109 Yaşına Kadar Yaşamış Süper Babaannenin Sırrı: "Yulaf Yiyin, Erkeklerden Uzak Durun"

Favorilerime
Ekle

Kim uzun, sağlıklı bir yaşama sahip olmak istemez ki? Bilim, insanoğlunun yaşam süresini uzatmak için çalışmalarda bulunadursun aslında 109 yaşına kadar yaşamış ve İskoçya'nın en uzun yaşayan insanı ünvanını kazanmış süper babaanne Jessie Gallan kendi deneyimleriyle uzun yaşamın sırrını çoktan ifşa etti bile.

Bakalım Jessie Gallan'ın tavsiyeleri sizi ne kadar etkileyecek?

13 yaşından beri neredeyse hiç tatil yapmadan çalışan bir süper babaanne

2 Ocak 2015'te 109 yaşını Aberdeen'de kaldığı huzur evinde arkadaşlarıyla birlikte pasta yiyerek kutlayan Jessie Gallan, hayatını çalışmaya adayanlardan. Fakir bir ailenin çocuğu olan Gallan, 2 odalı küçük bir çiftlik evinde 5 kız kardeşi ve 1 erkek kardeşiyle aynı yatakta uyuyarak büyümüş.

13 yaşına geldiğinde ise evden ayrılmış o zamanların minik Jessie'si. Sonrasında bir çiftlikte, ineklerin sütünü sağarak kendi parasını kazanmaya başlamış. Burada uzun süre çalışan Jessie, sonrasında ise bir otelde çalışmaya başlamış.

"Hayatım boyunca hep çok çalıştım ve neredeyse hiç tatil yapmadım. Çalıştığım işler ise hep iyiydi ve hep güzel insanlarla çalıştım. Büyüdüğüm dünyadan farklı bir dünyayı keşfetmek harikaydı" diyor Jessie Gallan.

"Uzun yaşamın sırrı, her gün yulaf lapası yemek ve erkeklerden uzak durmak. Uğraştığınıza değmiyorlar"

109 yaşını gören Jessie babaanneye uzun yaşamın sırrını sorulduğunda ise şöyle cevap veriyor:

"Yulaf lapası yiyin ve erkeklerden uzak durun. Uğraştığınıza değmiyorlar, hak ettiklerinden daha fazla sorun yaratıyorlar."

Zira Jessie Gallan, hayatında hiç evlenmemiş. Ayrıca her sabah sıcak bir kase yulaf lapası yiyen ve bol bol egzersiz yaptığını söyleyen Jessie babaanne tüm bunların bu yaşa kadar sağlıklı ve iyi bir hayat sürmesine yardımcı olduğunu söylüyor. Hayatı boyunca her gün yulaf yemek? İlginç, değil mi?

wikipedia

wikipedia

Not: Jessie babaanne, doğum gününden üç ay sonra, aynı yılın Mart ayında bize güzel hikayeler bırakarak aramızdan ayrıldı. Huzur içinde uyusun.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

lotuseaster4 Ekim 2016 03:56
elbette ki; ölüm her zaman erken!
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?