alisveris-tuyolari-denenmis

İnsanlar Tasarruf Etmelerini Sağlayan İlham Verici Alışveriş Tüyolarını Paylaşıyorlar

Favorilerime
Ekle

Hemen hepimizin kemerleri sıktığı, bütçemizi her zamankinden çok düşündüğü zamanlar olabiliyor. Böyle zamanlarda bütçemize katkı sağlayabilecek, ev ve mutfak ihtiyaçlarımıza daha az para harcamamıza ve evdeki hesabın çarşıya uymasına yardımcı olabilecek alışveriş tüyoları devreye giriyor.

Biz de buradan yola çıkarak Yemek.com takipçilerine "Tasarruf etmenizi sağlayan alışveriş tüyolarınız var mı?" diye sorduk; birbirinden farklı, birbirinden ilham verici cevaplar aldık.

Zaman ayırıp bütçe dostu sırlarını bizimle uzun uzun paylaşan herkese çok teşekkür ederiz, iyi ki varsınız!

Sizin de böyle önerileriniz varsa yorumlarda buluşalım.

NOT: Tüm görseller temsilidir.

"Birkaç yıldır marketlerin indirim mesajlarını takip ediyorum. Bozulmayacak ürünleri elimdeki bitmeden alıyorum."

"Birkaç yıldır marketlerin indirim mesajlarını takip ediyorum. Bozulmayacak ürünleri elimdeki bitmeden alıyorum. Hatta bazen büyük miktarda ise yakınlarım ile paylaşıyoruz. Meyve sebzeyi mutlaka pazardan alıyorum. Bir tek tasarruf yapamadığım konu kahvaltılıklar. Onu yıllardır aldığım yerden almaya devam ediyorum."

hilal-yildiz-fb

"Aylık değil haftalık alışveriş yapmak gibi"

mine-koc-fb

"Aç karnına alışverişe gitme"

can-melis-fb

"Her yaz domates sos kaynatırım ve kışın asla bunun dışında domates kullanmam."

"Meyve, sebze, kahvaltılık için pazarı seçerim, her seferinde 50 lira ile sınır koyarım. Kilo fiyatı 5 liranın üstünde olan ürünlerden 1 kilo almak yerine 5 liralık alırım. Haftanın her günü için bir sebze ve geneli için soğan, domates ve yeşillikle alışverişi tamamlarım. Her yaz domates sos kaynatırım ve kışın asla bunun dışında domates kullanmam. Bu yaz en ucuz halinde soğan alıp robotta doğrayıp derin dondurucuda saklamayı düşünüyorum. Küçük poşetlerde birer yemeklik, bu kış bunlar el yakacak belli!"

zeynep-kosenci-fb

"Markette araba almak yerine sepet alın. İhtiyaçları aldıktan sonra beliniz ağrımaya başlıyor, keyfi gezilerin önüne geçiyorsunuz."

"Markette araba almak yerine sepet alın.. Kafanıza göre dolduramıyorsunuz ve ihtiyaçları aldıktan sonra beliniz ağrımaya başlıyor, keyfi gezilerin önüne geçiyorsunuz.. Ben L4 L5 fıtığımı bu taktiğe borçluyum "

bio-oktan-fbb

"Bir ekonomist söylemişti sanırım, bir ürünü almadan önce istek mi ihtiyaç mı diye mutlaka sorun kendinize"

"Bir ekonomist söylemişti sanırım, bir ürünü almadan önce istek mi ihtiyaç mı diye mutlaka sorun kendinize diye????Tavsiye ederim her alışverişte işe yarıyor."

aysel-isik-fb

"4 adet dolmalık biber, 200 gram kıyma, 2 domates, 3 soğan almaktan utanmıyorum."

dolmalik-yesil-biber-saglik-puani

"Yalnız yaşadığım için fazla almaktan ve bozulacak şekilde büyük ambalajdan kaçınıyorum. 4 adet dolmalık biber, 200 gram kıyma, 2 domates, 3 soğan almaktan utanmıyorum. Bu açıdan marketlerde işimiz kolay. Pazarcılar hep "x kilo al y lira ver" formülüyle daha çok satma derdinde.."

sevda-aytac-fbs

"Alışverişe çıkarken ihtiyacınızı giderecek kadar para alın yanınıza."

hurrem

hurrem

"Kredi kartıyla mümkün olduğu kadar alışveriş yapmayın. Alışverişe çıkarken ihtiyacınızı giderecek kadar para alın yanınıza. Bende işe yaradı..."

anka-fb

"Liste şart. Haftalık bütçem var ve evimde ne bitmişse her gün iş çıkışı evimin oradan alırım."

alisveris-listesi-hazirlama

"İndirimi kesinlikle takip etmem o zaman çok daha harcaniyor. Liste şart. Haftalık bütçem var ve evimde ne bitmişse her gün iş çıkışı evimin oradan alırım. Ve sonuç mükemmel tavsiye ederim."

fato-oz-fb


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Rabito24 Temmuz 2019 03:29
Haneke'nin 7. Kıta filmini aklıma getiririm ve elimdeki cipsi yavaş yavaş yerine koyarım..
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?