Koç Burcuyla Akşam Yemeğine Çıkmadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Özellik

Favorilerime
Ekle

Heralogy, kullanıcılarının doğum haritalarını inceleyerek merak ettikleri soruları astroloji ışığında online olarak yanıtlayan bir soru & cevap ve içerik platformudur. Flörtünüzle uyumunuzu, yeni işe girme zamanınızı, ailenizle aranızın ne zaman düzeleceğini ve hatta merkür retrosunun sizi nasıl etkileyeceğini 10 Ekim'den itibaren heralogy.com'a sorabilirsiniz. O gün gelinceye kadar da sorularınızı Heralogy Instagram hesabına iletebilirsiniz.

Astrolojiye göre her birimizin bir doğum haritası var ve biz bu parmak izimiz kadar özel haritalarımızın bize biçtiği karakterleri insanlara ve çevremize yansıtıyoruz. Doğum haritalarımızda esas aldığımız burçlarımız da sahip olduğumuz karakterler hakkında bize büyük ölçüde bilgi veriyor.

Biriyle tanıştıktan sonra burcunu sorduğumuzda aldığımız yanıt karşımızdaki kişi hakkında kafamızda bir profil ve ön bilgi yaratıyor.

Peki bu 12 burçla ayrı ayrı akşam yemeğine çıktığımızı düşünelim. Her biriyle yaşayacağımız bu akşam yemeği deneyimi aynı mı olurdu? Hepsi et yemekten mi hoşlanırdı? Hangileri bizimle yemek sonrası kahve içip evimize bırakmayı teklif ederdi? Hangi burçlar için hesabımızı ödemek bir hazken hangileri için hesabı paylaşmak daha mantıklı olurdu?

Bunları teker teker bütün burçlar için değerlendirip konuşacağız, hiç merak etmeyin.

Öncelikle bu hafta Zodyak’ın başlangıcını yapan, burçların en başına buyruklarından Koç burcuyla akşam yemeği deneyimini yaşayacağız.

O zaman başlayalım.

Restoran seçimini hiç dert etmeyin, o seçecektir zaten

Zodyak’ın en asi çocukları bunlar. Öyle siz İtalyan yemeği seviyorsunuz diye ilk akşam yemeğinizi şık bir İtalyan restoranında yiyeceğinizi sanmayın sakın.

Koçlar oldukça ben merkezli ve bireysel kişiler oldukları için mutfak seçimini sizlere sormaktan ziyade, buluşma kesinleştikten sonra, "Tatlım akşam steak yiyelim, şu mekanda rez yaptım" gibi sizin de uymanızı çok doğal buldukları bir akşam yemeği teklif edeceklerdir

Olmaz ya, yemek seçimini size bıraktı diyelim...

Koç burçları oldukça sportif ve enerjik burçlardır. Ateş elementine sahip oldukları için hareket etmek ve sürekli aksiyon içerisinde olmak onlara inanılmaz keyif verir. Bu enerji onların yemek seçimlerine de yansır. Koç burcu sizinle çıktığı akşam yemeğinde menüden güzel kıvamda pişmiş et ya da mevsimin en leziz balığı gibi daha protein ağırlıklı ve enerji verecek seçimler yapacaktır. Olmaz ya, yemek seçimi size kalırsa, aklınızda olsun.

Alınmaca gücenmece yok, ne yediğinizle ilgilenmeyecektir

Başkalarının ne düşündüğüyle ya da ne yaptığıyla çok ilgilenmeyen ve kafasını yormayan sevgili Koç burcumuz hangi yemeği seçeceğinize çok karışmayacaktır. Sakın ola "Neden benim için hiçbir öneride bulunmadı? Benimle yeterince ilgilenmiyor mu?" diye minik hayıflanmalara kapılmayın.

