Vegan Heykeltıraşın Et ve Deri Endüstrisine Dikkat Çekmek İçin Yaptığı 13 Gerçekçi Eser

Favorilerime
Ekle

Toplumun et seven ve tüketen insanları tarafından sürekli eleştirilen veganlar çoğu kişinin bildiği üzere vejetaryenlerden farklı olarak et endüstrisinin her türlüsüne, her uygulamasına karşı. Tüm hayvansal gıdalardan arındırılmış bir beslenme ve yaşam felsefesini benimseyen veganlar sadece yemek değil hayvanlardan elde edilen her türlü kıyafet, makyaj, ilaç malzemesini kullanmayı reddediyorlar.

Bahsettiğimiz hayat felsefesini benimseyen bir heykeltıraşla ve onun çoğu kişiyi rahatsız edebilecek çalışmalarıyla tanıştıracağız şimdi sizi.

Oldukça gerçekçi heykelleriyle tanınan Çinli bir heykeltıraş olan Cao Hui insan hakları kadar hayvan haklarına dikkat çekmek ve köpeklerin bile yendiği bir ülke olan Çin'deki bu hayvan istismarına dur demek için et endüstrisinin acımasızlığını göz önüne seren çalışmalar yapıyor.

İnsanların giydiği ve yediği şeylerin gerçek yüzünü heykelleriyle yüzümüze yüzümüze çarpan sanatçının reçine ve fiber kullanarak yaptığı bazı çalışmaları ise aşağıda.

UYARI: Birazdan göreceğiniz heykeller rahatsız edici görüntüler içerdiğinden iştahınızı sonsuza dek kapatabilir. Midem kaldırmaz diyenler buradan sonrasına bakmasın.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?