Tuti Restaurant

Tuti Restaurant: Beş Yıldızlı Lezzetler Eşliğinde Kuş Bakışı Taksim Meydanı

Favorilerime
Ekle

Taksim Meydanı’nın insanı içine alan hareketliliği ve yaşanmışlık hissine kuş bakışı göz atıyor ancak sessiz bir ortamda birbirinden lezzetli yiyeceklerin tadına bakabiliyorsanız durun tahmin edelim. The Marmara Taksim bünyesinde hizmet veren Tuti Restaurant’tasınız.

Yemek.com olarak biz de Tuti Restaurant’ın lezzetlerini yerinde deneyimledik, fotoğraflarını çektik. Executive Chef Tolga Özkaya da eşsiz mutfağının en sevilen yemek tariflerini bizimle paylaştı.

Farklı çizgisiyle mimariye adını altın harflerle yazan Dan Kwan’ın Türk motif ve kültürünün ışığında dekorasyonunu yenilediği Tuti Restaurant, ağırlıklı olarak kullanılan kahverengi, altın, siyah ve turkuaz renklerle kalite ve gizemi bir arada vurguluyor. Turkuazın huzuru ve ahşabın yaşattığı sıcaklık hissi ile Taksim Meydanı üzerinde mavi bir yolculuğa çıktığınızı düşlemeniz mümkün.

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Turkuaz ve Ahşap Ağırlıklı Dekorasyon

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Turkuaz ve Ahşap Ağırlıklı Dekorasyon

Türk damak tadımızın alışkın olduğu sokak lezzetlerinin The Marmara Collection’ın ödüllü şeflerinin dokunuşu ile beş yıldızı hak ettiği sunumların yer aldığı menü, dünya mutfağının seçkin lezzetlerini oryantal bir dokuda ve bambaşka bir ortamda yeme zevkini yaşatıyor.

Örneğin; pek çok farklı tadın bir arada yer aldığı ve otelin kendi organik bahçesinden temin edilen taze baharatlar ile hazırlanan "Tuz Kabuğunda Karadeniz Levreği", "Anadolu ve Akdeniz lezzetlerini sunan meze sunumu", özgün pide çeşitleri, "Füme Enginar ve Fümelenmiş Et ile Hazırlanan Pizza", kömür ızgaradan et çeşitleri, narenciye çeşitleri ile hazırlanan tatlısı ve öğle-akşam açık büfe seçenekleri mutfağın farklı ve çeşitlilik arz eden geniş yelpazesini vurgular nitelikte.

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Tuti Restaurant Terbiyeli Karides ve Levrek Turşusu Tarifi

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Tuti Restaurant Terbiyeli Karides ve Levrek Turşusu Tarifi

Profesyonel mutfak ve şeflerin öz güven bayrağı olan açık mutfak dizaynı Tuti Restaurant’da da yerini almış. Modern teknoloji ile süslenen sunum alanları arasında dolanırken Yemek.com’a özel olarak gerçekleştirdiğimiz çekimde başlangıçtan tatlıya kadar pek çok tarifini eksiksiz olarak bizlerle paylaşan Executive Şef Tolga Özkaya’nın birbirinden lezzetli ürünlerle hazırladığı bir tarife tanık olabilirsiniz.

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Tuti Restaurant Açık Mutfak

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Tuti Restaurant Açık Mutfak

5 Yıldızlı Otelde Döner ve Taş Fırın Keyfi

Lezzeti nedeniyle geleneksel pişirme tekniklerini günümüz çizgisine taşıyan mutfaktan çıkan taş fırında pişirilmiş et yemeklerinin yanı sıra döner istasyonunda The Marmara’ya özgü günlük olarak hazırlanan dönerin tadına bakabilirsiniz.

Tercihiniz Uzakdoğu mutfağı ise hay hay öyleyse sizi wok istasyonun başına alalım. Canınız birbirinden farklı şekillerde hazırlanan sütlü ve şerbetli tatlı çekiyor, taze taze hazırlanan içecekler çekiyorsa yine doğru adrestesiniz.

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Tuti Restaurant İç Mekan

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Tuti Restaurant İç Mekan

Gün batımını açık havada deneyimlemek isteyen konuklar için düzenlenen teras sayesinde huzur perdesini bir parça aralayıp Taksim Meydanı’nın atmosferini solumak ve gündelik hayatın keşmekeşi içinde kaybolmanız da an meselesi. Seçim sizin, Tuti Restaurant ışıl ışıl atmosferi ile Taksim Meydanı'nın göz bebeği.

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Tuti Restaurant Executive Chef Tolga Özkaya

Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Tuti Restaurant Executive Chef Tolga Özkaya

Şefi Tanıyalım: 1980 doğumlu olan ve eğitimini Le Cordon Bleu’da tamamlayan Executive Chef Tolga Özkaya, 1996 yılında başladığı profesyonel meslek hayatına çok sayıda sertifika ve madalya sığdırmış.

2005 yılından bu yana The Marmara Hotels grubunda çalışma hayatına devam eden Özkaya, 2014 itibariyle The Marmara Taksim Tuti Restaurant Executive şefi olarak görev alıyor.

Adres: The Marmara Taksim, Taksim Meydanı

Tuti Restaurant, Taksim'e nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?