kilolu-kizin-verdigi-ders

Hastalığı Yüzünden Fazla Kilolu Olan Kızın Kendiyle Dalga Geçenlere Verdiği Ders

Favorilerime
Ekle

Bugün sizi çok cesur bir hanımefendiyle tanıştıracağız.

Paris Harvey... 13 yaşında İngiltere'de yaşayan bir genç kız.

Paris, fazla kiloları yüzünden hayatı boyunca dalga geçilmiş ve hor görülmüş. Küçük kız tüm bunları arkasında bırakmak içinse hayattaki en büyük fobisiyle yüzleşiyor ve kendinin bile tahmin edemeyeceği kadar cesur bir harekette bulunuyor.

Kalça dizplazisi ve metabolik rahatsızlığı onu kilo almaya müsait hale getirmiş

Paris'in doğuştan gelen bir metabolik rahatsızlığı var. Çok hızlı kilo alabiliyor ama verirken sıkıntı çekiyor. Ayrıca kalça dizplazisiyle doğduğundan sol bacağı diğerinden 1,5 santim kısa. Bu da onun yürürken zorluk çekmesine ve topallamasına yol açıyor.

Bu yüzden kendini bildi bileli Paris hem fazla kiloları yüzünden yaşıtları tarafından sürekli kötü muamele görüyor, dalga geçiliyor hem de yürüyüşü dolayısıyla ona takılan "penguen" adından dolayı çok üzülüyor.

"Bugün en büyük korkumla yüzleştim ve mayomu giyip plaja gittim"

Ama Paris bir gün tüm bunlara inat cesur bir adım atıyor ve en büyük korkusunu yenerek herkese ilham vermeye karar veriyor. En büyük fobisi mayo giyip plaja gitmek olan kız bununla da kalmıyor, bir de fotoğrafını sosyal medyadan paylaşarak onu aşağılayanlardan korkmadığını ve vücudunun kusurlarıyla da mutlu olduğunu herkese göstermek istiyor. Ve tahmin edin, Paris'in hem "Bugün en büyük korkumla yüzleştim ve mayomu giyip plaja gittim" yazdığı mesajı hem de fotoğrafları kısa süre içinde viral oluyor.

Tüm dünyadan destek mesajları yağıyor

Çok güzelsin! Bana öyle bir ilham verdin ki artık şortla dışarı çıkmaya başlayacağım ve bunu daha önce hiç yapmadım.

Ve bunlar Paris'i çok mutlu ediyor

Merhaba, senin sayende kendime bu yaz için mayo almaya karar verdim. Bu kadar güzel ve kendine güvenen biri olduğun için teşekkürler.

Ama diğer yandan olumsuz yorumlar da geliyor

Tanrım, bu iğrenç.

Paris'i obeziteyi iyi bir şey olarak göstermekle suçluyorlar

İnsanların onun güzel ve cesur olduğunu söylüyorlar. Hayır o obez ve sağlıksız biri. Bu büyük sağlık sorunları yaşamasına sebep olabilir ama siz onu kilolu olduğu için övmeye devam edin.

"Ben kendimi bir rol model olarak göstermek istemiyorum, sadece dünyaya kaç beden olduğunuzun önemli olmadığını anlatmak istedim"

Dünyadan birçok kişi Paris'e destek mesajları gönderirken bazıları ise onun obeziteyi iyi bir şey olarak göstermekle suçluyor. Ama Paris destek mesajlarına yoğunlaştığını, çünkü sevginin nefretten her zaman üstün olduğunu söyleyerek cevap veriyor. "Ben kendimi bir rol model olarak göstermek istemiyorum, sadece dünyaya kaç beden olduğunuzun önemli olmadığını anlatmak istedim" diyor.

Herkese ders olsun

twitter

twitter

Son sözü yine Paris'e bırakalım.

"Geçmişte zorbalığa uğradım ve bir süre sonra insanların dedikleri şeylere siz de inanmaya başlıyorsunuz. Nasıl gözüktüğüm konusunda ciddi güvensizliklerim vardı. Yanımdaki kişiyle aynı ölçüde yemek yiyor olsam bile kilo alan ben oluyordum. Tüm gün evde oturup cips yiyor da değildim üstelik. Ama sonra kendimi kimseye kanıtlamak zorunda olmadığımı anladım."

Umarız en kısa sürede sağlığına kavuşur ve böyle kendinden emin ve güçlü bir kadın olarak durmaya devam edersin, Paris.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?