Mutfağını Yenilemek İsteyenlere İlham Verecek Son Moda 9 Mutfak Trendi

Favorilerime
Ekle

2016 yılında karşımıza en çok çıkacak mutfak trendleri aşağı yukarı belli oldu. Biz bunun peşine düşeriz burada bırakmayız Bu yazımızda mutfağını yeni dekore edenler ya da yeni bir eve taşınanları oldukça yakından ilgilendiren bilgi ve fikirler mevcut.

"Mavi tonlarının hakim olduğu mutfakta neler kullanılır, eskitme mutfak tasarımı için ideal renkler hangisidir ya da mutfakta halıyı nasıl kullanmalıyız" gibi soruların cevaplarına değineceğiz.

Aklınızda bulunsun diye söylüyoruz.

Ahşap kullanacaksanız beyaz rengi tercih edin

mutfakta-ilac-saklama-aralik-2020

Açık renk ahşap dolaplar kullanmak istiyorsanız rengi daha da açık ve ferah hale getirecek beyaz renkten yardım alabilirsiniz.

Koyu renk ise tercihiniz altından yardım alın

siyah-altin-mutfak-subat-2021

Koyu renk duvar ya da dolap kullanmak istiyorsanız biraz cesaret diyor altın rengini öneriyoruz.

Dar bir mutfağa sahipseniz kalın parkeler seçin

kalin-parke-kucuk-mutfak-subat-2021

İnce ve dar bir mutfağa sahipseniz açık renkler kullanmak son derece yardımcı olacaktır ancak yerde tercih edeceğiniz kalın parkeler mutfağınızı daha geniş gösterecektir.

Endüstriyel tarz isterseniz detaylara dikkat edin

endustriyel-mutfak-subat-2021

Endüstriyel tarz evlerde genellikle riskli olarak görünür ancak kullanmak istiyorsanız dekorlara dikkat edin. Birkaç ahşap çerçeve ve cam kavanozlar daha sıcak bir hava yaratabilir.

Eskitme bir mobilyanız varsa açık renk tercih edin

vintage-mutfak-subat-2021

Çok şık eskitme bir dolap ya da masa gördünüz ve kullanmak istiyorsunuz. Hay hay, ancak açık renklerle kombine etmenizde fayda var.

Vintage tarz istiyorsanız aksesuarlar yeter

retro-mutfak-subat-2021

Eğer vintage tarzı benimsemiş ve kullanmak istiyorsanız mutfağınızı baştan sona değiştirmenize ve yenilemenize gerek yok. Birkaç aksesuarla da bu isteğinizi karşılayabilirsiniz.

Granit tercih ederseniz en iyi renk siyahtır

granit-mutfak-subat-2021

Son zamanların en çok tercih edilen mutfak tasarımının başında geliyor granitler. Graniti oluşturan desenlere dikkat etmek kaydıyla siyah, en iyi kombine edebileceğiniz renk olacaktır.

Koyu füme bir mutfağa en çok yakışan renk kahverengidir

fume-mutfak-subat-2021

Füme ve özellikle de koyu füme kullandığınız mutfaklarınızda ahşap detaylı ve kahverengi mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz.

Dolaplarım koyu füme derseniz, arka kısmını oluşturan duvarda kahverengi ve tonlarının yer aldığı dekoratif taşlar kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en ön önemli şey, mutfağınızın ufak olması durumunda beyazdan yardım almanızdır.

Ve son olarak renkleri kullanmaktan korkmayın

renkli-mutfak-subat-2021

Belki birisine hem pembe, hem yeşil, hem siyah hatta hem de beyazı aynı anda kullanmak istediğinizi söylediğinizde bunu hoş karşılamayacaktır. Ancak siz yakıştırdığınız sürece bütün renkler ahenkle dans etmeye bayılır. Unutmayın, renkler içinize sindiği şekilde güzeldir.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?