Sizi En Asi Yıllarınıza Döndürecek Spotify Listesi Geldi: 90'lar Türk Rock Mutfağı

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
235940 takipçi1761 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Mart 9, 2018
Öznur Doğan
Haziran 24, 2015
Öznur Doğan
Temmuz 10, 2015
Vestel
Ocak 2

Bundan yıllar yıllar önce... Bir kısmımızın ilk gençlik, ergenlik yılları. Kendimizi çok asi hissediyoruz, çok ateşliyiz, çok heyecanlıyız. İşte o zamanlar karşımıza Kargo çıkıyor, Yavuz Çetin çıkıyor, Demir Demirkan çıkıyor. Bizim söyleyemediklerimizi söylüyor, bizim hissettiklerimizi sert notaları ve sözleriyle haykırıyorlar.

Bugünün Türkçe alternatif müzik camiasının ataları onlar. Büyük Ev Ablukada'nın, Yüzyüzeyken Konuşuruz'un bir önceki nesli, belki de onlara ilham veren isimler. 90'ların en ses getiren, konserleri hınca hınç dolan, müzik kanallarında klipleri döndükçe dönen, Blue Jean'den çıkan posterleriyle odamızın duvarlarını süsleyen "rockerlar".

Hayatımızın en önemli yıllarına damgasını vuran, bizi kaliteli müzikle tanıştırıp bugün bile sözleri dilimize dolanan şarkılara imza atan 90'ların Türkçe rock müziğin en önemli isimleriyle karşınızdayız bugün.

İzninizle bugün biraz geçmişe ışınlanacak ve Kargo'nun Koray Candemir'ine aşık olduğumuz günlere, Teoman'ın Papatya'sıyla, Athena'nın Skalonga'sıyla aramıza katıldığı o güzelim yıllara döneceğiz.

Müziğin sesini açın, karşınızda: 90'lar Türk Rock Mutfağı!

Bu arada duymayanlar için Yemek.com Spotify hesabımızda her hafta yeni bir çalma listesiyle karşınızdayız. Hala takip etmiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?