amazon

Sizi Mutfağın Hakimi Yapacak Hayat Kolaylaştıran 14 Kullanışlı Mutfak Ürünü

Favorilerime
Ekle

Mutfakta zaman geçirmeyi seven herkesin gözlerinden kalpler çıkaracak, "Hepsini istiyorum!" dedirtecek tasarım ürünlerle geldik bugün karşınıza.

Yemek hazırlarken, sunum yapmak isterken, mutfakta zamandan tasarruf etmeniz gerektiği anlarda imdada koşmaya hazır bu ürünler hayat kolaylaştırıyor, bu da yetmezmiş gibi yemeklerinize, sunumlarınıza, mutfakta geçirdiğiniz her ana sınıf atlatıyor.

Her birini tanıyınca çok sevecek, sevdiğiniz bir arkadaşınıza, akrabanıza gönderip "Bana bundan alır mısın?" demek isteyeceksiniz.

Ve evet şimdiden çok haklısınız.

Buyursunlar, karşınızda sizi usta bir aşçı yapacağı neredeyse garanti olan birbirinden kullanışlı mutfak ürünleri...

Küçük bir not: "Nereden bulacağım ben bu ürünleri?" diyenler görsellerin hemen altında bulunan linke tıklayarak online satış sitelerine ulaşabilirler.

Çıkan yiyecek atıklarını bir yere, kesilen yiyecekleri ayrı bir yere koymayı sağlayan çok amaçlı kesme tahtası

Yiyecekleri keserken sürekli olarak bir çöpün başına gidip kabuklarını, saplarını atıyor bir de tahtanın başına dönüyorsanız ya da kestiğiniz yiyecekleri koymak için ayrı ayrı kaseler, tabaklar çıkarmakla uğraşıyorsanız böyle bir kesme tahtası alarak mutfakta tahmin ettiğinizden çok daha fazla zaman kazanabilirsiniz.

Yalnız dikkat, aynı kesme tahtasında aynı anda hem et hem sebze gibi farklı türlerden yiyecekler kesmemeniz gerektiğini de asla unutmayın, hatırlatmış olalım.

Profesyonel şefler gibi bıçak kullanamayanların imdadına yetişen bu milim milim ayarlanabilir dilimleyici

Eğer mutfakta hep tarif videolarında kesildiği gibi sebze-meyve kesmek istiyor ama bir türlü başaramıyorsanız boyutlarını milim milim ayarlayabildiğiniz, çok hızlı ve pratik bir şekilde kullanılan o dilimleyicisi çok seveceksiniz. Bıçağı hızlı hızlı kullanmalıyım derken parmaklarınıza zarar verme riskinden de kurtulmuş olacaksınız üstelik. Mis.

Etin pişip pişmediğini anlamanızı sağlayacak sıcaklık göstergeleriyle bu elektronik maşa

Üzerinde tavuktan hindiye, farklı et türlerinin gerçekten iyi pişip pişmediğini gösteren işaretler bulunan bu elektronik maşa, et termometresi olarak da biliniyor.

Tek bir tavada çeşit çeşit yemek yapmanızı sağlayan bu bölmelere ayrılmış tava

Izgara izli tarafında et, diğer tarafında sebze pişirip her ikisini de sıcak sıcak servis edebileceğiniz, hayat kolaylaştıran, farklı yemeklerin lezzetlerinin birbirine karışmasını önleyen bu ürünün daha çok bölmeli olanları da var, bizden söylemesi.

Mısır tanelerini bir çırpıda hem de hiçbir yere dökülmeden çıkartan bu minik mucize

Koçan halindeki mısırın tanelerini tek tek çıkarmakla uğraşmak yerine şu minik aparat sayesinde hızla çıkarıyor, etrafa tek bir mısır tanesi bile dökmeden bir kase dolusu mısır elde ediyorsunuz. Şahane.

