365etobicoke

Tunceli'den Çıkıp Ünü Dünyaya Yayılan Madonna'nın Pizzacısı Zeynel Arı

Favorilerime
Ekle

Bugün size ülkemizden çıkıp önce Kanada'nın, sonra tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline dönüşen başarılı bir girişimciden bahsedeceğiz.

Tuncelili Zeynel Arı...

Zeynel Arı, Kanada'da işlettiği pizzacısıyla ödül üzerine ödül alırken diğer yandan Madonna gibi dünyaca ünlü isimleri de yaptığı pizzalarla büyülüyor.

Onun hikayesine şöyle buyursunlar.

Tunceli'den Kanada'ya

Tunceli'de doğup büyüyen Zeynel Arı burada turizmle uğraşırken 2000 yılında Kanada'ya yerleşiyor ve Dino's Wood Burning Pizza isimli bir pizza dükkanı açıyor.

12 çalışanı bulunan işletmesi o kadar kısa sürede ünleniyor ki Kanada'nın en sevilen pizzacılarından biri oluyor. Ülkenin en fazla satan gazeteleri ona ödül üzerine ödül veriyor, her sene "Ülkenin en iyi pizzacısı" seçiliyor, hatta parlamentodan bile ödül alıyor.

En büyük müşterisi Madonna

15 senedir pizzacılıkla uğraşan Zeynel Arı'nın başarısı bununla da sınırlı kalmıyor. Kanada'nın film sektörü, ülkenin tanınmış siyasi ve iş dünyası isimleri, dünyaca ünlü yıldızlar da onun pizzalarının hayranı.

Mesela Madonna... Bunu şöyle anlatıyor Zeynel Arı:

"Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna Kanada'ya her geldiğinde, menajerini bizzat bizim iş yerine göndererek, pizza siparişi veriyor. Yakın bir zamanda Madonna için sebzeli, karışık bir pizza yaptık ve Madonna bu pizzayı çok beğenmiş, menajeri ile bize teşekkür mektubu gönderdi."

Sadece Madonna değil ülkeye gelen yabancı aktörler de onun pizzalarını yemeden ülkeden ayrılmıyor. Öyle ki ta Amerika'dan pizza siparişi bile aldıklarını söylüyor Zeynel Arı.

Bu arada Kanada'nın en büyük süpermarketi ürettiği unun üzerinde model olarak Zeynel Bey'in fotoğrafını kullanıyormuş.

Yöresel lezzetleri de unutmamış

neverimpressed

neverimpressed

Peki Zeynel Arı'nın başarısının sırrı ne?

Zeynel Bey pizzanın hamurundan sosuna kadar her şeyi kendilerinin yapmasının ve odun ateşinde pişirilmesinin bunda etkisi olduğunu belirtiyor.

Ayrıca Zeynel Arı yöresel tatları da unutmamış. Beyaz peynir, kaşar peyniri ve yumurtadan yapılan meşhur Dersim pidesini de menüye ekleyen Zeynel Bey ve ekibi müşterilerinin bu pideye çok ilgi gösterdiğini ve çok beğendiğini söylüyor.

Zeynel Arı'nın en büyük hedefi ise Tunceli'ye büyük bir pizzacı açmak. Son sözü yine ona bırakalım:

"Benim hayalim memleketime yani Tunceli'ye büyük bir pizza restoranı açmak ve Türkiye'nin en ünlü pizzalarını Tunceli'den tüm Türkiye'ye sipariş ettirmek. Tunceli'ye yakın bir zamanda pizza işletmesi açacağım ve dünyada açılmayı hedefliyor ve memleketime,doğduğum yere ticari anlamda yatırım yapmak istiyorum."

Kaynak: Birgün


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?