tiryaki-kedi

"Tiryaki Kedi"ler Müjgan ve Cevriye'den Öğrenebileceğiniz 12 Mühim Çay Dersi

Favorilerime
Ekle

Tiryaki Kedi, İzmir Alsancak'ta küçük bir kafe. Adından da anlaşılabileceği o çok sevdiğimiz, çayımızı, kahvemizi içerken kedilerin başını da okşayabildiğimiz hayvansever mekanlardan biri.

Facebook sayfalarında kendisini şöyle tanımlıyor Tiryaki Kedi: "Konuşmadığımız, ilişki kuramadığımız, dokunamadığımız zamanlarda en çok kendimize yöneliriz. Bu yönelimlerin çoğunda zaman zaman kendimizle konuşuruz. Tecrit edildiğimiz bu dünyada kaçış yine kendimizedir. Duvarları güzel gösterip boyasak da mekanın varlığı ve o duvarın oluşu bile kimi zaman rahatsız eder. Böyle zamanlar kaçış olarak yürüyüşe çıkar, bazen sohbet ararız. Sohbetin yönelimi yine bizleri bazen bir mekanın içine sürükler... Kaçış yokmuş gibi gözüken kendi gerçeğimizi sürekli kovalayıp dururuz. Biz o gerçek ne ise arayıp dururken sembolleştiği anda kaybolduğunu fark edemeyiz bile çoğu kez… Böyle zamanlara en güzel eşlik eden bazen samimi bir sohbet bazen tek başına kimse dokunmasın tek başına olayım derdi ile bir mekana gideriz. Kendi kaçışlarımızı bulabililiriz umuduyla… Her şey mümkün diyerek… Kedi : ) çay, kahve , sohbetle. Çay bi lira… Bekliyoruz!"

Bu kafenin adeta birer filozof, adeta birer Cemal Süreya olan iki sevimli kedisi var: Müjgan ve Cevriye. Bu iki sevimli minnoş, çayla ilgili öyle özlü sözler miyavlıyorlar ki insanın hiç durmadan çay içesi geliyor.

Yolunuz Alsancak'a düşerse başlarını okşamadan geçmeyin

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

facebook

facebook

Bu arada "Tiryaki Kedi"ler Cevriye ve Müjgan'dan ilk burası sayesinde haberdar olduk. Kendilerini de patilemeden geçmeyelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?