Diyet Yapmadan 62 Kilo Veren ''Makarna Kralı'' Şef Michael White'ın Zayıflama Sırları

Favorilerime
Ekle

Michael White... "Makarnanın kralı" diye ünlenen, Zorlu içinde açtığı restoran Morini ile bizim de damağımızı çatlatan Michael White nefis tarifleriyle tanınsa da onu şimdi huzurunuza çıkarmamızın sebebi biraz daha farklı.

Zira hayatı mutfakta geçen şef Michael White beş yıl içinde tam 62 kilo verdi ve 169 kilodan 107 kiloya düştü.

Bunu nasıl başardığı ise herkese ilham olacak türden.

Sabah 11'de ikinci kahvaltısını yaptığı günlerden bugüne

New York’ta Michelin yıldızlı Marea ve Ai Fiori gibi İtalyan restoranlarının sahibi, İstanbul da dahil dünyada 12 restoranı olan makarna kralı şef Michael White, hayatı boyunca kilolu bir insanken 2010 yılında bu fazla kiloların artık ayaklarında ağrılara sebep olduğunu ve eskisi kadar enerjik olmadığını fark ederek kilo vermeye karar veriyor.

"40 yaşına yeni girmiştim ve bir değişiklik yapmam gerektiğini fark ettim" diyen White, tüm gün mutfakta olduğunu ve egzersiz yapamadığı için kilo üzerine kilo aldığını anlatıyor. Kilolu olduğu eski günlerde sabah saat 11’de ikinci kahvaltısını yaptığını, restoran çalışanlarıyla birlikte servis saati başlamadan "aile yemeği" yediklerini ve bu yemeğin büyük porsiyonlarda olduğunu söylerken akşamüstü 4'te yine restoranda yemek yediğini belirtiyor. Yine gece geç saatlerde yediği yemekler de cabası...

Hayatında küçük değişiklikler yaparak 62 kilo birden verdi

Michael White, kilo vermeye karar verdiğinde ise diyet yapmamış, profesyonel biriyle çalışmamış, sadece hayat düzeninde küçük değişiklikler yaparak tam 62 kilo vermeyi başarmış.

127 santimlik belinin 35 santim kadar inceldiğini de vurgulayan başarılı şefe göre kilo vermesinin en büyük sebeplerinden biri hareketsiz hayatına hareket katması. Çok fazla yürüyüş yaptığını söyleyen White günde 8 kilometre yürüyüş yapıyormuş.

Yemek konusunda kendisini hiçbir şeyden mahrum bırakmadığını ancak porsiyonlarını küçülttüğünü ve ölçülü yemeye başladığını söyleyen Michael White şu anısını da örnek veriyor:

"Bir şef olarak, dışarıda yediğinizde, tüm şefler size çeşit çeşit tabak gönderir. Ama Alain Ducasse benim restoranlarıma geldiğinde ve ona denemesi için her yemekten ikram ettiğimde, o, birer lokma aldığı yemekleri geri gönderir. Bu, bana önüme gelen her şeyi yemek zorunda olmadığımı düşündürdü."

Makarna kralı hayatından makarnayı çıkarırsa...

bonappetit

bonappetit

Aldığı kalorilere de artık dikkat eden Michael White örneğin kahvaltıda tereyağlı tam tahıllı tost ya da küçük bir kase yulaf ezmesi yiyor ve portakal suyu içiyor. Gün içinde sağlıklı atıştırmalıklar tüketen Michael White mutfaktaki çalışanlarla geç saatlerde yediği yemekleri de hayatından çıkarmış durumda.

Evde ailesiyle yemek yerken ise pirzola yerine fırında tavuk, salata ve patates yediğini söyleyen makarna kralı Michael White'ın yaptığı en şaşırtıcı değişikliklerden biriyse makarnayı neredeyse hayatından çıkarmış olması. Sadece haftada bir kez tereyağlı ve parmesanlı makarna yediğini söyleyen "makarna kralı" ayrıca artık mutfaklarındaki yemeklerin tadına bakarken çiğnediğini ve sonra çiğnediği parçayı çöpe attığını söylüyor. Bunun sebebi ise ona göre şu:

"Bir şef olarak her şeyin tadına bakarsınız. Bir risotto lokantasındaysanız, tüm risottoları tadarsınız. Bu da her ısırıkta 30 kalori anlamına geliyor. Yani 30 risotto tattığınızda 900 kalori alıyorsunuz."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?