Hamsi

Sonunda Yanıt Bulundu: Balığa Limon Sıkılır mı? [İnfografik]

Favorilerime
Ekle

Türk mutfağı da insanı gibi çeşitliliğiyle ünlüdür. Akşam yemeğine ne hazırlayacağını düşünürken yüzlerce çeşit yemekten birini seçebildiğin gibi bu yüzlerce çeşit yemeğe katacağın ya da katmayacağın onlarca detay vardır. Bakın bu bir keyiftir.

Tabii bu keyif ve lüks hali insan beyninden onlarca soruya neden olur. "Balığa limon sıkayım mı?", "Kahvaltıda hangi peyniri yesem?", "En çok hangi bölgenin ya da şehrin mutfağını seviyorum?" "Allah'ım lahmacunu mu daha çok seviyorum pizzayı mı?" şeklinde sorulara yanıt ararız. Bakın aslında bu da bir keyiftir.

Aşağıda da bu keyif hallerinin binlerce kişiye sorulduktan sonra toplanmış, infografik şeklinde yanıtları var. Mesela Türk halkının yüzde 60'ına göre menemene soğan konur, yüzde 72'sine göre balığa limon sıkılırmış. Her 3 kişiden birinin en sevdiği mutfak, Güneydoğu Anadolu mutfağıyken, yine 3 kişiden birinin en çok sevdiği öğün kahvaltıymış. Yaşasın menemen!

Not: Bu nefis infografiğin yayınında ve yapımında emeği geçen, sosyal anket platformu Poltio'ya teşekkürlerimizi sunar, eğlenceli anketlerine katılmak isterseniz sizi buraya davet ederiz.

infografik-yemek-politio-1


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Ufuk Utaş5 Ağustos 2015 17:32
İşte bunlar hep nazar :) (teşekkür ettik destek için)
Yanıtla
faruk5 Ağustos 2015 17:08
grafikte %60 menemene soğan konur demiş. ama siz %60 konmaz dedi yazmışsınız. Grafik okuyamıyorsunuz sanırım :(
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?