10 Liradan Ucuza Tavuk Döner Yemeyin Uyarısına Verilmiş En Komik 13 Tepki

Favorilerime
Ekle

Türk Veteriner Hekimler Birliği'nin geçtiğimiz günlerde yaptığı piyasada satılan tavuk dönerler hakkındaki açıklaması çok tartışıldı.

Şöyle diyordu veterinerler: "Tavuk döneri 4-5 liraya yemeyin, tüketmeyin. Bugün tavuğun göğüs ve but kısımlarının kilosu 17-18 lira. 100 gram tavuk döner yiyeceksiniz. 100 gram tavuk döner için 200 gram gerçek tavuk göğsü veya butu kullanılmalı. Bu da 3-3.5 lira demek. Bunun ekmeği, yanında verilen domatesi, salatası var. Dükkan kirası, işçi maliyeti, gaz parası, su parası, telefon ücreti, temizlik parası, işletme vergisi var. Bunun için 7-8 liradan aşağı mal edilemez. 8 lira maliyeti olan bir yemeği size 5 liraya satamaz. Duyuyoruz okul yakınlarında, iş yeri çevrelerinde, gelir düzeyi düşük olan semtlerde 4 liraya tavuk döner satıyorlar ve bunun yanında ayranı da bedava veriyorlar. Vatandaşlarımıza sesleniyorum; tavuk döneri 10 liradan aşağı satan yerlerden yemeyin, çocuklarınıza yedirmeyin, sağlığınızdan olmayın."

Tavuk dönerin ucuzluğuyla öğrenci dostu, bütçesi darın kötü gün yoldaşı olmasından dolayı bu açıklamaya sosyal medyadan tepkiler gecikmedi pek tabii.

Yorum sizin.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?