1-hafta-byunca-organil-urun-kullanan-kiz-one-cikan

İlginç Deney: 1 Hafta Boyunca Sadece Organik Ürünler Kullanınca Neler Oluyor?

Favorilerime
Ekle

Organik ürünlerin her geçen gün övgüler almaya devam ettiği, uzmanların organik yiyecek, içecek ve güzellik bakım ürünlerini şiddetle tavsiye ettiği zamanlarda yaşıyoruz. Son yılların trendi haline gelen bu organik yaşama durumu daha da önem kazanmaya devam edecek gibi.

Artık ne yediğini, ne içtiğini, hangi ürünü kullandığını bilemeyen insanlar olarak biz de organik ürünlere daha bir merak salıyoruz haliyle. Çok daha mantıklı ama ne yazık ki biraz daha masraflı olan bu organik yaşama adım attığınızda neler oluyor peki, merak ediyor musunuz?

Bir süre önce tanıştığımız ve kendi üzerinde yaptığı bir haftalık deneylerle dikkatimizi çeken, gülerken öğreten, yaşadıklarını tüm içtenliğiyle anlatmaktan geri durmayan Cheyenne Grogan'layız bugün.

Daha önce kafeinsiz geçirdiği bir haftayı ve rafine şekerden uzak yaşadığı günleri anlattığımız Cheyenne, bu kez de bir hafta boyunca tamamen organik ürünlerle yaşamaya karar veriyor.

Peki, neler mi yaşıyor? Sizi hemen şöyle alalım...

Pazartesi: Organik beslenmenin çoğunlukla lezzetli ama bazen de tatsız tuzsuz bir deneyim olduğunu düşünüyor...

gurl

Cheyenne Grogan, hayatında bugüne dek pek de organik ürün kullanmayan biriyken bu hafta tamamen organik ürünlerle yaşamaya karar veriyor ve haftaya hızlı bir başlangıç yapıyor. Her zamanki gibi işlenmiş gıdalar tüketmeyecek olan genç kadın, bu durumu sadece beslenmesine de yansıtmıyor üstelik. Kişisel bakımı için gerekli olan tüm malzemelerin de organik olmasına özen gösteriyor. Hayatını 1 hafta boyunca tamamen organik olarak sürdürmeye başlıyor.

İlk gün, tamamen organik malzemelerle hazırlanmış bir salata ve meyve suyu alıyor. Salatanın her zaman yediği salatalardan çok daha lezzetli olduğunu söylerken aldığı organik meyve suyundan bir yudumdan fazla içemediğini eklemeyi de ihmal etmiyor. Akşam yemeğindeyse organik tavuk yiyor. Günü yine organik olarak yetiştirilmiş bir elma yiyerek tamamlıyor ve ağzının tadının yerinde olduğunu söylüyor.

Salı: Alışverişini her zamankinden daha çok para harcayarak tamamlıyor...

gurl

Cheyenne, haftanın ilk günü satın aldığı organik meyve suyunu sevmediği ve yediği yemekleri dışarıdan hazır olarak almak istemediği için geniş çaplı bir alışverişe çıkıyor ve tamamen organik tavuk, tortilla, avokado, domates, soğan ve marul gibi çeşit çeşit malzeme alıyor.

Alışverişin sonunda her zaman yaptığı alışverişe göre çok daha fazla para harcadığını fark ediyor. Ama bu, bir haftalık bir alışveriş olduğu için kendisini çok da kötü hissetmediğini ekliyor. Aldığı bu malzemelerle hazırladığı yemeğin tadını çok seviyor ve bir hafta boyunca böyle besleneceğini düşünerek motive oluyor.

Çarşamba: Tatlı isteğini baldan destek alarak bastırıyor...

gurl

Çarşamba günü karşısına çıkan ve organik olmayan sebzeli noodle'dan ne kadar yemek istediyse de kendini dizginlemeyi başardığını söyleyen Cheyenne, bu gün içinde en çok canı tatlı yemek istediğinde ne yapacağını bilemiyor.

Sadece meyve yiyerek tatlı krizini bastıramayacağını anlayan genç kadın, güzelce temizleyip hazırladığı organik meyvelerin üzerine organik bal döküp yiyerek tatlı yeme isteğini de bastırmayı başarıyor.

Günün sonunda, biraz vakit geçirmek ve bir şeyler atıştırmak için dışarı çıkmak istese de organik yiyecekler bulamayacağını düşündüğünden evde kalmaya karar veriyor.

