Ev İşlerinin Sadece Kadınların Görevi Olmadığını Oğluna Öğreten Anne

Favorilerime
Ekle

"Yemek yapmak, bulaşık yıkamak, ütü yapmak, temizlik yapmak, çamaşır yıkamak kadınların görevidir."

Çevremizde böyle düşünen ne çok insan var, değil mi? Sadece kadınların ev işi yapmaktan sorumlu olduğunu düşünen bu insanlara cevap niteliğinde bir tepki 2 çocuk annesi Nikkole Paulun'dan geldi.

Facebook hesabından 6 yaşındaki oğlunun ev işlerini yaparken fotoğraflarını paylaşan ve uzun bir metinle oğluna neden ev işi yapmayı öğrettiğini açıklayan annenin bu iletisi çok kısada viral oldu.

Biz de Nikkole'un kendi sözlerinden "Neden ev işleri sadece kadınların görevi olmamalı?"yı aktarıyoruz.

"Oğluma yemek yapmayı ve ev işlerini öğretiyorum. Neden mi? Çünkü ev işleri sadece kadınlar için değildir."

facebook

"Çünkü bir gün oğlum tek başına yaşayan, kendi çamaşırını kendi yıkayan, her gün dışarıdan yemek sipariş etmeyen bekar bir adam olabilir. Çünkü bir gün sevdiği kişiyi kendi yaptığı yemekle etkilemek isteyebilir.

Çünkü bir gün eşi ve çocukları olduğunda evde kendi üstüne düşeni yapması gerekecek. Çünkü ben, okulların bize nasıl yemek yapıldığını, çamaşır yıkandığını, kravat bağlandığını ya da vergilerin ödendiğini öğretmediğinden şikayet eden bir nesildenim.

Çünkü oğluma tüm bunlarla birlikte hem evde hem dışarıda toplumun üretken bir bireyi olmasını öğretmek benim görevim. Çocuğunuzun çocuk olmasına izin vermek doğru ama onlara bu yolda hayat derslerini ancak siz öğretebilirsiniz."

"Benim oğlum hiçbir zaman kendini yemek ya da ev işi yapmayacak kadar 'erkek' görmeyecek."

facebook

"O araba lastiğini değiştirdikten sonra mutfağa girip yemeği kontrol eden bir erkek olacak. Kendi çamaşırlarını da o yıkayacak, çimleri de biçecek.

Anne ve babalar, unutmayın ki, yemek ya da ev işi yapması gerekmediğine inanan erkekler de bir zamanlar çocuklardı ve onlara bunlar hiç öğretilmedi."

Yürü be Nikkole!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?