haziran-instagram-one-cikan

Haziran Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 12 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Yemekleri sevdiğimiz kadar yemek fotoğraflarına bakmayı sevdiğimiz de doğrudur. Hatta zaman zaman bir yemek fotoğrafına ekip olarak uzun uzun dalıp gittiğimiz de olur. Çünkü yemek, her gün keşfedilmesi gereken kocaman bir dünya bizce ve biz o dünyanın içinde yer almayı çok seviyoruz.

Hal böyle olunca Instagram'dan kendimizi alamıyoruz. Bir de haziranın gelmesi ve özlemle beklediğimiz sebze meyvelerin ortamlarda boy göstermesi üzerine kendimizi durduramıyoruz, parmaklarımız nasır tutana kadar çift tıklamaya devam ediyoruz.

Bu ay da sizler için pek bir beğendiğimiz, kendi elleriyle yemek yapıp o yemeklerin fotoğraflarını ve tariflerini takipçilerinden esirgemeyenleri, gezip tadına baktıklarını kendine saklamayıp paylaşanları, kısacası yemek yemenin karın doyurmaktan çok daha öte bir şey olduğunu bilen güzel insanların güzel hesaplarını derledik.

Takip etmeyen çok şey kaçırır diyor ve başlıyoruz.

Küçük bir not: Eğer sizin de "Bu hesaptan bahsetmemişsiniz ama onlar da bir harika!" dediğiniz hesaplar varsa yorum olarak bize iletebilirsiniz.

1.

Neden takip edilmeli?: Bir yemek stilistinin elinden çıktığına hiç şüphe duymayacağınız kadar nefis fotoğraflar bulunan hesap, "Nerede, ne yesem?" sorusuna da yanıt oluyor, "Bu yemek nasıl yapılır acaba?" sorusuna da. Kısacası yemeğe dair aklınızdaki soruların cevabı bu hesapta.

2.

Neden takip edilmeli?: Çünkü Oğuz sadece gezip gördüğünü değil, yiyip içtiğini de en enfes şekilde paylaşıyor. İnsanda yeni seyahat rotaları ve nefis lezzetler keşfetme isteği uyandırıyor.

3.

Neden takip edilmeli?: İştah açan yemek fotoğraflarına siz de bizim gibi bakmaya doyamıyor, dalıp dalıp gidiyorsanız bu hesap kaçmaz. Üstelik sadece bakmakla kalmayın diye tarifleri de var.

4.

Neden takip edilmeli?: Hesabın sahibi Ahmet, on parmağında on marifet olanlardan. Nefis yemek yapıyor, tarifini yazıyor, yetmiyor şahane bir sunumla fotoğrafını da paylaşıyor. Ramazana özel paylaşımları da gözlerden kaçmıyor. Ellerine sağlık Ahmet!

5.

Neden takip edilmeli?: Özellikle paylaştığı birbirinden nefis tatlılarla gönlümüzü fetheden hesap, damak çatlatan lezzetler yapmanın peşinde koşanlar için ideal.

6.

Neden takip edilmeli?: Tüm bu tarifler Almanya'dan katılıyor Instagram'larımıza ama tarifleri Türkçe. Üstelik çok da süsüne düşkün her bir yemek. Hem göze hem mideye hitap eden sofralar hazırlamayı sevenler hemen takibe almalı.

7.

A photo posted by Derya Ağgün (@masalsitatlar) on

Neden takip edilmeli?: Tüm iddiası adından anlaşılan bir hesap bu. Pastel renklerin hakimiyeti, kurabiyelerin ve pastaların sevimli ve görkemli halleri kanıtlıyor gerçekten masalsı tatların adresi olduğunu.

8.

A photo posted by Ekmekdilimi (@ekmekdilimii) on

Neden takip edilmeli?: Sadece gerçek ekmeğin değerini bilmek için bile takip edilmesi gereken bu hesap, tadını iyiden iyiye unutmaya başladığımız mis kokulu ekmeklerle mutlu ediyor insanı.

9.

A photo posted by Blondiechef (@blondiecheff) on

Neden takip edilmeli?: Gördüğünüz her yemeğin adeta bir sanat eseri olmasını istiyor, şıklıkla minnoşluğu bir arada çok seviyorsanız bunu yapabilen nadir insanlardan olan blondiechef'i çok seveceksiniz. Biz çok sevdik, oradan biliyoruz.

10.

A photo posted by @nanevelimon on

Neden takip edilmeli?: Hem ekmekleri hem de makaronlarıyla takipçilerini tam anlamıyla ekrana kilitleyen nanevelimon, tarif arayanları da unutmuyor, daha ekmeklerinin dumanı üstündeyken paylaşıyor tariflerini de.

11.

A photo posted by ??Derya Erten (@mezederyasi) on

Neden takip edilmeli?: Adını görünce sadece mezeyle ilgili bir hesap olduğunu düşündüyseniz yanıldınız. Çünkü Derya, nefis mezelerinin dışında balıklar ve tatlılar konusunda da oldukça başarılı. Görüp aşık doluğunuz yemeklerin tariflerini de blogunda paylaşıyor. Daha ne yapsındı?

12.

A photo posted by My Foodsteps?? (@myfoodsteps) on

Neden takip edilmeli?: Gezdiği her yeri gezmek, tattığı her lezzeti denemek isteyeceğiniz bir hesap myfoodsteps. İştah açmakla kalmıyor, bir de ilham veriyor ki sormayın.

Biz de varız bonusu: Yemek.com'un Instagram hesabı da kaçmaz hani

A photo posted by Yemek.com (@yemekcom) on


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Sercan Çam8 Temmuz 2016 23:50
Merhabalar, her ne kadar bu sıralar sık sık yemek tarifleri paylaşamasam da profilime bir göz atmanızı isterim :) @sercancam_
Yanıtla
Sercan Çam8 Temmuz 2016 23:49
Merhabalar, her ne kadar bu sıralar sık sık yemek tarifleri paylaşamasam da profilime bir göz atmanızı isterim :)
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?