Sizi tam bir "mutfağın ustası" gibi gösterecek bu nefis süzgeç

Makarna suyunu da süzebilirsiniz onunla, taneli bir yemeğin kenara ayırmak istediğiniz tanelerini de. Eliniz yanmasın, işiniz kolayca hallolsun, siz de mutfağınızın şefi olun.

İçine dilediğiniz baharatları koyup yaptığınız yemeği karıştırarak yemeği kolayca baharatlandırmanızı sağlayan özel yemek kaşığı

Özellikle yemeklere yapım aşamasında eklenen, ardındansa mutlaka çıkarılan, büyük boyutlarda olan baharatları kullanırsanız çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Mutfakta daha iyi bir aşçı olmak için sır kaşığınızın altında olsun.

Torbaların ağzını hava almayacak şekilde kapatmaya yarayan ölçü kaşığı

Yiyecekler içecekler bayatlamasın, daha uzun süre sade kalsın yapılan tüm yemeklerin ölçüsü birebir tutsun. Bir insan mutfaktan başka ne isteyebilir ki?

Yiyecekleri içine koyup ipinden çekerek onları doğrayabildiğiniz bu alet

Son zamanlarda çok ünlenen bu alet, dünyanın neresine giderse gitsin mutfak sevelerden büyük ilgi görüyor. Hızlıca hazırlaması, şahane bir şekilde kesmesi bir yana hiçbir yer de kirlenmiyor, oh mis!

Kekinizin şeklini hiç bozmadan, küçük yere koyduğunuz kekin tadını kontrol etme imkanı bulabileceğiniz bu kek kalıpları

Diyelim pasta yapacaksınız ve ellerinizle hazırlayacağınız pandispanyanın kusursuz olmasını istiyorsunuz. Kenarından köşesinde kesip tadına bakmak pek iyi bir fikir olmadığına göre, bu gibi durumlar için bu kek kalıplarından temin edelim.

Her seferinde mükemmel pasta dilimleri elde etmenizi sağlayacak bu dilimleyici

Ortasından uygulayacağınız hafif bir baskıyla her kesişinizde mükemmel pasta dilimleri elde etmenizi garantileyen bir dilimleyici düşünün. Mutfakta iyi bir aşçı olmak biraz da şahane sunumlar yapmaktan geçer.

Dijital mutfak terazilerinin bir adım ötesi olan bu hassas tartılı kesme tahtası

Hem gramla verilen tariflerin üstesinden gelebilecek kadar hassas bir mutfak teraziniz olacak hem de kesme tahtanız. Üstelik sık sık ölçerek daha fazla kesmenize ihtiyacınız olup olmadığını bilme fırsatı kazanmaktan söz etmiyoruz bile. Sevmemek imkansız.

Dar ağızlı ve derin kap ve şişeleri pırıl pırıl yapmanızı sağlayacak bu mıknatıslı temizleyici

Sürahiler, cam şişeler, dar ağızlı kavanozlar ve hatta vazolar... Dibine ulaşmakta zorlandığınız kadar derin ve dar ağızlı kaplarınızı, şişelerinizi bu mıknatıslı temizleyiciyle kolayca temizlemeniz mümkün oluyor. Siz dışarıdan temizliğinizi yaparken mıknatısın etkisi sayesinde iç taraf da misler gibi oluyor. Anlayacağınız mutfakta bulaşıklar da sizden sorulur hale geliyor. Nefis.

Ocağı hem olası bir gaz tehlikesinden hem de kirden kurtaran, yanmaz, yapışmaz ve kolayca çıkabilen bu koruyucu

amazon

amazon

Bir ürün düşünün, mutfakta sizi saatlerce ocak ovalamaktan kurtarıp yemek yapmaya daha çok vaktiniz kalmasını sağlayacak. Bu da yetmezmiş gibi gaz ve ateşin ocağa ve hatta eve verebileceği zararların önüne geçerek tam bir kahraman olacak. Daha ne olsun?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?