star

10 Yıldır Elleriyle Beslediği Sokak Hayvanları İçin Aşevi Açan Koca Yürekli İş Adamı

Favorilerime
Ekle

Dünyada hala iyi insanlar var dedirten nefis bir haber vereceğiz size.

Hem de öyle böyle değil, tüm insanlığa karşı umudumuzu tazeleyecek türden bir insandan söz edeceğiz. Sokak hayvanlarının da en az bizim kadar yaşamaya hakkı olduğunu bilen, onlar için elinden gelenin de fazlasını yapan insanlardan biri o...

Çok uzağa değil, şöyle Pendik'e doğru gidiyoruz bugün. Yaşadığı yerden kilometrelerce uzaktaki köpeklere her gün, bıkmadan usanmadan yemek götüren Nazif Hekim'in içimizi ısıtan nefis girişimine doğru...

Hikayesini ve yaptıklarını öğrenince de diyoruz ki "İyi ki senin gibi koca yürekli, nefis insanlar var".

Ellerine, aklına, emeğine sağlık Nazif Abi!

Nazif Hekim, uzun yıllardır sokak hayvanları için elinden geleni yapan bir iş adamı...

istanbulhaber

Pendik'te yaşayan iş adamı Nazif Hekim, uzun yıllardır hayvansever kimliğiyle biliniyor aslında. Yakın bir zaman öncesine kadar uzaklarda yaşayan ve yemek bulmakta zorlanan birçok sokak hayvanına poşetler dolusu ekmek götürüyormuş.

Üstelik bunu öyle gösteriş olsun diye değil, 10 yıl boyunca her gün yapmış. Ancak bir gün can dostlarımızın sadece kuru ekmek yiyebiliyor olmasına da dayanamamış ve kolları sıvamış. İstemiş ki artan yemeklerin en güzel şekilde değerlendirilebileceği, sokak hayvanlarının daha iyi beslenebileceği bir yer olsun.

Hayvansever iş adamı, 10 yılın ardından sokak köpekleri için geçtiğimiz günlerde bir aşevi açtı...

star

Dedik ya, Nazif Hekim sadece elinden geleni değil, elinden gelenin de fazlasını yapıyor sokak hayvanları için. 10 yıl boyunca uzaklarda yaşayan onlarca hayvana kuru ekmek götürmekle yetinmiyor, daha iyi beslenebilmeleri için kuru ekmekten çok daha fazlasını sunabileceği bir aşevi açmaya karar veriyor.

Geçtiğimiz günlerde, Pendik'in Güzelyalı Mahallesi'nde açılan Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi işte böyle açılıyor.

Aşevinde pişen sıcacık yemekleri her gün kovalarla kilometrelerce uzaktaki canlara götürüyor...

istanbulhaber

Aşevini açtıktan sonra da bu işlerden uzaklaşmıyor Nazif Hekim. Tıpkı 10 yıldır kuru ekmek taşıdığı gibi, şimdi de aşevinde pişen yemekleri kovalara dolduruyor, atlıyor arabaya. Her gün ortalama 100 kova yemek taşıyor yaklaşık 15 kilometre uzakta yaşayan sokak köpeklerine.

Açtığı aşevinde pişen et ve kemikleri de yine kendi imkanlarıyla temin eden bu koca yürekli insan, ormanlık alanda yaşam mücadelesi veren onlarca köpeğin hayatta kalmasını sağlıyor böylece.

Açtığı bu aşevinde zor durumda olan sokak hayvanları için yetimhane ve misafirhane de bulunuyor...

istanbulhaber

Hayvanseverliğiyle hepimizin gönlünde ayrı bir yer edinen bu iş adamı, açtığı aşevinde sadece sokak köpekleri için yemek pişirmekle de kalmıyor. Yine aşevi bünyesinde kurduğu yetimhane ve misafirhane bölümleriyle zor durumdaki sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor.

Aşevinin yetimhane bölümü, anne-babasından ayrı düşmek zorunda kalmış yavru köpeklerin daha iyi koşullarda, sıcak bir yuvada ve kolayca yemek yiyebilecekleri bir yerde büyüyebilmesi için hazırlanmış. Misafirhane bölümü ise hasta ya da yaralı sokak hayvanlarının tedavi olup iyileşene kadar geçici olarak kalabilecekleri güvenli bir sığınak olarak düşünülmüş.

Her detayını ayrı bir takdir ettiğimiz bu aşevini kuran Nazif Hekim'e bir teşekkür de bizden gelsin o zaman. İyi ki varsınız tüm güzel insanlar!

Kaynak: Birgün


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?