7-yildir-sadece-et-peynir-yiyen-kadin-one-cikan

7 Yıl Boyunca Sadece Et, Yumurta ve Peynir Yiyerek Beslenen Kadın

Favorilerime
Ekle

Tek tip beslenmeyle ilgili bugüne kadar birçok deneye şahit olduk, dünyanın farklı yerlerinden insanların bir hafta, hadi bilemediniz bir ay boyunca hep benzer besin gruplarını tüketerek geçirdikleri zamanları birlikte inceledik.

Mesela sadece kahvaltılık gevrek yiyerek bir haftasını geçiren çılgın adamı ya da bir ay boyunca şeker, tahıl ve süt ürünü tüketmeden beslenen kadını hatırlarsınız.

Ancak durum bu kez biraz daha farklı. Çünkü bu kez karşımızda kendi için uygun gördüğü beslenme düzenini tam 7 yıldır uygulayan ve uygulamaya da devam edeceğini söyleyen azimli ve sıra dışı bir kadın var.

Dile kolay, 7 yıldır sadece et ürünleri, yumurta ve peynir yiyerek beslenmekten söz ediyoruz.

Peki, Kelly'nin hikayesinin ardında yatanlar ve bu süreçte yaşadıkları neler?

Buyurunuz, hep birlikte öğrenelim.

Kelly Hogan, çocukluğundan beri fazla kilolarıyla ilgili sorunlar yaşıyormuş

Amerika'da yaşayan Kelly Williams Hogan, sıra dışı beslenme düzenine başlamadan çok önce, çocukluk yıllarında bile fazla kilolarıyla problemler yaşıyormuş. Annesinin her zaman fit bir kadın olduğunu ve 80'lerde ebeveyn olan birçok kişi gibi çocuğunu beslerken çok da dikkatli davranmadığını söyleyen Kelly, yanlış beslenme alışkanlıkları edindiğini ve bu nedenle kendini bildi bileli kilolu olduğunu düşünüyor.

Özellikle orta okul yıllarından itibaren kendini hep "şişman" olarak gördüğünü söyleyen genç kadın, zaman içinde bu durumdan kurtulacağını düşünse de bu pek mümkün olmamış.

Üniversiteye gittikten sonra aldığı kiloların ardından çeşit çeşit diyet programları uygulamış

Kelly, üniversiteye başladıktan sonra da 25 kilo gibi ciddi bir miktarda kilo almış ve bu durum çok canını sıkmaya başlayınca çeşit çeşit yöntemle zayıflamayı denemiş. Sadece turşu yemekten ibaret olan garip diyetler de yapmış, bütün katı yiyeceklerden uzak durup sadece sıvılarla beslenerek geçirdiği dönemler de olmuş.

Bu garip denemelerinden başarısız sonuçlar alınca daha normal sayılabilecek yöntemlere yönelip egzersiz programları uygulamayı, kalori hesabı yapmayı da denemiş. Ancak ne yaparsa yapsın Kelly, bu yıpratıcı süreçler boyunca ya kilo verememiş ya da verdiklerini kısa sürede fazlasıyla geri almış.

Ancak ne kadar kurtulmayı istemiş olsa da evlendiğinde de fazla kilolarından kurtulamamış

Üniversiteyi bitirdikten sonra da durum Kelly için değişmemiş. Beslenme alışkanlıkları ve denediği diyet ve egzersiz programları onu toplamda 120 kiloya kadar çıkarmış. 120 kiloyken evlendiğinde, eşinin onu her haliyle sevdiğini düşünüyormuş ancak yine de kilo vermesi gerektiğini biliyormuş.

131 kiloya çıktığındaysa artık bu gidişata kesin olarak bir dur demesi gerektiğini üzücü bir şekilde fark etmiş.

Bir gün dizlerinde şişkinlik olduğunu fark ettiğindeyse Kelly, hayatını tümden değiştirmeye karar vermiş

Kelly, tam tamına 131 kilo olduğu sıralarda bir gün dizinde şişkinlikler oluşmaya başladığını fark etmiş ve doktorun yolunu tutmuş. Doktorundan aldığı tavsiyeler sayesinde Kelly, karbonhidrat tüketmeyi bırakması gerektiğini ve ancak kilo vererek sağlığına yeniden kavuşabileceğini öğrenmiş.

İşler, Kelly için o güne dek olmadığı kadar çok ciddiye bindiğinde, söz konusu sağlığı olduğunda genç kadın bu yola baş koymuş ve hayatını, beslenme düzenini tümden değiştirme kararlılığını tam da o gün göstermeye başlamış.

