guinness-rekorlar-kitabi-yemek

Guinness Rekorlar Kitabına Girmeyi Başarmış 9 Abartı Yemek Yeme Olayı

Favorilerime
Ekle

Merhaba Guinness Rekorlar Kitabı dostları. Bugün sizinle "Böyle de olur mu canım?", "Çüş!", "Yuh.", "Ne alaka?" dedirtecek bilgiler paylaşacağız.

Zihni sinir bilgiler bölümümüzde en az kendisi de bir o kadar zihni sinir olan dünya rekorları yer alıyor. Garip fikirlerle başlayan yolculuklar dünyanın en garip rekorlarına dönüşüyor ve Guinness rekorlar kitabı yemek bölümüne girmeye hak kazanıyor.

Biliyorsunuz, dünya efsane fikirlerle dolup dolup taşan insanlarla dolu. Onlardan yalnızca birkaç tanesini paylaşalım ve belki de sizin aklınıza da bir fikir gelir diye umalım. Türkiye'den de çıkabilir böyle fikirler, neden olmasın ki?

1 litre limon suyunu en kısa sürede pipetle içme rekoru ve Stephen Charles Dechert

limon-nasil-sikilir-manset

1 litre diyoruz, pipetle diyoruz, insanın yarım litre suyu pipetle içmesi 20 saniyeden fazla olabilirken 1 litre limon suyunu Stephen Charles Dechert 24.41 saniyede içiyor. Ancak haberler güzel, dünyanın farklı noktalarından rekorları almayı devam eden Guinness'in yarış bölümünde bu işi 14.20 saniyede yapan birisi var. Michael Kraj acımıyor, rekoru yeniliyor. Bu rekoru kırsa da belirli bir süre sonra kayda geçiyor. Bu nedenle siz şimdlik Michael'ı izleyebilirsiniz.

Donald Gorske ve her gün yediği Big Mac burgerler

Donald Gorske, Amerika Birleşik Devletleri'nin Wisconsin eyaletinde yaşıyor ve hayatında her gün en az 1 tane McDonald's yiyor. Durumun ehemniyetini anlatabilmek için şöyle söyleyelim, 17 Mayıs 1971'den bu yana yiyor ve 2008 yılındayken yediği Big Mac sayısı 23.000 imiş. Varın siz hesaplayın sevgili Big Mac aşığı Donald'ın ne kadar daha Big Mac yediğini.

3 dakikada 10 adet hamburger yeme başarısı ve Takeru Kobi Kobayashi

Türkiye'ye gelip bir banka firmasının reklamlarında oynayan o adamı hatırlıyorsunuzdur? Art arda dürümleri yiyordu hani. İşte o adam pek çok dünya rekorunu elinde bulunduran Takeru Kobi Kobayashi. Kırdığı rekorlardan bir tanesi ise 3 dakika içerisinde 10 tane hamburger yiyebilmek. Tabii ki hayatı boyunca Big Mac yiyen adam kadar ilginç gelmeyebilir size ama şöyle düşünün: 3 dakika 10 hamburger.

3 dakika 59 saniyede Ferrero Rocher yeme rekoru ve Michael Saleeba

3 dakikada 10 tane burger yenilmesinden sonra göze bir az geliyor tabii ki. Şu anda otursak ve toplamda 4 dakikada 15 tane Ferrero Rocher çikolata yiyeceğiz desek sonuç ne olur bilmiyoruz ama 6 Mart 2012 tarihinde rekor olarak kırılmış. Bundan önceki rekor neymiş acaba, 3 dakika 3 Ferrero Rocher mi?

3 dakikada yarım kilo nugget yeme rekoru ve Christian Williams

Yine Amerika'nın bir eyaletindeyiz, bu kez California'dayız. Christian Williams, yalnızca 3 dakika içinde 494.9 gram nugget yemeyi başarıyor ve Guinness'e adını yazdırıyor. Olayın gerçekleştiği tarih ise 25 Ağustos 2012. Nasıl mideler var ya rabbim.

1 dakika içinde muzu hem soyup hem de yeme rekoru, Patrick Bertoletti

Muzu hem soyacaksınız hem de yiyeceksiniz. 1 dakika içinde bunların hepsi olup bitecek ve aynı anda rekor kıracaksınız. Kimse kusura bakmasın ama 1 dakika içinde 8 muzu soyup yiyebilen Patrick Bertoletti bizden bir saygı duruşu hak etti. 14 Ocak 2012 yılında güm güm kırıldı bu rekor.

1 dakikada chopstickle jelibon yeme rekoru ve Ashrita Furman

Ne garip şeyler var değil mi hayatta? Sen git chopstickle jelibonları ye. Ancak bu bahsettiğimiz jelibonlar minik jelibon ayıcıklar değil, bildiğiniz büyük jelibonlar. Ve Ashrita Furman bu jelibonlardan 1 dakika içinde toplamda 610 gram yiyor. Tarih 7 Aralık 2010. Bizce Ferrero Rocher'den daha etkili bir rekor olmuş.

3 dakikada portakalı hem soyma hem de yeme rekoru, Ashrita Furman

portakal-nasil-soyulur-manset

Ahrita Furman çıldırmış olmalı, şampiyonluk istiyor. 3 dakika içinde bu kez 6 adet portakal soyuyor ve yiyor. 25 Aralık 2014'te rekoru eline geçiriyor. Ashrita biraz abartıyor ama rekorları da kırıyor.

Tabasco sosundan 401 kat daha acı Bhut Jolokia biberi yeme rekoru ve Jason McNabb

miniknotlarim

miniknotlarim

Evet, doğru okudunuz. Bhut Jolokia ya da hayalet biber olarak bilinen ve dünyanın en acı biberi olarak Guinness rekorlar kitabına girmiş bir biber var. Bu biberden de 2 dakika içinde 66 gram yiyen bir adam var. Jason McNabb bu çılgınlığı 19 Haziran 2013'te yapıyor ve yana yana yiyor biberleri.

Bu kadar abartıdan sonra biraz daha abartı isteyenler için: Malzemesi Fazla Kaçırılmış Dünyanın En Büyük Hatta Devasa 14 Yiyeceği


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Betul18 Temmuz 2017 18:54
Bu ferrero rocher rekorunun linkini verebilir misiniz acaba?Çunku yeni bir rekor gelebilir..????
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?