Sokak Hayvanlarına Mama Almak İçin Keman Çalan 11 Yaşındaki Kalbi Güzel Tuana

Favorilerime
Ekle

Bugün sizi kendi küçük, kalbi büyük bir kızla tanıştıracağız.

Adı Tuana Ekin Şahin.

Tuana aslında İstiklal Caddesi'nde yürürken gördüğümüz onlarca sokak sanatçısından biri. Ama onu diğerlerinden ayıran bir özelliği var. O da sadece 11 yaşında olan Tuana'nın yaz kış demeden keman çalıp para toplarken bunu kendi için değil sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımız için yapması.

İşte Tuana'nın kalpleri ısıtacak hikayesi.

Şarkılarını sokak hayvanları için çalıyor

İstiklal Caddesi'nde yürürken "Sokak hayvanlarına yardım etmek ister misiniz?" yazan bir not okursanız orada durun. Kafanızı kaldırdığınızda kalbinin güzelliği yüzüne yansımış küçük bir kız göreceksiniz. İşte o hayvanları her şeyden çok seven Tuana.

Tuana'nın büyük kalbi sokak hayvanlarını aç kalmasına, kış günleri soğukta yaşamasına dayanmıyor. Bu yüzden Tuana hemen her gün Beyoğlu'nda şarkılarını sokak hayvanları için çalıyor.

11 yaşında keman çalan bu güzel kız topladığı paralarla sokak hayvanlarına mama almak ve soğuk havalarda sığınabilecekleri evler yapmak istiyor. Tek gayesi bu.

İlk hayali gerçekleşti: Keman çalarak biriktirdiği paralarla kedi evleri yaptırdı

hurriyet

hurriyet

Güzel haber ise şu: Tuana şimdiden hayallerinin bir kısmını gerçekleştirdi bile.

Keman çalarak kazandığı paraları biriktiren Tuana yaklaşan kış öncesi bir kedi evi yaptırdı. Marangozun hazırladığı parçaları kendi elleriyle birleştiren ve boyasını da kendi yapan Tuana projesi için Zeytinburnu Belediyesi'ne başvurdu. Belediye ekiplerinin de onayı ve desteğiyle kedi evi şimdi Zeytinburnu'nda sokak kedilerin sıklıkla yaşadığı güvenli bir bölgeye yerleştirildi. Kedi evinin mama ihtiyacını ise belediye üstlendi.

Okuldan arta kalan vaktinde kemanıyla birlikte İstiklal Caddesi'nin yolunu tutan Tuana'nın şimdi daha büyük bir hayali var. Son sözü ona bırakalım:

"Bunlardan 10 tane daha yapıp Doğa Bebek Kedi Köyü yapmak istiyoruz. Bir parka yapmak istiyoruz. Parka yapıldığında çocuklar görüp sevecek. İsteyenler mama getirecek. Biz projemiz için belediyeye başvurduk , onlarda onay verdi, biz de yaptık buraya. İçinde yaklaşık 60 kedi kalabilir. Aralarını kapatmadık, soğuk kış günlerinde uyurken birbirini ısıtsınlar diye. Ayrıca su geçirmesin diye de çatı yaptık."

Tuana'yı görürseniz ona destek olmayı unutmayın!

Kaynak: Hürriyet, Twitter


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?