76-kilo-veren-kadinin-hikayesi

76 Kilo Vererek Bambaşka Bir Yüze Kavuşan Kadının Azimli Hikayesi

Favorilerime
Ekle

24 yaşında ve bir zamanlar 218 kilo olan Kaylee Bonnet ile tanışın.

Hayatı boyunca kilolu olan, bu yüzden evden dışarı adımını bile atamayan Kaylee, doktorlar zayıflamazsa öleceğini söylediğinde hayatını değiştirmeye karar veriyor.

Tam 76 kilo veren Kaylee'nin hem dış görünüşü hem de ruh hali öyle bir değişiyor ki artık onu görenler tanıyamıyor.

"İnsanlar yolda beni görünce sirkten kaçmış bir hayvanmışım gibi bana bakıyorlardı"

instagram

Kaylee, kendini bildiğinden beri kilolu olduğunu ve bunun ona çok ağır bedeller ödettiğini söylüyor. Henüz lisedeyken 136 kilo olan Kaylee, kiloları yüzünden sürekli dalga geçildiği ve neredeyse hiç arkadaşı olmadığı bir ergenlik dönemi geçiriyor.

"Hayat her gün benim için sürekli bir mücadele haliydi. Sandalyeye sığacak mıyım, sandalye beni taşıyacak mı endişelerinden, güzel gözükme çabalarımdan, bir yerden bir yere terlemeden gitme telaşımdan dolayı sürekli savunma halindeydim. Hayatımı yaşayamıyordum" diyor genç kadın.

"Çocuklar da dahil herkes yolda beni görünce sirkten kaçmış bir hayvanmışım gibi bana bakıyorlar, arkamdan kötü sözler söylüyorlardı " diyen Kaylee bu sebeple bir süre sonra kendini eve kapıyor ve dışarı çıkmamaya başlıyor.

Doktorlar ölebileceğini söylüyor

instagram

Kaylee, yirmili yaşlarına geldiğinde ise ona gizli şeker ve yüksek tansiyon teşhisi konuyor. Doktorlar, eğer kilosu hakkında hemen bir şeyler yapmaya başlamazsa kalp krizi ya da felç geçirebileceği konusunda genç kadını uyarıyorlar. "Ölmek istemiyordum" diyor Kaylee, "Ama hayat 218 kilo olarak da geçmiyor."

Kaylee, bu sebeple mide ameliyatı olmaya karar veriyor. Ameliyattan önce ise doktoru ona bir ödev veriyor: Operasyona kadar en az 13 kilo vermesi.

Kaylee, zayıflamayı ve sağlığına kavuşmayı o kadar çok istiyor ki yüksek proteinli, düşük karbonhidratlı, düşük kalorili bir diyete başlıyor ve her gün kilometrelerce yürüyüş yapıyor.

Ve Kaylee, geçtiğimiz sene Ekim ayındaki mide ameliyatına, beş ayda tam 34 kilo vermiş şekilde giriyor.

Toplamda 76 kilo vererek 142 kiloya kadar iniyor

instagram

Operasyondan sonraki haftalar çok ağrılı geçse de Kaylee, daha fazla kilo vermek için hayat tarzında daha önemli değişikler yapmaya karar veriyor ve hayatından yağlı yiyecekleri çıkarıyor, sadece doğal şekerli gıdaları tüketiyor ve aldığı günlük kaloriyi 800'e sabitliyor. Ayrıca haftada en az üç gün Crossfit'e gidiyor.

Böyle böyle Kaylee, 76 kilo vererek 142 kiloya düşüyor. Kaylee, yeni halinden memnun ancak ama hala kat edecek yolu olduğunu düşünüyor. Zira onun amacı 102 kiloya kadar inmek.

Artık kimse onu tanıyamıyor ve bu Kaylee'ye göre iyi bir işaret

instagram

Mide ameliyatı ve diyetle verdiği kilolar doğal olarak Kaylee'nin doş görünüşünde büyük değişimlere sebep oluyor. Ancak en büyük değişim Kaylee'nin yüzünde yaşanıyor.

Aynaya bakınca hala çok şaşırdığını söyleyen Kaylee, diğer insanların onu gördüğünde tanıyamadığını ya da büyük bir şaşkınlıkla ona baktıklarını dile getiriyor. "Beni en çok onların tepkileri şaşırtıyor. İşte tam o anda değişimimi fark ediyor ve doğru yolda olduğumu anlıyorum" diyor Kaylee.

Asla pes etme, Kaylee, harikasın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?