akneli-adam

Beslenmesinde Yaptığı Değişiklikle Tüm Aknelerinden Kurtulan Genç Sporcu

Favorilerime
Ekle

Sivilce ve akneler bazılarımız için ergenlik döneminden geriye kalan tatsız bir anıyken bazılarımız için maalesef hala hayatını zorlaştıran bir sorun. Kaşıntı ve acının yanı sıra estetik olmayan görünüm yüzünden akneye sahip birçok kişinin sosyal hayatı bitebiliyor ve depresyona girebiliyor.

Vücut geliştiricisi ve sporcu genç bir adam için de durum aynen böyleydi. Ta ki çözümü beslenmesini değiştirmekte bulana kadar.

Brian Turner'dan öğrenecek çok şeyimiz var.

En ağır ilaçları kullansa da aknelerinden yıllarca kurtulamayan genç bir adam

Şu an 25 yaşında olan Brian Turner ergenlik döneminde başlayan ve tüm yüzünü kaplayan ağrılı akneler yüzünden zor zamanlar geçiren bir genç. Hayatını spora adamış olmasına ve sağlıklı bir hayat sürdürmeye çalışıyor olmasına rağmen ne yaparsa yapsın bu aknelerinden kurtulamıyor ve bu durum onun kötü bir gençlik geçirmesine sebep oluyor.

Aknelerinden kurtulmak için doktorunun verdiği ağır bir ilacı yıllarca kullanıyor Brian. İlaç bir süre işe yarıyor, tamamen olmasa da en azından yüzündeki kırmızılıkları azaltıyor ancak ilacı bıraktığı anda bu ona daha fazla akne olarak geri dönüyor.

Kimyasallardan hiçbir sonuç alamayınca Brian beslenmesini değiştirmeye karar veriyor ve bir anda hayatı tamamen değişiyor.

Et ve süt ürünleri yok, bol sebze ve su var

Sağlık ve fitness takıntısı olan ve küçük yaşlardan beri vücut geliştirme sporuyla ilgilenen Brian, YouTube'daki kanalıyla da çok tanınan bir sima. Ama spor, fitness, diyet konularında yayınladığı videolarında kullanıcıların onun sivilcileriyle dalga geçmesi onun için son nokta oluyor ve bu konuda köklü bir değişiklik yapması gerektiğine karar veriyor.

Brian, ilk olarak hayatınından et ve süt ürünlerini çıkartarak vegan bir hayat tarzına geçiş yapıyor. Günde 12 porsiyon sebze yiyerek beslenmeye başlıyor. Alkol, gazlı içecekleri de hayatından çıkartan Brian her gün en az 3 litre su içiyor. Bunlara ek olarak gluten ve yağ içeren yiyecekleri de oldukça azaltıyor genç adam. Tatlandırıcı ve koruyucu maddeler içeren hazır gıdaları eve almamaya başlıyor. Her gün en az 8 saat uyumaya çalışan Brian temizliğine de daha fazla dikkat etmeye başlıyor ve her gün çarşaf, yastık kılıflarını değiştirmeye gayret ediyor.

Brian'ın bu çabaları sonuçsuz kalmıyor. Hemen olmasa da yavaş yavaş ama temelli olarak yüzünün her noktasını kaplayan o acılı, içi dolu, kıpkırmızı aknelerinden kurtuluyor. Brian'ın şu anda yüzünde tek bir akne bile kalmamış durumda. Üstelik yeni akneler, sivilciler hatta siyah noktalar bile çıkmıyor. Cildi yumuşacık olan Brian yeni hayatından çok memnun ve hem YouTube hem de Instagram hesabında benzer durumda olanlar için tavsiyeler paylaşmaya devam ediyor.

Hayat tarzını bir anda değiştirmek herkesin yapabileceği kadar kolay bir seçim değil ama Brian verdiği bu zor karardan dolayı çok memnun.

dailymail

dailymail

Not: Bu arada siz biliyorsunuz ama biz yine de uyarımızı yapmadan bitirmeyelim. Brian'la benzer sorunlar yaşıyor olabilirsiniz ancak doktorunuza danışmadan onun diyetini uygulamayın. Cilt problemleriniz için mutlaka doktorunuzun tavsiyeleri ve yönlendirmesiyle hareket etmeyi unutmayın. Bir kişiye iyi gelen bir tedavi sizde tam tersi etkiyi de yaratabilir. Aman diyelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?