Bir Fotoğrafıyla İnternetin Yeni Fenomeni Olan Model Gibi Çaycı: Pakistanlı Arshad Khan

Favorilerime
Ekle

O yakın zamana kadar Pakistan'da pazar günleri kurulan bir semt pazarında çay yapan ve satan sıradan bir gençti. Ta ki yoldan geçen bir fotoğrafçı aylar önce onun fotoğrafını çekene kadar...

Jiah Ali isimli fotoğrafçının bu kareyi birkaç gün önce Instagram'dan paylaşmasıyla bu Arshad Khan adındaki bu sadece 18 yaşındaki çaycı genç birden adına hashtagler açılan, internetin yeni takıntısı olan, peşinden markaların, modellik ajanslarının koştuğu bir adama dönüştü.

Şimdi onu tutana aşk olsun.

Ekmeğini çaydan çıkaran, modellere taş çıkaran mavi gözlü bir dev

instagram

Arshad Khan, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da yer alan Itwar Bazaar'da küçük bir çay tezgahı olan bir gençti. "Ti" diyoruz çünkü şimdi kendisi tüm dünyanın tanıdığı bir yüz.

Jiah Ali isimli fotoğrafçının pazarda gezerken rastgele bir şekilde çektiği fotoğrafı bir anda bu mavi gözlü, derin bakışlı adamı fenomen haline getirdi.

Fotoğrafın paylaşıldığı gün Twitter'da Pakistan'daki Twitter gündeminde #ChaiWala (Çay satıcısı) ilk sıraya oturdu. Orayla da sınırlı kalmadı, bizim "chai wala"nın ünü sonra İngiltere gündemini, oradan da neredeyse tüm dünyanın gündemini sallamaya başladı.

"Her gün 40-50 kız beni ziyarete gelmeye başladı"

instagram

Gelen üne hazırlıksız yakalanan ve sıradan bir çaycı iken herkesin hayranı olduğu bir kişiye dönüştüğü için şaşkınlığını gizleyemeyen Khan, her gün 40-50 kızın tezgahının başına onu görmek için geldiğini söylüyor.

İşleri böylelikle açılmış olsa da mavi gözlü çaycımız, bir röportajında filmlerde-dizilerde oynamaya sıcak bakıp bakmadığı konusu sorulduğunda ise "Neden olmasın?" diye cevap vererek bir yandan da bu ilgiden memnun olduğunu belli ediyor. Yakışır.

Beklenen oldu: O artık bir Pakistan markasının yüzü

twitter

Ve Khan'ın hayalleri çok hızlı gerçekleşiyor. İslamabad merkezli bir e-ticaret sitesi olan Fitin'den gelen teklifi kabul eden Khan takım elbiseler içinde poz verirken kameralara yansıyor. Bundan böyle onu pazarda değil modellik yaparken göreceğiz anlaşılan.

Diğer yandan da Mardan'da doğup büyüyen, 18 çocuklu bir ailenin çocuğu olan Khan'ın sosyal medya sayesinde bu kadar ünlenmesi de yeni bir tartışmayı başlattı.

Düşük gelirli bir aileden gelen birinin bu kadar fotojenik ve yakışıklı olabilmesini, bu sayede ünlenmesini Pakistan'ın burjuva kısmının nasıl karşılayacağı merak konusu.

Umarız Khan yeni kariyerinde başarılı olur da onu global projelerde de (çay markalarına selamlar) görebiliriz. Ama çay demlemeye de devam et olur mu Khan? :)Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?