starbucks-siparis-tuyolari

Starbucks'ta Kahvenizi Daha Hızlı Alabilmek İçin Bilmeniz Gereken 8 Tüyo

Favorilerime
Ekle

Daha önce Starbucks'tan ömür boyu bedava kahve almanın yolunu da anlattık, onun bütçe ve lezzet dolu sırlarını da ifşa ettik, Starbucks hakkında büyük ihtimalle daha önce duymadığınız gerçekleri de gün yüzüne çıkardık.

Ancak Starbucks ile ilgili bilmeniz gerekenler bunlarla sınırlı değil. Çünkü şimdi neredeyse hepimizin muzdarip olduğu Starbucks'taki kahve sırasını nasıl "hack"leyebileceğinizden bahsedeceğiz. Yani kısacası "Starbucks'ta ne yaparsanız daha az bekler, kahvenize nasıl daha çabuk şekilde kavuşabilirsiniz?" sorusunun cevabını vereceğiz. Tamam kabul, belki büyük farklılıklar yaratmıyorlar ama yine de denemeye değmez mi?

Üstelik bunları biz demiyoruz, tecrübeli Starbucks baristalarının tavsiyeleri. Ona göre.

Kahvenizi sıcak mı soğuk istediğinizi siparişin en başında belirtin

godvine

Ne fark edecek demeyin. Mesela cümleye şöyle başladığınızı düşünelim: "Soya sütlü olsun, ekstradan vanilya şurubu da katalım, grande boy bir mocha lütfen." Siz bunları makine gibi sıralarken o sırada barista bardağı aldı ve işaretlemeye başladı.

Sonra siz "Aa ama ben buzlu istiyordum" diye çığlık attınız. Ama çoktan normal karton bardağa siparişiniz yazıldı bile. Şimdi tüm süreci al baştan. Kaybolan gereksiz dakikalara üzülmemek için sıcak mı soğuk mu istediğinizi en başta söyleyin ki doğru bardağa doğru sipariş yazılabilsin.

Kahvenizin ne olduğunu söylemeden önce süt tercihi, şurup gibi ekstra isteklerinizi belirtin

glamour

Biz demiyoruz, Starbucks'ın tecrübeli baristalarından biri bir Instagram yorumunda olayı şöyle özetliyor: "Bir grande mocha" derseniz tamam da mesela siparişin sonunda non-fat süt isterseniz sıkıntı büyük. Çünkü Charlotte isimli baristamıza göre o siz siparişinizi tamamlayana kadar sizi beklemek zorunda çünkü nasıl süt kullanması gerektiğini bilmiyor. Ama en başta "non-fat sütlü white mocha" derseniz onun da işi daha kolay, sizin de.

Aynı şekilde kahvenizi hangi boy bardakta istediğinizi en başta belirtin

quora

Kahvenizi hangi boy bardakta istediğiniz söylerseniz yani venti, grande, tall, short diye ilk başta belirtirseniz siparişinizi söylemeye başladığınız anda barista da bardağı eline alarak istediklerinizi hızlıca not edebilir. Ama önce tüm diğer isteklerinizi söyler, en sonda boyunu söylerseniz barista büyük ihtimalle siparişinizi tekrarlamanızı rica edecektir. Ne gerek var böyle zaman kayıplarına ama değil mi? :)

Bir şeyler yemek istiyorsanız kahveden önce yiyecek siparişinizi verin

404magazine

Denemesi bedava: Yiyecek siparişinizi önceden verirseniz daha hızlı bir şekilde masanıza oturacaksınız. Çünkü kahveden daha az yiyecek sipariş eden insan olduğu için Starbucks çalışanları kahve siparişinizi alıp diğer müşteriye geçecektir. Ama önce yiyecek siparişinizi verip hazırlanmasına erken başlanmasını sağlayarak hem kahvenizi hem de yiyeceğinizi tahminen aynı zamanda teslim alabilirsiniz.

Yiyeceğinizin ısıtılmasını istiyorsanız bunu özellikle belirtin

brandeating

Starbucks'ta çoğunlukla talep üzerine yiyecekler ısıtılıyor. Yani siz dolapta gördüğünüz ve istediğiniz yiyeceğin ısıtılmasını istediğinizi söylemediğiniz takdirde size dolaptan çıkarıldığı gibi gelecektir. Sonra ısıtmaları için bir daha beklemek zorunda kalacaksınız.

Birden fazla kahve siparişi verdiyseniz sizden sonra gelenlerin kahvelerini alıp gitmelerine çok da kızmayın

foodworldnews

Üç adet filtre kahve sipariş ettiyseniz problem yok. Ancak bir Java Chip Cream, bir Caramel Frappucino, bir Ristretto Bianco istediğiniz takdirde sizden sonra gelen ve misto isteyen bir diğer müşterinin siparişini daha çabuk almasına da hazırlıklı olmalısınız. Zira baristanın siparişinizi yazması ve üçüyle de ayrı ayrı uğraşması doğal olarak zaman alacaktır.

Acelesi olanlar için en uygun seçenek filtre kahve, unutmayın

mirror

Hem işe, toplantıya yetişmeye çalışıyor hem de menüdeki en karışık içeceği sipariş ediyorsanız beklemeye ve geç kalmaya da hazırlıklı olmalısınız.

Amacınız sadece kafein ihtiyacınızı karşılamak ise filtre kahve ya da misto sipariş edin, zira siz daha kasada paranızı öderken siparişinizi alan barista kahve bardağınızı size uzatacaktır :)

Çağımızın derdi: İsminizi sipariş verdiğiniz baristaya gerekirse kodlayın

Starbucks bardaklarına yazılan yanlış isimler bizi zaman zaman eğlendirse de zaman zaman da üzüyor. Starbucks çalışanlarına soracak olursak onların talebi "isimlerin düzgün ve dalga geçilmeden" söylenmesi, karışacak bir isimse özellikle kodlanması. Zira başlarına en fazla gelen olaylardan biri isim yanlış olduğu için kahve hazır olunca sahibinin almaması imiş. Sonra "Ben neden 15 dakikadır burada dikiliyorum?"


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?