limonlu-su-deneyi

Beklentileri Sorgulayan Deney: Bir Hafta Boyunca Her Gün Limonlu Su İçen Kadın

Favorilerime
Ekle

Sabah aç karnına içilen bir bardak limonlu suyun faydaları saymakla bitmiyor, hemen herkes birbirini bu alışkanlığa sahip olması yönünde motive ediyor.

Bunun sebebi limonlu suyun sadece sindirimi kolaylaştırıp vücuttan ödemi atması, bağışıklığı güçlendirmesi, cildi güzelleştirmesi değil. Zira limonlu suyun zayıflamaya yardımcı olması da birçok kişinin sabah ilk iş limonlu su içmesinin en önemli sebeplerinden biri.

Lily Rose isimli bir kadınsa bir arkadaşına uyku sorunları yaşadığını, sık sık başını ağrıdığını anlatıyor, arkadaşı ise vücudunun susuz kalmış olabileceğine söyleyerek onu daha fazla su içme konusunda teşvik etmeye çalışıyor.

Yemek editörü olarak çalışan Lily ise işi bir adım ileri götürüyor ve herkesin yere göğe sığdıramadığı limonlu suyu bir hafta boyunca her gün içeceği bir meydan okumaya başlıyor. Üstelik hayatından diğer tüm sıvıları da çıkarıyor bu süre içinde. Sadece su içmek de yok, kahve de çay da...

Lily'nin deneyi de sonuçları da çok ilginç.

İlk gün: Ekşiyi sevmemesine rağmen limonlu suyun tadına bayılıyor

Lily Rose, bir haftalık deneyi için 6 adet limon alarak işe başlıyor. Evinin arka bahçesinde limon ağaçları olduğu için satın aldıkları bittiğinde oradan da faydalanmayı planlıyor.

İlk gün deneyine su şişesine yarım limon sıkarak başlıyor. İlk yudumdaki tepkisi "Bu gerçekten lezzetliymiş" oluyor. Ekşiyi çok sevmeyen ve tercih etmeyen biri olarak limonlu suyun ekşiliğinin tam damak tadına göre olduğunu söylüyor. Akşamüstü limonun diğer yarısını da suyuna sıkarak içiyor. Gün boyu başka hiçbir şey içmemesine rağmen limonlu su tüm susuzluğunu hemen dindiriyor. Akşam yemeğiyle birlikte yine yarım limon sıkılmış bir bardak su içerek ilk günü tamamlıyor.

2.gün: Kendini daha sağlıklı hissetmeye başlıyor

İkinci gün olduğunda yine yarım limonla hazırladığı suyu içiyor Lily. Gün boyunca şişesini üç kere daha suyla dolduruyor ve limon sıkarak susuzluğunu limonlu suyla dindirmeye çalışıyor.

Akşam eve gittiğinde limonlarının yetmeyeceğinden endişe ederek bahçedeki limonları topluyor. Televizyon başındayken bir bardak daha limonlu su içen Lily, ikinci günün sonunda kendini çok sağlıklı hissettiğini söylüyor.

3.gün: Yirmi dakikada bir tuvalete gitme ihtiyacı ortaya çıkıyor

Deneyin üçüncü gününde Lily yataktan çok susamış olarak kalkıyor. Deneye başlamadan önce uyandığında bu kadar susamadığını fark ediyor. Günü 4 bardak limonlu su içerek tamamlıyor. Üçüncü günde farkına vardığı şey ise her 20 dakikada bir tuvalete gitme ihtiyacı hissetiği oluyor.

4.gün: Cildi parlamaya başlıyor, pürüzsüz bir hal alıyor

Dördüncü güne geldiğinde yine düzenli olarak sadece limonlu su içmeye devam eden genç kadın her günden farklı olarak cildinin parlamaya başladığını fark ediyor. "Aynaya baktığımda şimdiye kadar gördüğüm en pürüzsüz ve sağlıklı cildi gördüm" diyor Lily.

5.gün: Limonlu su içmeden kendini eksik hissetmeye başlıyor

limonlu-su-zayiflatir-mi
Deneyin beşinci gününde Lily ofise limon götürmeyi unutuyor ve sadece yanında getirdiği bir şişe limonlu suyla idare etmek zorunda kalıyor. Bu unutkanlığı ona vücudunun limonlu suyun eksikliğini hissetmeye başladığını öğretiyor. Zira Lily akşam eve gidene kadar adeta limonlu su aşeriyor. Eve vardığında ise bol bol limonlu su içerek eksikliğini tamamlıyor.

6.gün: Artık hiç fondöten sürmüyor

Artık deneyin sonuna yaklaşırken Lily limonlu suyunu bu sefer sıcak içmeyi denemek istiyor. Kahve içmeyi özlediği için sıcak limonlu suyun onun yerini alacağını düşünüyor ama yanılıyor. Sıcak suya sıktığı limonlar onu mutlu etmiyor. Bu yüzden büyükannesiyle öğlen yemeğe çıktığında sadece limonlu su sipariş ediyor. Günün devamında ise yine soğuk limonlu su içmeye devam ediyor.

Lily artık yüzüne fondöten sürmemeye başladığını da anlatıyor. "Cildim o kadar pürüzsüzdü ki hiçbir şey sürmeme gerek kalmadı. Sırf bu bile günde 800 kere masamdan kalkıp tuvalete gitmeme değer" diyor Lily.

7.gün: Bedeni sürekli limonlu su istiyor

Son güne geldiğimizde Lily yine kahvaltıdan önce limonlu suyunu içiyor ve gün boyunca da içmeye devam ediyor. "Susamasam bile bedenim sürekli limonlu su istemeye başladı" diyor Lily.

Sonuçlar: "Kilo vermedim, enerjim artmadı ama bu kusursuz cilt için her anına değerdi"

twitter

twitter

Bir haftalık limonlu su içme deneyi bittiğinde ise Lily sonuçları paylaşıyor.

"Bu süre boyunca hiç enerjimde bir artış, sindirim sistemimde bir farklılık görmedim. Üstelik bir gram bile vermedim. Ama cildim o kadar güzelleşti, o kadar kusursuz bir hal aldı ki fark etmemek imkansızdı. Ciğerlerimi görebilseydim onların da parıl parıl parladığını size söyleyebilirdim. Üstelik baş ağrılarım da geçti, uykusuzluk sorunumdan da kurtuldum.

Tek korkum limonun asitinin dişlerime zarar vereceğiydi. Ama bu süre boyunca koruyucu ağız çalkalama suyu kullandığımdan herhangi bir sorun yaşamadım.

Bu deneyden bana ders olan geriye kalan tek şey ise su içme alışkanlığı kazanmak oldu. Bundan sonra limonlu suyu bu kadar fazla içmeyecek olsam da düzenli olarak su içeceğime dair kendime söz verdim. Bu güzel cildi korumak için bunu yapmak benim için bir zevk olacak."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Emre Oruç24 Mart 2018 01:50
Reflü olcak gerizekalı
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?