Kahvaltılıklarınızı Kolayca Hazırlayabilmeniz İçin Size Çok Güzel Bir Sürprizimiz Var!

Favorilerime
Ekle

Sabah mutfağa girdiniz, açtınız Yemek.com'un kahvaltılık tariflerini ve tam ağzınıza layık olan; sofranıza vuran sabah güneşinin daha bi' parıldamasını sağlayacak o tarifi hazırlamaya başladınız. Bir yandan tarifin hazırlanış adımlarını Yemek.com'dan takip ederken bir yandan da yumurtanızı çırpıyor, bir yandan tavadaki biberleri gözlerinizle kesiyor ve tarifin bir sonraki adımı için Yemek.com'a hüzünle bakıyorsunuz. İşte tam bu sırada araya "Dimes Sesli Komut" giriyor ve o sabah hayata başka bakmaya başlıyorsunuz. Çünkü istediğiniz kahvaltılık tarifi Yemek.com'dan telefonunuz ya da laptop'unuza bakarak hazırlarken tarifin bir sonraki adımı için "videoyu ilerlet", "durdur", "aşağı" gibi sesli komutlarla konuşarak seslendiniz ve o sizi hiç uğraştırmadan isteğinizi yerinize getirdi; tarif videosunu ilerletti, durdurdu, yazılı tarif için aşağı indi... Afiyet olsun.

Bu bize yetmedi, biz bi' tabak daha isteriz diyenler için buyursunlar Dimes Sesli Komut'un detaylarına:

Öncelikle "Dimes Sesli Komut"u nasıl kullanacağınızı anlatan videomuzu buraya bırakıyoruz, yazılı detaylarımız da hemen aşağısından başlıyor:


Videocular buraya, "ben okumayı severim" diyenler de hemen aşağıya.

Dimes'le mutfağımıza girdik, düşündük, siz kahvaltıseverler için leziz bir buluş yaptık; sesli komut!

4-yas-fotografi-yemekcom-dimes
Pazartesi'den Cuma'ya bu kahvaltı sofrasını beklemiş olabilirsiniz. Belki de her gün kahvaltı yapma imkanınız var. Ya da sevdikleriniz size kahvaltıya geldi, geniş bir kahvaltı sofrasına ihtiyacınız var. Dimes sıkma portakal suyu kahvaltı sofrasında sizi beklerken, Yemek.com'un kahvaltılık tariflerini laptopunuza ya da telefonunuza dokunmadan "konuşarak" hazırlayabilirsiniz.

Dimes Sesli Komut'u kahvaltılık tariflerimizde denemek için öncelikle tabii ki Yemek.com'dan "Kahvaltılık Tarifleri" kategorisine giriyoruz

dimes-sesli-komut-1
Buyurun bir hizmet daha, linki de şuraya bıraktık.

Çok sevdiğimiz bir kahvaltılığı gözümüze kestirip önce iç çekiyor sonra tarif adımları için görsele tıklıyoruz

dimes-sesli-komut-5
Muhlama güzel seçim. Oh mis!

Tarife girdikten sonra sadece bir sefere mahsus Dimes Sesli Komut'u aktifleştirin ve açılacak küçük pencerede izin vere basın

dimes-sesli-komut-6-yeni
Bilgisayarımızın ya da telefonunumuzun rızasını aldıktan sonra gerisi çok kolay.

Kahvaltılığınızı kalbiniz küt küt atarak hazırlamaya başladığınızda, örneğin tarifin "nasıl yapılır?" kısmına inmek için ekrana doğru "aşağı" diye seslenin

dimes-sesli-komut-9
Hooop aşağıdasınız. Tarifi hazırlarken ekranı konuşarak "sesinizle" komutlayabilir ve istediğiniz kahvaltılığı hazırlarken bir yandan da ekrana dokunmayla ya da klavyeyle uğraşmazsınız.

Tabii sadece bir adet sesli komut değil, "başlat, devam et, ileri, geri, en alta, bitir" gibi işinize yarayacak birçok komut onlara seslenmenizi bekliyor

dimes-sesli-komut-7
Bu komutlarla videolu kahvaltılık tariflerde videoyu ileriye, geriye sarabilir; durdurabilir ve başlatabilirsiniz. Videosuz tariflerde ise tarifin "Nasıl Yapılır?", "Püf Noktaları" gibi bölümlerini rahatça okuyabilmek için konuşarak ekranı yönlendirebilirsiniz.

Unutmadan; alttaki köşedeki şu üzgün suratı görürseniz muhtemelen cihazınızın mikrofonunda bir sorun var demektir

dimes-sesli-komut-8
Bu hüzünlü emojiyi görürsek ekranı tekrar yenileyelim, eğer yine onu görürsek üzülmeyelim cihazınızın mikrofonunu tamir ettirelim ve bir sonraki kahvaltıyı kaçırmayalım.

Bundan sonra kahvaltılıklarınızı hazırlarken bize bi' seslenmeniz yeterli...

dimes sofra

dimes sofra


Dimes'li kahvaltılık tariflerde sesli komutumuzu denemek için sizi şuraya alabiliriz. Afiyet olsun!

 

 

 

 

*Dimes Sesli Komut özelliğini Android cihazlarınızdan, masaüstü ve laptop bilgisayarlarınızdan Yemek.com kahvaltılık tarifleri içinde deneyimleyebilirsiniz.



Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?