gordon-ramsay-yemedigi-yemek

Dünyaca Ünlü Şef Gordon Ramsay'in Hayatında Asla Yemeyeceği Tek Yiyecek

Favorilerime
Ekle

Michelin yıldızlı, dünyanın en popüler şeflerinden Gordon Ramsay'i sadece yaptığı televizyon programları, yazdığı kitaplar, sahip olduğu restoranlarla tanımıyoruz. Özellikle son zamanlarda adeta bir fenomene dönüşen Gordon Ramsay aynı zamanda dobralığı ve ağzına geleni söylemesiyle de tanınıyor. Hatta daha da ilginci onun çok sevilmesinin nedenlerinden biri de bu özelliği.

Zira Twitter hesabından takipçilerinin gönderdiği yemek fotoğraflarına yaptığı acımasız yorumları unutmadık. Hiçbir şeyi kolay kolay beğenmiyor olmasa da ünlü bir şef ve gurme olarak onun fikirleri hepimiz için önemli.

Peki gastronomi alanında bir kanaat önderi olan Gordon Ramsay'in en sevmediği ve asla yemem dediği yemek hangisidir sizce?

Kendisinin bu konuda oldukça ilginç bir cevabı var.

Gordon Ramsay en çok neyi yemeyi sever, en çok hangi yemekleri pişirir?

Gordon Ramsay, Refinery29'a verdiği bir röportajda yemeyi ve yapmayı en sevdiği yemekleri anlatıyor. Ailesinin hafta içi kahvaltılarının vazgeçilmezinin smoothie olduğunu söyleyen ünlü şef akşam yemeği zamanında ise kendi restoranlarından birinde olduğunu söylüyor. Hafta sonlarını ise ailesiyle geçirdiğini söyleyen Ramsay, genelde 15 yaşındaki en küçük kızı Matilda'nın yemek kitabındaki tarifleri denediklerini anlatıyor. Farklı lezzetler denemek istemedikleri zamanlarda ise ailenin tercihi ya lazanya ya da tavuk oluyor. Pazar günleri ise geç saatlerde yaptıkları aile boyu brunch'ı ise piknik modunda geçirmeyi tercih ediyorlar.

"Onu yemem asla mümkün değil!"

travelandleisure

travelandleisure

Peki Gordon Ramsay'in asla yemem dediği şey ne? Bu soruya ünlü şef tam ondan beklenecek şekilde dobra ve acımasız bir şekilde cevap veriyor.

Gordon Ramsay öleceğini bilse bile asla uçak yemeği yemeyeceğini söylüyor. Sebebi sorulduğunda ise cevabı tam olarak şu şekilde: "Uçakta yemek yememin imkanı yok. 10 sene boyunca hava yolu şirketlerinde çalıştım. Bu yüzden o yiyeceklerin nereden geldiğini ve nereye gittiğini, uçağa konana kadar ne kadar zaman geçtiğini çok çok iyi biliyorum."

Gordon Ramsay, uçak yemekleriyle ilgili yaşadığı kötü deneyimleri hakkında çok fazla detay vermese de tüm hava yolu şirketlerinin bu şekilde hizmet verdiği hakkında kesin bir şey söylemek de çok doğru olmayabilir. Diğer yandan uçak yemeklerinin tadını genelde beğenmememizin sebebinin yüksek irtifadaki kabin basıncı koku ve tat alma duyumuz %30 oranında düşürmesi olduğunu da biliyoruz.

Ama sonuçta o Gordon Ramsay. Onu dinlemek ya da dinlememekse size kalmış.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?