Beslenme düzenini değiştirmesinin üzerinden henüz bir yıl geçtiğinde azimli kadın, bambaşka bir insana dönüşmüş

izgara-tavuk-gogsu

Doktorunun verdiği sıfır karbonhidratlı, bol proteinli diyet programını harfiyen uygulayan genç kadın, bir yıl sonra kontrole gittiğinde doktorunun karşısına tam 40 kilo vermiş halde çıkmış. Öyle ki doktoru onu gördüğünde Kelly olduğuna inanamamış.

Bu muhteşem gelişiminin ardından aynı beslenme düzenini sürdürmeye karar veren genç kadın, et, yumurta ve peynirden oluşan diyet programına sadık kalmış.

Artık hayatında karbonhidrata hiç yer vermeyen Kelly, bu durumdan doğurganlığının bile olumlu yönde etkilendiğini iddia ediyor

Bu beslenme düzenini 7 yıldan uzunca bir süredir devam ettiren ve toplamda yaklaşık 60 kilo vererek forma giren Kelly, bugünlerde formunu korumakla meşgul.

Kilo vermesi sayesinde sadece dizlerinde oluşan şişkinliklerden kurtulmadığını, aynı zamanda sağlığını tümden geri kazandığını söyleyen genç kadın, bu sayede doğurganlığının bile artmış olabileceğini iddia ediyor. Fazla kilolarıyla başı dertteyken bir türlü hamile kalamadığını aktaran azimli kadın, şimdi 3 çocuğuyla mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşıyor.

Günde 1 kiloya yakın et yiyen Kelly, çocuklarının ve eşinin beslenmesine de gerek gördükçe müdahale etmeyi ihmal etmiyormuş tabii

Her gün, neredeyse 1 kilo et yiyen kadın, hamburger köftesi, tavuk kanadı ve tavuk göğsünü menüsünden eksik etmiyormuş.

Kendi gibi ailesini de özenli bir beslenme programına alıştıran Kelly, çocuklarını ve eşini karbonhidrattan mahrum bırakmıyor, sadece her şeyden ölçülü bir şekilde yemelerini sağlıyormuş.

Çocuklarına bugüne dek hiç rafine şeker kullandırmayan genç anne sayesinde çocukların tatlıya büyük bir düşkünlükleri de yokmuş. Hatta çocuklar, alışveriş merkezlerindeki tatlı reyonlarının önünden geçerken iğrenç koktuğunu söylüyorlarmış.

Kelly, "Kendi kararlarını alacak yaşa gelince onları serbest bırakacağım tabii ki ama o yaşa kadar, umuyorum ki onları aşırı kilolu bir çocukken yaşadığım kalp acısından uzak tutacağım." diyor.

Hiç ameliyat olmadığını ve canı ne zaman yemek yemek istese yediğini söyleyen bu kararlı kadın, şimdilerde binlerce insana ilham veriyor

mirror

mirror

7 yılı aşkın bir süredir sadece et ürünleri, peynir ve yumurta tüketen Kelly, bu sayede artık çok daha zinde, formda ve sağlıklı. Üstelik bunu hiçbir ameliyat olmadan ve çok fazla egzersiz yapmaya zaman ayırmadan başarmış durumda. Öyle ki bu azim dolu hikayesini herkesle paylaşarak binlerce kişiye ilham oluyor, zayıflamak isteyenlere destek veriyor.

Yine de herkesin kendisi gibi bir beslenme programı uygulamaması gerektiğini söyleyen Kelly şunları eklemeyi de ihmal etmiyor:

"İnsanları ikna etmeye çalışmıyorum ama nasıl hissettiğim konusunda çok eminim. Herkes için cevap bu olmayabilir ama bu, benim harika hissetmemi sağladı."

Önemli bir not: Siz, siz olun, böyle beslenme programlarını uygulamadan önce tıpkı Kelly gibi mutlaka doktorunuza danışın ve sizin için en uygun olan beslenme programını öğrendikten sonra harekete geçin. Aman diyelim, kilo vermek isterken sağlığınıza zarar vermeyin.

Kaynak: Delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

diyetisyen22 Ekim 2017 23:49
Arkadaşlar diyet programlarını doktorlar değil en doğru şekilde diyetisyenler planlar. Kilo vermeden ve kelly ninki gibi sağlık dışı diyetler uygulamadan önce lütfen diyetisyeninize danışınız. Zaten diyetisyeniniz doktorunuzla işbirliği içinde çalışacaktır. #diyetidiyesyenyazar
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?