Türkiye'nin İlk ve Tek Gece Pikniği Urban Picnic Katılımcılarının Bilmesi Gereken 9 Şey

Favorilerime
Ekle

Yemek.com ve Hybrid'in bu sene üçüncüsünü düzenledikleri Urban Picnic'e artık sayılı gün kaldı. Hep birlikte ormanın içinde buluşup tıka basa yiyip doyasıya eğleneceğimiz Urban Picnic'e bu kadar az kalmışken bizim heyecanımız da tavan yaptı.

Bu sene ilk kez Urban Picnic'e gelip bu eşsiz deneyimi bizimle birlikte yaşayacakların aklındaki sorulara yanıt verelim, daha önceki senelerde bizimle olanları da son bilgiler ışığında güncelleyelim istedik.

3-4 Mayıs'ta Kemer Country Orman Evi'nde buluşmak üzere!

Not: Henüz bilet almadıysanız sınırlı sayıda kalan bilet tükenmeden önce Biletix'i ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bizden söylemesi

Akıllardaki ilk soru: Kemer Country Orman Evi nerede? Nasıl gidebiliriz?

yandexnavigasyon

yandexnavigasyon

Urban Picnic bu sene, tıpkı geçtiğimiz sene de olduğu gibi mis gibi doğanın içinde, Kemer Country Orman Evi'nde gerçekleşiyor. Eyüp'e bağlı Göktürk Mahallesi'nde yer alan Kemer Country'e eğer özel aracınızla gelecekseniz, alana kolayca ulaşmak için Yandex Navigasyon'a "Urban Picnic" yazarak geleceğiniz istikameti çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Ayrıca araçsız olarak gelmek isteyen katılımcılar için etkinlik alanına gidiş-dönüş için özel servislerimiz olacak. Hemen bir sonraki maddede onu da detaylı olarak açıklayacağız.

Bu arada geçtiğimiz sene olduğu gibi MotoVale de eve dönüş yolunda bizlerle olacak. MotoVale'yi kısaca anlatmak gerekirse eğer evinize etkinliğe geldiğiniz aracınızı sürerek dönmek istemiyorsanız MotoVale motoruyla geliyor, motorunu katlayıp bagajınıza yerleştiriyor ve sizi güvenilir bir şekilde arabanızla dilediğiniz yere götürüyor.

Bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız eve dönüşte özel araçlarını kullanmak istemeyenler etkinlik öncesinde ya da etkinlik alanında bulunan MotoVale standına giderek rezervasyon yaptırabilir ve etkinlik çıkışı direksiyonlarını güvenilir birine emanet ederek evlerinize özel şoför konforuyla gidebilirsiniz. Üstelik bu MotoVale hizmeti, Urban Picnic katılımcılarına özel %20 indirimli olacak!

Bu arada Kemer Country Orman Evi'nin açık adresini de şöyle bırakalım: Göktürk Merkez Mahallesi, Atlıspor Caddesi, No:7, Eyüp/İstanbul

Etkinlik alanına servisle ulaşım olacak mı?

servis-yeni

Evet. Etkinliğe özel araçsız gelenler için Atatürk Oto Sanayi Metrosu önünden kalkacak servislerimiz olacak. Her iki gün de 17:30 - 18:30 arası bu noktadan servislerimize binebilirsiniz.

Dönüşte ise servislerimiz 22:30- 00:00 arasında Kemer Country'den çıkıp yine Atatürk Oto Sanayi Metrosu yönüne doğru gidecek. Merak edenler içinse servis ücreti her bir yön için ayrı ayrı olmak üzere 10 TL.

Etkinlikte artı 18 yaş sınırı olacak mı?

urban-2018de-neler-oldu9

Yasalar gereği sadece 18 yaşından büyük olan katılımcıları etkinliğe kabul edebiliyoruz.

