bimde-satilan-sira-disi-urunler

BİM'in Önünde Uzun Kuyruklar Oluşmasına Sebep Olmuş 8 Sıra Dışı Ürün

Favorilerime
Ekle

BİM, gerek eski sevgiliyle karşılaşma pahasına yollara düştüğümüz efsanevi, kendine has ürünleriyle olsun, gerek ucuzluğuyla olsun artık memlekette çoğu kişi için bir "lovemark".

Ancak BİM de sıradan bir market olmadığını bize sık sık haykırmanın bir yolunu buluyor. Mesela hangi market, teknoloji mağazalarını sollayarak yeni iPhone modelini ilk getirebiliyor, değil mi? Ya da domates, salatalık aldığımız hangi markette Star Wars'ın yeni filmi şerefine onun lisanslı ürünleri satılıyor?

BİM'in çılgın projelerini yeniden hatırlayalım öyleyse...

Huzur içinde uyu Steve Jobs: iPhone 7

Geçen sene 14 Ekim'de Türkiye'de satışa sunulan Apple'ın son model akıllı telefonu iPhone 7, daha teknoloji mağazaları raflarına yeni yeni yerleşmişken BİM, 18 Ekim'de aynı ürünü raflarına konuk etmişti. Üstelik ülkedeki en ucuz iPhone 7'yi buradan alabiliyordun. Elinde BİM torbası, içinde 3 bin liralık telefonlarla sokaklarda gezen insanları da gördü bu gözler. Şimdi Tim Cook düşünsün.

Sanırsın Apple Store: iPhone 5, 5S, 6 ve 6S

Sırf iPhone 7 de değil, daha önce BİM iPhone 5, 5S, 6 ve 6S'i de normalden çok daha ucuz fiyata tüketicilerle buluşturmuştu.

Kol bozuk değil bu sefer: Playstation 4

Söz konusu teknoloji olunca yok artık dediğimiz kampanyalara imza atan BİM'in akıllara kazınan olaylarından biri de Playstation satması. Çıktığı dönemde normal fiyatı 1500 TL olan Playstation 4 konsolunu BİM'in 999 TL'den satışa çıkardığını da unutmadık.

Bir PES daha atar mıyız: Playstation 3

Sadece Playstation 4 Slim ile değil ondan önce de Playstation 3 ile konsol oyunlarını sevenlerin kalbini çalmıştı mahallenin BİM'i, hatırlarsınız.

Konsol savaşları: Xbox 360

Konsol oyunu sevenleri hedef kitlesi haline getiren BİM, Playstation ile de yetinmedi ve Xbox 360'ı da çok çok ucuz bir fiyata satışa sundu. Zira 500GB Xbox 360 konsolu, Forza Horizon 2'nin indirme kodu ve bir kontrolörle birlikte sadece 499 TL'ye BİM'de sahiplerine kavuştu.

Büyük kapışma: Batman v Superman: Adaletin Şafağı lisanslı ürünleri

Herkesin merakla beklediği Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmine özel olarak filmin lisanslı ürünlerini de satışa çıkardı BİM. "Geek" tayfanın akın ettiği ve annelerin, teyzelerin yanlışlıkla Batman sweatshirt'ü, Supermen yastığı ve havlusu aldığı bu kampanyadan geriye boş standlar kaldı.

BİM'in keyfini yine çocuklar çıkardı: Disney orijinal lisanslı ürünleri

BİM, Mickey ve Minnie Mouse'un başrolde olduğu Disney'in orijinal lisansı ile üretilen pelüş oyuncak, şapka, tişört, yastık, fırın eldiveni-tutacak-kurulama bezi seti, mutfak önlüğü ve havlu seti ile defterleri de bir ara Dost Yoğurt ve Le Cola ile birlikte sepetlerimize atmamızı sağlamıştı.

Güç sizinle olsun: Star Wars lisanslı ürünleri

Herkesin nefesini tutup beklediği Star Wars 7: Güç Uyanıyor sadece filmiyle değil aynı zamanda BİM'de satışa çıkan ürünleriyle ses getirdi memlekette. Star Wars hayranlarının bir gün önceden BİM şubelerinin önünde kamp kurduğu, market açıldığı gibi reyonları talan ettiği, geç kalanların boş standları evine götürdüğü o malum gün dün gibi hafızalarımızda.

Star Wars kupa, şapka, tişört, çanta ve defterleri bitince evlere götürülen boş standlar

Karanlık tarafta kalan dostlar ise mecburen odalarını bu standlarla süslemek zorunda kaldılar.

Annelerin kızlarının çeyizleri için aldıkları Star Wars havluları, salondaki kanepeler için aldıkları Darth Vader yastıkları

twitter

twitter

Ellerinden öpüyoruz


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?