51-yasindaki-kadinin-genclik-sirri

20 Yaş Genç Göstermesini Yediği Tek Bir Şeye Borçlu Olan 51 Yaşındaki Şef Anne

Favorilerime
Ekle

Hepimiz doğuyor, büyüyor ve yaşlanıyoruz. Yaşlılık beraberinde kırışıklıklar ve vücutta sarkmalar gibi nahoş durumları da beraberinde getiriyor.

Ama bu durum Anjula Devi için geçerli değil. Zira iki erkek çocuk annesi Hintli kadın 51 yaşında olmasına rağmen en fazla otuzlarında gösteriyor.

Ve bunun sırrı ise onun beslenmesinde saklı.

51 yaşında ama 30 yaşında gösteren iki erkek çocuk annesi bir kadın

Anjula Devi kariyer de yaparım çocuk da diyen güçlü kadınlardan. İki küçük çocuğunu büyütürken bir yandan da kendi yemek ve catering firmasını kuran, aşçılık yapan kadın sadece annelik ve işinde değil, aynı zamanda kendine iyi bakma konusunda da bir başarı hikayesi.

Çünkü 51 yaşında olan Anjula'ya baktığınızda yüzünde hiçbir kırışıklık olmadığını fark ediyor, onun bu genç ve güzel görüntüsüne hayran oluyorsunuz. "30 yaşındayım" dese inanırız Anjula'ya, öyle değil mi?

Gençliğin sırrı beslenmesinde saklı

Anjula'nın yaşına göre bu sıra dışı görünümünün altında ise beslenme alışkanlıkları yatıyor. Zira Anjula tam bir sebze sevdalısı. "Taze sebze ve yeşillik yemeye bayılıyorum ve yemek yaparken yapay renklendirici ve koruyucuları kullanmamaya oldukça dikkat ediyorum" diyor 51 yaşındaki şef.

Ama şefimizin asıl sırrı bu değil. Ona bu gençliğinin sırrı nedir diye sorulduğunda tek bir kelimeyle cevap veriyor: "Baharatlar".

Zira Anjula mümkün olduğunca her yemeğine kimyon, kişniş, hardal tohumu, kırmızı toz biber, zerdeçal, Çin tarçını ve kakule ekliyor ve öyle yiyor. Ve sanırız işe de yarıyor.

Yaşlanmayı doğru beslenmeyle engellemek mümkün mü?

delish

delish

"Sanırım baharatlar insanın yaşlanmasını yavaşlatıyor ve ben de bunun yaşayan bir kanıtıyım" diyor 30 yaşında gözüken 51 yaşındaki anne.

Baharatların antioksidan deposu olması bir kenara bilim insanlarının iki günde bir baharatlı yemek yiyenlerin kanser ve kalp krizinden ölme riskinin daha düşük olduğunu öne süren araştırması da Anjula'ya hak vermemizi sağlıyor.

O zaman baharat, o zaman dans!

İlham vermesi için benzer genç kalma hikayelerimize buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?