Hava nasıl olacak? Nasıl giyinmeli?

urban-2018de-neler-oldu10

Artık baharın mis gibi ılıman havasını iyice hissetmeye başladığımız Mayıs ayında çok soğuk hava ya da yağış beklenmiyor ancak İstanbul'un havasına pek güven olmaz diyenlerdenseniz tedbirli olmak isteyebilirsiniz. Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde hava sıcaklığının daha düşük olabileceğini göz önüne alarak yanınızda hırka, ceket getirebilirsiniz.

Ayrıca piknikteyiz, lütfen kendinizi en rahat hissettiğiniz kıyafetlerinizle geliniz.

Piknik dediniz, piknik örtüsü getirmeli miyiz?

urban-sepet

Merak etmeyin, içeride masalı oturma düzeni mevcut. Ayrıca Orman Evi'nin kapalı alanında da dilerseniz vakit geçirebilirsiniz. Ama siz yine de daha rahat edeceksiniz piknik örtüsü ve benzeri şeyler getirebilirsiniz.

Tüm yeme-içme deneyimi bilete dahil: Yanımızda nakit para/kredi kartı getirelim mi?

urban-stand

Biletinizle etkinlik kapısından içeri girdiğiniz ve restoran standları arasında dolaşmaya başladığınız anda cüzdanınız aklınıza bile gelmeyecek. Zira tek bir biletle etkinlikte bulunan 50'ye yakın restorandan ücretsiz yiyip içebileceksiniz.

Ama ulaşım için taksi, servis vb kullanacaksınız ya da bu seneye özel olarak tasarlanan yemyeşil Urban Market alanında yer alacak olan her yerde bulamayacağınız tasarım ürünleri satın alıp eve anılar götürmek isterseniz yine de cüzdanınızı yanınıza almak isteyebilirsiniz, bizden söylemesi.

Seve seve: Pikniğe evcil hayvanımla katılabilir miyim?

urban-2018de-neler-oldu11

Daha önceki senelerde olduğu gibi minik dostlarımızı aramızda görünce biz çok mutlu oluyoruz. Evcil hayvanınız biz de dahil diğer katılımcıların yoğun sevgisi ve ilgisinden bunalmayacaksa tabii ki etkinliğe gelebilir.

Pinhani ve Yeni Türkü çok iyiydi, bu sene kimler var?

urban-2018de-neler-oldu16

İlk sene Pinhani, geçtiğimiz sene Yeni Türkü ile Urban Picnic'te yerimizde duramamıştık. Bu sene de müzik ve canlı konserler hızını kesmeyecek, son zamanların en başarılı isimlerinden Evrencan Gündüz ve Güntaç en güzel şarkılarıyla bizimle olacak.

Bu kadarla da sınırlı değil... Urban Picnic'te müzik hiç susmayacak. Yediklerimizi yakalım, dans etmeden duramayalım diye konserlerin öncesinde ve sonrasında DJ Mete Stylist bizi müziğe doyuracak.

Tıka basa doymadan veda etmek yok: Etkinlikte hangi restoranlar var? Neler yiyebileceğiz?

komsu-kasap-2019-urban

Türk, İtalyan, Uzak Doğu, Meksika mutfakları gibi birbirinden farklı ve nefis dünya mutfaklarını bir arada bulabileceğiniz Urban Picnic'te mezelerden pizzalara, burgerlerden tatlılara, aklınıza gelebilecek birçok lezzeti bulabileceksiniz. Şimdi hepsini tek tek saymak istesek sayfalar yetmez, o yüzden sizi şu içeriğimize hemen alabiliriz: 3-4 Mayıs'ta Urban Picnic'te Birbirinden Nefis Lezzetleriyle Bizlerle Buluşacak Restoranlar

Tüm bu deneyimi günlüğü 185 TL olan tek bir bilet sayesinde yaşayabileceğinizi hatırlatarak ve sınırlı sayıda kalan biletler için sizi Biletix etkinlik sayfamıza davet ederek bitirmek isteriz.

3-4 Mayıs'ta mis gibi doğasıyla Kemer Country'de görüşmek üzere!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?