda.

Buyursunlar, sizi daha fazla merakta bırakmadan olayın ayrıntılarını aktaralım ve genç kadının aldığı kararı birlikte öğrenelim.

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Shelby Johnson, yakın zaman öncesine kadar fazla zayıf olduğu için sağlık sorunları yaşayan genç bir kadındı

Sağlık sorunlarını atlatmak adına kendisi için ideal olan 55 kiloya ulaşmak için çok çalışmış ve başarmıştı ki erkek arkadaşından hiç beklemediği bir tepki aldı.

Genç kadın, erkek arkadaşının kendisinin bedeni hakkında yaptığı eleştirileri duyunca inanamadı ve yaşadıklarını paylaştı

Shelby hayatındaki insanın aldığı kilolarla ilgili yaptığı eleştirileri duyunca gözlerine inanamadı ve her şey, Shelby'nin bu mesajları Twitter hesabı üzerinden paylaşmasıyla başladı. Genç kadın, erkek arkadaşıyla konuşmalarını paylaşarak ne yapması gerektiğiyle ilgili fikir almak istediğini söyledi ve bir anda paylaşımı viral oldu.

"Beni sevdiğini iddia eden bir insanın bunu nasıl söylediğini anlayamıyorum"

Shelby, yaşadıklarını paylaşırken şöyle bir açıklama yaptı:

"Yaklaşık 55 kiloyum ve yaklaşık 5 aydır da bu şekildeyim. Hayatımdaki insan da bana bunları söyledi. Bu söylediklerinden incinmiş olmam abarttığım anlamına mı geliyor? Söyleyecek söz bulamıyorum ve beni sevdiğini iddia eden bir insanın bunu nasıl söylediğini anlayamıyorum"

Erkek arkadaşının kendisini eleştirdiği mesajlaşmalar da şöyleydi...

+ Fotoğraflarda güzel görünebilmek için poz veriyorum bebeğim. Benim hep göbeğim vardı. Her zaman. Evet, eskisinden daha fazla. Ben sadece benim nasıl görünmemi istediğini anlayamıyorum... Endişeliyim. Senin için belli bir şekilde görünmek zorunda olduğumu hissetmek istemiyorum.

- Seninle tanışana kadarki tüm Instagram fotoğraflarında olduğun gibi. Ben seninle öyle tanıştım. Ayrıca gerçek sorun göbeğinin benimkinden daha fazla çıkması ve bu garip.

+ O fotoğraflardaki halimle şimdiki halim arasında yalnızca 2.5 kilo var.

- Evet. Sana kilo almaya başladığını ve artık vermen gerektiğini söylemedim de değil.

+ Artık sana daha az çekici gelmeye mi başladım? Dürüst ol.

- Sanmıyorum, ama böyle devam ederse bu olacak. Kesinlikle göbek yapıyorsun bebeğim.

Shelby bu mesajlaşmalarını paylaştıktan sonra binlerce insandan destek mesajı aldı, ona erkek arkadaşından ayrılmasını önerenler dahi oldu

Genç kadın, bu konuşmaları paylaştıktan sonra şunu eklemeyi de ihmal etmedi: "Ayrıca şunu da söylemek istiyorum: 2 ay önce onunla tanıştığımızda da 55 kiloydum."

Tüm bunların üzerine paylaşımı hiç beklemediği kadar yayıldı ve dünyanın birçok farklı yerinden binlerce insandan destek mesajları almaya başladı. Ona "Erkek arkadaşından ayrılıp seni olduğun gibi seven biriyle birlikte olman gerekiyor." diyen de oldu, "Ben de senin gibiydim. Panik atak geçirip ağlarken beni zorla koşu bandında koşturdu. Hemen ayrıl. Lütfen." diyerek kendi yaşadığı kötü anıları paylaşanlar da...

Bunun üzerine Shelby, yeniden bir açıklama yaptı ve 80 kiloluk bir yükten kurtulacağını söyledi

Shelby, yaptığı paylaşımın ve aldığı mesajların ardından onu bir daha görmediğini söyledi ve şunları eklemeyi de ihmal etmedi: "Terapistimin de yardımıyla ilişkimizi bitirip hayatıma devam etme kararı aldım. Yarın onunla görüşeceğiz ve 80 kiloluk bir yükten kurtulacağım."

Genç kadın, konuyla ilgili yaptığı son paylaşımla da tüm destekçilerinin takdirini topladı

twitter

twitter

Shelby, ayrılık görüşmesinden sonra yaşadıklarını da paylaşmayı unutmadı ve tüm destekçilerine şunları anlattı: "Sizi ayrılığımızla ilgili güncellemek istedim. Özellikle Twitter'da paylaştıklarımın bu kadar yayıldığını gördükten sonra kendini çok kötü hissettiğini söyledi ve gerçekten mutsuzdu. Bu yaşadıklarımızı daha iyi bir insan olmak için bir deneyim olarak kullanacağını söyledi. Ve ben de buradayım, bekar ve özgür."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?