Buse Terim'in Kilolarını Acımasızca Eleştiren Takipçilerine Verdiği Efsane Tepki

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253440 takipçi1775 içerik

Sıkça Yenen Konular

YENİ
Zeynep Çetin
Ağustos 5
Zeynep Çetin
Temmuz 16
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016

Buse Terim... Fatih Terim'in kızı olarak tanıdık ilk onu, ardından modaya adım attı ve çok da başarılı oldu. Evlenen ve iki çocuk sahibi olan Buse Terim'in bugün konuğumuz olmasının sebebi ise çok farklı.

Zira Buse Terim Instagram fotoğraflarına gelen acımasız yorumlar sebebiyle şu sıralar çok üzgün ve kızgın. Kiloları sebebiyle takipçileri tarafından "ayı gibi olmuş", "yarım dünya" gibi hakaretlere uğrayan Buse Terim bu sözlere sessiz kalmadı ve çok ses getirecek bir tepki verdi.

Hadise, Burcu Esmersoy gibi birçok ünlünün de desteklediği Buse Terim'in fiziğini eleştirenlere verdiği cevap ise şöyle.

Bakalım okuduktan sonra siz ne düşüneceksiniz?

"Bana zevksiz de, kötü giyiniyor de, yakışmamış de, hepsi kabulüm, ama kendi hemcinsin bir kadına 'ayı' demek?"

Her şey Buse Terim'in Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflara ardı sıra gelen hakaret dolu yorumlarla başlıyor. Bedenini bu şekilde eleştirilmesine sessiz kalamayan Buse Terim ise Instagram'ın "Hikayeler" bölümünde şu cevapları veriyor.

"Bakın bu yorumları yazanların yarısı 'kadın'. Bana zevksiz de, kötü giyiniyor de, yakışmamış de, hepsi kabulüm, ama kendi hemcinsin bir kadına 'ayı' demek? Hiç utanmıyor musun sen bunu yazarken? Ben okurken senden utanıyorum. Ya sen?"

"Sen bir kadının hamile kalıp, çocuk doğurduktan sonra nasıl değiştiğini bilir misin?"

"Ben 18 ay arayla iki tane çocuk doğurdum. Bir tanesi daha yeni 6 aylık olacak. İkisini de emzirdim. İki tane sezaryen oldum. Sen bir kadının hamile kalıp, çocuk doğurduktan sonra nasıl değiştiğini bilir misin? Vücudunun, hormonlarının nasıl tepetaklak olduğunu? Belli ki bilmiyorsun, bilsen böyle konuşmazsın. Gerçi bilsen de konuşursun, öyle kötü kalplisiniz siz."

"Bu kadar sığ bakan, bu kadar insanları sadece fiziksel yönüyle eleştiren sadece siz varsınız."

"Sırf bu yüzden işim olan sosyal medyadan soğudum. Bu kadar sığ bakan, bu kadar insanları sadece fiziksel yönüyle eleştiren sadece siz varsınız. Kadının kadına yaptığını başka kimse yapmıyor. Beni rahat bırakın, ben kilomu da vereceğim siz o zaman ne diyeceksiniz? Dur ben söyleyeyim; 'Zayıflık hiç yakışmadı, eski haliniz daha iyiydi' diyeceksiniz. Öyle kafanız karışık çünkü."

"Benim kiloma, boyuma, vücuduma bakma, yaptığım şeylere bak, kadınları kilo, zayıflık, vücut olarak görmekten vazgeç"

"Son olarak şunu söyleyeceğim: Benim kiloma, boyuma, vücuduma bakma, yaptığım şeylere bak, bakış açını değiştir, kadınları kilo, zayıflık, vücut olarak görmekten vazgeç. Kadınlar dünyayı yönetiyor. Kilo yerine neler yaptığıma bak, takdir etmeyi öğren ve her şeyden önce senin bir hemcinsin olduğumu hatırla."

ntv

ntv

Buse Terim'in kendini doğum sonrası kiloları ve fiziğiyle yargılayanlara verdiği bu cevap hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?