Yemeğe Alerjisi Olan Gencin Yürek Burkan Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Polene alerjiniz olabilir, toza alerjiniz olabilir, kıla tüye ve dolayısıyla kedi köpeğe alerjiniz olabilir ve hatta suya alerjiniz bile olabilir. İnsanın aklı almıyor ama en azından daha önce buna benzer hikayeleri dinledik. Peki ya yemeğe alerjisi olan birini gördünüz ya da duydunuz mu?

Alex Visker.

19 yaşında hayatının baharında bir genç. Tüm dünyada özel sayılabilecek bir metabolizmaya sahip. Ama bu özel metabolizmasının ona sağladığı bir avantaj yok. Alex'in neredeyse bütün yiyecekler alerjisi var. Yiyebildiği yalnızca birkaç yiyecek var. Akıl alır gibi değil.

Alex'in bu durumu için konmuş kesin bir teşhis de yok. Bildiğimiz kadarıyla türünün tek örneği. Yanlış anlaşılmasın, Alex iki tabak yedikten sonra çok yediği için alerjik reaksiyona girmiyor. Bir kaşık bir şey yese bile alerjisi tutuyor. İlk olarak yediği yemeği kusmak zorunda kalıyor Alex. Ardından iflah olmaz bir kemik ağrısı başlıyor vücudunda ve bu da yetmezmiş gibi kan şekerinde de ciddi bir düşüş yaşanıyor Alex'in.

foodbeast

foodbeast

Açıkçası hayatta yaşanabilecek en üzücü rahatsızlıklardan birini yaşıyor Alex. Lakin bu onun hayata küsmesine neden olmamış. Kız arkadaşını dışarıya dondurmaya yemeye çıkarıyor, ailesine yemek yapıyormuş.

Peki bu sevimsiz rahatsızlığın bir tedavisi yok mu?

Alex'in sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam etmesi için, yiyeceklerin direkt mideye gittiği özel bir beslenme yöntemi gerekiyormuş.

Başta da söylediğimiz gibi 19 yaşında Alex. Şu an için hayattan en büyük beklentisi üniversiteye gitmek. Üniversiteye gitmek ve ilaçları için ihtiyacı olan para da yaklaşık 20.000 dolarmış. Ailesi de kendileri tek başına karşılayamayacaklarından dolayı internette bağış toplamaya başlamış. Şu adreste toplanan bağışlar an itibarıyla 12.000 doları geçmiş.

Son söz de Alex dışında herkese: Bazen çok küçük şeyleri büyütüyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?