Kahvesinin Üzerine Yazdığı Notla İntiharı Düşünen Kızın Hayatını Kurtaran Barista

Favorilerime
Ekle

Bazen size sıradan gibi gözüken bir hareketiniz, karşılık beklemeden yaptığınız küçük bir iyilik bir insanın hayatını kurtarabilir.

Aynı, daha önce beş kere intihara kalkışan Bekah Georgy'yi hayata döndürdüğü gibi...

Bu mucizeyi gerçekleştiren kahramanımız ise bir Starbucks çalışanı...

Gözlerinizi yaşartacak bu hikayeye şöyle buyurun...

Bir Starbucks bardağına yazılan küçük bir notla hayata dönen bir genç kız

littlethings

Bekah gencecik bir genç kız. Ama yaşıtlarının aksine Bekah zor bir hayat geçiriyor. Uzun süredir anoreksiya tedavisi gören Bekah beş kez intihara teşebbüs etmiş. Beslenme borusu desteği ile yaşamak zorunda kalan ve kendinden sürekli nefret ettiğini söyleyen Bekah yeniden intihar düşünceleri ile boğuşurken başına öyle güzel bir şey geliyor ki güzel genç kızı tüm bu kötü düşüncelerinden vazgeçiriyor.

Ve bunun gerçekleşmesi için tek yaptığı şey ise mahallesindeki Starbucks'a gidip buzlu kahve istemek...

Kahvesini veren barista ise bardağına normalde olduğunun aksine, yani ismi yerine, tek kelimelik bir not yazıyor ve bu küçük jest Bekah'ı hayata döndürüyor.

Bardakta yazan mucizevi kelime şu: Gülümse!

Gerisini Bekah'ın baristaya yazdığı mektuptan dinleyelim.

"Bu kızın hayatının yarısı boyunca kendini ölümüne aç bıraktığını ya da beş kez kendini öldürmeye çalıştığını bilemezdin."

littlethings

"Sevgili barista...

Beni tanımıyorsun ve hikayemi bilmiyorsun. Daha da önemlisi siparişimin üzerine "gülümse" yazarak günümü güzelleştireceğini de bilmiyordun. Bana baktığınızda benim mutlu, şen şakrak, sosyal ve hayat dolu olduğumu sanabilirsiniz. Ama gerçek beni görmüyorsunuz.

Bu yaralı gülüşün arkasında kırılmış ve parçalara ayrılmış bir kız olduğunu bilemezdin.

Bu kızın kendinden ölesiye nefret ettiğini, hayatının yarısı boyunca kendini ölümüne aç bıraktığını ya da beş kez kendini öldürmeye çalıştığını bilemezdin.

Son birkaç haftanın ve özellikle de bugünün her zamankinden çok daha zor olduğunu da bilmediğini tahmin edebiliyorum.

İçeceğimin üzerine minik bir kelime yazarak günümü ve tahminen tüm hayatımı değiştirebileceğinin farkında olmadan sen sadece işini yapıyordun.

Belki de beslenme borumu gördüğünden içeceğime "gülümse" yazdın. Ya da belki sen de aynı şeyleri yaşadığın için sahte gülümsememin arkasındaki gerçekleri gördün.

Her iki durumda da, sana minnettarım. Benim siparişime özel davranmak zorunda değildin. Bana herhangi sinir bozucu bir müşteriymişim gibi de davranabilirdin. Ama sen, son zamanlarda olumsuzluklarla dolu bir hayata pozitiflik eklemek için ekstra zaman harcadın."

"İçten gelerek yapılmış basit bir iyilik başka bir insana dünyaları verebilir. Umutsuz birine umut olabilir."

littlethings

Günüm, korkunç bir doktor randevusu ve terapiyle geçti. Umutsuzlukla doluydum ve intihar düşüncelerim daha da kuvvetlenmeye başlamıştı. Anoreksiyam bazen o kadar kötüleşiyor ki kahve dışında hiçbir şey yiyip içemiyorum. Hatta bugün kahve tüketmekten bile korkuyordum.

Eğer bugün o bardağı elime almasaydım, bu gece kendime çok daha fazla zarar verebilirdim.

O kelimeyi okuduğumda, elimde olmadan, gerçekten, gülümsedim.

İçten gelerek yapılmış basit bir iyilik başka bir insana dünyaları verebilir. Umutsuz birine umut olabilir.

Şimdiki planım bu umuda tutunmak.

Bu yüzden sevgili barista, teşekkürler. Günümü güzelleştirdiğin için teşekkür ederim."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

lotuseaster5 Kasım 2016 1:25
çok etkileyici, çok beğendim.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?