sokak-hayvanlari-otomat-besiktas

Beşiktaş Belediyesi'nden Sokak Hayvanları İçin Çok Şık Hareket

Favorilerime
Ekle

İster sevin, ister korkun, ister evde besleyin, isterseniz gördüğünüzde yolunuzu değiştirin ama şunu kabul edin. Onlar da var. Yaşadığımız gezegen aslında yalnızca bize ait değil. Hemen hemen her yerde dimağı kapalı insanlar olsa da ve bu gerçeği anlamamak konusunda müthiş başarılı olsalar da bu böyle.

Beşiktaş Belediyesi.

Girişte sokak hayvanları için kurduğumuz cümleleri virgülüne kadar özümseyip ona göre hareket eden bir belediye. Bunu, daha önceleri yolda yardıma muhtaç bir sokak hayvanı görüp belediyeyi aradıktan sonra, 5 dakika içinde o sokak hayvanına yardım etmelerinden anlayabiliyorduk. Şimdiyse çok daha güzel bir işe kalkışmışlar. Beşiktaş'ın çeşitli yerlerine 'Pugedon' yani sokak hayvanları için mama ve su veren geri dönüşüm kutusu koymuşlar.

pogedon-1

Pugedon, anlayabileceğiniz üzere bir otomat gibi çalışıyor. Mamamatik desek çok yanlış bir tanım olmaz. Çalışma prensibi ise oldukça basit. Diyelim, elinizde bitmek üzere olan bir plastik su şişesi var. Şişede kalan suyu, geri dönüşüm kutusunun özel havzasına döküyorsun, sonra da çöpünü yine özel bölmeye atıyorsun. Döktüğün su, sokak hayvanları için birikiyor. Geri dönüşüm kutusu attığın çöp için bir miktar mama veriyor. Evet, başka hiçbir şey yapmana gerek yok. Çöpü atıyorsun, makine attığın plastik şişe yerine mama veriyor. Oldukça şık, oldukça faydalı, oldukça güzel.

Son olarak, başta Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar olmak üzere, bu güzel harekette emeği geçen herkese sıradan hayvanseverler olarak teşekkürlerimizi iletelim. Diğer bütün belediyelerin de örnek almasını dileyelim.

pugedon-sokak-hayvanlari

cocuklar-sokak-hayvanlari

kedi-kopek-sokak-hayvanlari

sokak-hayvanlari-murat-haznedar


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?