Ocak Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 12 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Bir ömür gibi gelen 2016'yı geride bırakırken pek bir umutlu, pek bir mutluyduk, biliyorsunuz. 2017'ye umutlarımızı yeni baştan filizlendirerek başladık ve artık umuyoruz ki bundan sonrası hepimiz için nefis bir yıl olsun.

2016'ya veda ederken size yeni yılı beklemeden, daha fazla vakit kaybetmeden takip etmeniz gereken Instagram hesaplarını bir bir sıralamıştık, sıkı takipçilerimiz hatırlayacaktır.

Ancak bu kadarla yetinecek değildik, bu sene de her ay en sevdiğimiz Instagram hesaplarını sizinle paylaşmaya karar verdik.

İşte bu Instagram hesapları, ocak ayı bitmeden, bir an önce takip etmeye başlamanız gerekenler...

Baştan uyaralım, tok karnına takip ediniz.

Minik bir not: Her birinden mis kokular yükselen bu Instagram hesaplarını herhangi bir sıralama gözetmeksizin sıraladık, başlarındaki numaralar sadece düzenli olması için. Çünkü zaten her biri birbirinden lezzetli.

1. pinarsdesserts

instagram - pinarsdesserts

Neden takip etmeli: Yemek fotoğraflarına bakmalara doyamayacağınız bu Instagram hesabının en güzel yanlarından biri de gördüklerinizin tariflerine ulaşabiliyor olmanız. Neden takip etmeyesiniz ki?

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: pinarsdesserts

2. plaza.insani.mutfakta

instagram - plaza.insani.mutfakta

Neden takip etmeli: Çok seyahat eden bir plaza insanının Instagram hesabına hoş geldiniz. Az zamanda dev ve lezzetli yemekler ortaya çıkarmak isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bu hesap, size pratikliğin en nefis halini yaşatacak.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: plaza.insani.mutfakta

2. ekininmutfagi

instagram - ekininmutfagi

Neden takip etmeli: Çünkü fotoğraflarıyla iştahınızı açacak, yazdıklarını okudukça en yakın arkadaşınızla konuşuyormuş gibi hissedecek, verdiği tariflerle canınızın istediği lezzetleri evde misler gibi yapabileceksiniz.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: ekininmutfagi

4. gevrekandginger

instagram - gevrekandginger

Neden takip etmeli: Bu Instagram hesabı sadece yemek tutkunlarının değil, aynı zamanda seyahate pek düşkün olanların da uğrak adreslerinden. Hangi yemek, nerede yenir öğrenmek, yemekler hakkında efsane bilgiler almak isterseniz sizi hemen bu hesaba doğru alabiliriz.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: gevrekandginger

5. glutenfreelab

instagram - glutenfreelab

Neden takip etmeli: Glutensiz beslenmek zorunda olanların ya da glutensiz beslenmeyi tercih edenlerin mutlaka takip etmesi gereken bu Instagram hesabı, lezzetin yanına şıklığı da ekleyerek hem göze hem mideye hitap etmeyi en iyi bilenlerden. Öyle ki sağlıklı beslenmek hiç bu kadar enfes bir deneyim olmamıştı.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: glutenfreelab

6. mezederyasi

instagram - mezederyasi

Neden takip etmeli: Çünkü yıla böyle nefis bir Instagram hesabıyla başlamak hem size hem de mutfağınıza iyi gelecek. Mesela her akşam ne yapsam diye düşünmeyecek, fotoğrafına bakmaya doyamadığınız bir yemeğin tarifini alıp hop diye yapıvereceksiniz. Mis, mis.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mezederyasi

7. kitchenart_ist

instagram - kitchenart_ist

Neden takip etmeli: Instagram'ı açar açmaz karşınıza tıpkı bunlar gibi birbirinden iştah açan yemekler çıkacak, tam midenizden gurultular yükselmeye başladığında tarifini de alabileceğinizi hatırlayıp mutlulukla mutfağın yolunu tutacaksınız. Daha ne olsun? :)

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: kitchenart_ist

8. mutfaktamimarvar

instagram - mutfaktamimarvar

Neden takip etmeli: Adından da anlayacağınız üzere bu Instagram hesabı bir mimarın ellerinden çıkan lezzetlerle dolu. Hal böyle olunca sadece yemek fotoğrafları için bile takip etmek istiyor insan. Alacağınız birbirinden enfes tariflerden söz etmiyoruz bile.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mutfaktamimarvar

9. mintyandbee

instagram - mintyandbee

Neden takip etmeli: Sağlıklı beslenmek isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bu Instagram hesabında, tarifleri hem İngilizce hem de Türkçe olarak bulabiliyorsunuz. Üstelik öyle iştah açan lezzetler var ki insan ister istemez sağlıklı beslenmeye başlıyor. Nefis.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mintyandbee

10. sagliklibeslenmeksanattir

instagram - sagliklibeslenmeksanattir

Neden takip etmeli: Sağlıklı beslenmenin en pratik yollarını arayanların takip etmesi gereken hesaplardan bir diğeri de bu Instagram hesabı işte. Çünkü yurtta kalan öğrencilerden tutun da yemek yapmaya pek vakit bulamayan beyaz yakalılara kadar herkes için uygun tarifler tam burada.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: sagliklibeslenmeksanattir

11. mutfaktayim_b

instagram - mutfaktayim_b

Neden takip etmeli: Tatlısından tuzlusuna, aklınıza gelebilecek hemen her yemeğin enfes tariflerini alabilir, izlemek isterseniz ağız sulandıran videolarını da ağzınız sulana sulana izleyebilirsiniz. Daha da ne olsun zaten?

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mutfaktayim_b

Ve tabii ki biz de Instagram'dayız! :)

Narlı Çikolatalı Fudge Tarifi

Hala takip etmeyenleriniz varsa sizi güldürürken yediren, tıka basa doyuran tariflerimizi paylaştığımız, gece acıkmalarımızda bir araya gelip birlikte dertleştiğimiz nefis Instagram hesabımıza doğru alabiliriz.

Buyursunlar: yemekcom


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?