Perşembe: Organik kişisel bakım ürünlerini ilk kullandığında oldukça beğeniyor...

gurl

Perşembe gününe geldiğinde organik yeme-içme deneyiminden ziyade kişisel bakım ürünleriyle ilgili fikirlerini paylaşan genç kadın, tamamen organik olan şampuan, saç kremi, vücut losyonu ve diş macunlarını çok beğendiğini söylüyor.

Öyle ki saçlarının eskisine göre daha yumuşak ve ipeksi olduğunu, bunun üstelik çevresindekiler tarafından da fark edildiğini söylüyor. Ancak işler ilerleyen günlerde hiç de beklediği gibi gitmiyor.

Cuma: Kullandığı ürünleri değiştiren genç kadın, aldığı sonuçtan hiç de memnun kalmıyor...

gurl

Her ne kadar hafta başından beri kullandığı organik kişisel bakım ürünlerini sevse de bir maceraya atılıp yeni ürünler denemeye karar veren Cheyenne, duş aldıktan sonra saçlarının rastalıymışçasına karışık ve yapışık kaldığını, iyi temizlenmediği gibi hiç de iyi gözükmediğini söylüyor. Üstelik en az şampuan kadar saç kreminin de kötü bir seçim olduğunu belirtiyor.

İlk kullandığı organik ürünleri bıraktığı için pişman olduğunu da ekleyen genç kadın, hepsi organik bile olsa ürün seçiminde dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor.

Cumartesi: Keşfettiği çay ağacı yağlı sabunda mutluluğu buluyor...

gurl

Cuma günkü hezimetinin ardından yılmayan Cheyenne, kendisi için organik ve kullanışlı bir sabun keşfediyor. Keşfettiği çay ağacı yağlı bu sabunla hem saçlarını hem de vücudunu temizleyebileceğini öğrendiği yetmezmiş gibi bir de bu ürünü ev temizliğinde bile kullanabileceğini keşfedip mutluluğunu katlıyor.

Denediğinde saçlarının biraz karıştığını ancak dünkü kadar kötü olmadığını görüyor. Bu sabunu duş jeli olarak kullandığındaysa kendisini çok daha temizlenmiş hissettiği, cildinin her zamankine göre çok daha ışıl ışıl olduğunu ekliyor. Organik bir şekilde yaşamaya başladığı haftanın sonuna yaklaşırken genç kadın, yavaş yavaş kendi için en doğru ürünleri keşfetmiş oluyor.

Yemek konusunda ise ne yazık ki pek mutlu olamıyor. Çünkü aldığı organik malzemelerle sürekli birbirine çok benzer yemekler yaptığını, bunun da canını sıkmaya başladığını ekliyor.

Pazar: Yepyeni organik yemekler deniyor ve bu haftayı ağız tadıyla tamamlıyor...

gurl

Bir hafta boyunca organik tavuk ağırlıklı beslendiği için çok sıkılan Cheyenne, son günü güzel bir şekilde noktalamak için kabaklı kek yapmaya karar veriyor. Yumurtasına dek içine koyduğu her malzemenin organik olmasına dikkat eden genç kadın, yaratıcılığını konuşturmayı da ihmal etmiyor ve organik yağ satın almaktansa ya yerine elma püresi kullanmaya karar veriyor.

Üzerine bolca meyve ve bal ekleyerek tamamladığı organik kekini de afiyetle yiyerek organik yaşadığı bir haftayı tamamlıyor.

Tüm bu haftanın sonundaysa Cheyenne, tamamen organik bir şekilde yaşamaya devam etmeyeceğini, çünkü bu sürecin onu maddi olarak çok zorladığını söylüyor. Organik ürünlerin diğerlerine göre çok daha pahalı olması nedeniyle buna devam edemeyecek olsa da tüm bu bir hafta boyunca kendisini çok daha enerjik hissettiğini söylemeden de edemiyor.

Sağlığı için oldukça tehlikeli olan kimyasallardan uzak, enerjik ve hafiflemiş hissettiğini söyleyen genç kadın, şampuan ve saç kremi gibi organik kişisel bakım ürünlerindense pek hoşlanmadığını ekliyor.

Bu bir haftanın sonunda genç kadın tamamen olmasa da organik olarak beslenmeye daha çok özen göstermeye, organik sebze ve meyveleri hayatına daha çok sokmaya, güzellik ürünleriniyse çok dikkatli bir şekilde seçmeye karar veriyor. Bütçesini çok zorlamadan, tamamen olmasa da organik yaşamaya daha çok dikkat edeceğini söyleyerek bu haftayı tamamlıyor.

Kaynak: gurl


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?