Asya Sokaklarında Gezintiye Çıkaran Spotify Listesi Geldi: Soya Soslu Şarkılar

yemek.com
Cemre Özgüzel
Boyum ocağa yetişmeden yemek yapmaya başlamışım. Hala yetişmiyor.
Cemre Özgüzel
254360 takipçi1327 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Mayıs 22, 2015
Mert Öndaş
Aralık 8, 2015
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Yemek.com
Ocak 17, 2018

Orada bir kıta var, çok gitmesek de, pek göremesek de bize yakın aslında. Evet dostlar, rotamızı nefes kesen doğa manzalarının, egzotik lezzetlerin, kültürel zenginliğin topraklarına, Asya'ya çeviyoruz. Bu güzel kıta hep pozitifliği aşılayan, enerjisiyle hafızalarımıza kazınmış güzel ülkeler barındırıyor içinde. Bu enerji, bu çeşitlilik mutfaklarına da yansımış üstelik.

Üzerine köri tadı sinmiş Hint yemekleri, Japonya'nın pek meşhur rameni, Çin'in bizim menülerimize de misafir olmuş ördeği, Tayland'ın bol baharatlı sokak yemekleri, Endonezya'nın satay'ı ve daha niceleri... Yediğinizde acı-tatlı-ekşi tatları aynı anda hissettiren lezzetler bunlar. Kültürlerindeki renkliliği ve lezzeti bu şekilde yansıtıyorlar yemeklerine.

Bu yüzdendir ki Asya'ya yolu düşen her insan hayran kalarak dönüyor bu topraklardan. O güzellikleri özlüyorlar. İşte, ilhamını o kültürlerden alan şarkıları derledik sizler için. Bu listemizde Asya'nın tüm güzelliklerini Batı'nın en sevilen müzisyenlerinin ağzından dinleyeceksiniz.

The Beatles, David Bowie, Gorillaz, birçoğumuzun çocukluğundan hatırladığı ''Big in Japan'' ile Alphaville ve daha niceleri...

Gelin, hep birlikte lezzet ve keyif dolu bir yolculuğa çıkalım.

Minik bir not: Biz her hafta yenilenen listelerimizle Yemek.com Spotify hesabında sizleri bekliyor olacağız. Takipte kalın.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?