Her konuda konuşmaya hazır olun, değilseniz yemeğinizi hızlı bitirin

telefon-restoran

Peki bu akşam yemeğinde Koç burcu nelerden konuşmaktan hoşlanacak? Öncelikle bilmenizi isteriz ki onun dikkatini ve ilgisini yakalamak göründüğü kadar kolay olmayacaktır. Koçlar büyük bir atılganlıkla spordan, siyasetten ya da günlük konular hakkında konuşabilirler.

Unutmayın, tek kişilik sahne gösterisinde değilsiniz

ilk-bulusmada-sikilmak-yeni

Tamamdır konuşma süper gidiyor... ama...

Onun bilmediği ve ona bir şeyler katacak konuları sizden duyacak olmak başta ilgisini çekse de bu konular hakkında fikir sahibi olmaması onu biraz da rahatsız hissettirecektir. Olabildiğince onu da konuya dahil ederek ve ne düşündüğünü sorarak, yeni konular hakkında konuşmanızı önerebiliriz. Kendini, içinde ve ait hissettiği her konu onun için çok daha önemli ve dikkate değer olacaktır.

İlk buluşmada yapmazsınız ama...

koc-burcu-restoran

Asla bir Koç burcu insanının çok önem verdiği bir konuda onun eforunu ya da düşüncesini küçümsemeyin. Ani parlamaya ve sizinle mücadeleye çok açık olan Koç burcumuz bu tavrınız karşısında açar ağzını yumar gözünü. O tatlı tatlı hevesle konu anlatan Koç gider yerine agresif ve savaşçı bir Koç gelir.

Dikkat dikkat Koç burcu konuşuyor! (şaka değil, iyi dinleyici olun)

Diğer yandan sizlere bir konuyu hararetle anlatırken asla dikkatiniz yan masaya ya da farklı bir noktaya kaymasın. Kendi fikrinin değer görmediklerini hissettikleri anda daha tatlınızı dahi yemeden hesabın istendiğini görürsünüz. Aman bizden söylemesi.

Hazır hesap demişken...

Eğer bir Koç burcu sizi yemeğe davet eden taraf ise bırakın hesabı o ödesin. Kibarca hesabı ortak ödemek için teklifinizi yapabilirsiniz lakin gereksiz ısrarda bulunulmamasını öneririz. Kendilerini ortaya koymak ve inisiyatif aldıklarını göstermek isteyeceklerdir.

Eve bırakmak/bırakılmak naz yapılacak bir konu değildir

Evet yemekten kalktınız sıra artık eve gitme konusuna geldi. Koç burcu çok yüksek ihtimalle taksi ya da kendi özel aracıyla sizi evinize bırakmayı teklif edecektir. Lakin şunu bilin ki kibarlıktan da olsa ona vereceğiniz hayır yanıtının ardından size bir daha asla ısrar etmeyecektir. Aman dikkat!

"Gel istersen bende bir kahve içelim?"

salon

salon

Demeyin hemen öyle.

Arabadasınız ve evinizin önüne geldiniz. Koç burcu eğer sizinle keyifli vakit geçirmişse bunu vücut dilinden, konuşma hevesinden ve heyecanından anlayabilirsiniz. Sizden hoşlanmış bir Koç burcunu eve kahveye davet etmek açıkça ona ben de senden hoşlandım mesajını verecektir. Orada durun. Sakın ola bu daveti yapmayın! Koç burcu keşfetmek ve bir konuda başarı elde etmek adına mücadele etmek ister. İlk akşam yemeğinizden sonra özel alanınız olan evinizin kapılarını hemen ona açmayın, biraz bekleyin. Sizinle bir sonraki buluşma için onun çaba harcayıp sizin gönlünüzü fethetmesine izin verin.

Muhtemelen harika bir akşam geçirdiniz, afiyetler olsun.

Her insan bir maceradır, Koç insanının hikayesi de böyleydi. Umarız her şey gönlünüzce olur.

Bir sonraki burçta görüşmek üzere...


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?