sevgilisi-terk-edince-degisen-kadin-one-cikan

Sevgilisi Tarafından Terk Edilince Spora Başlayıp Bambaşka Birine Dönüşen Kadın

Favorilerime
Ekle

Her ne olursa olsun, ayrılıklar kötüdür, kabul edelim.

Ama bir ayrılık sonrası yapacaklarınız sizi ayrılma fikrinden bile daha çok etkileyebilir, doğruya doğru. Elbette depresyona girmek, kimseyle görüşmemek isteyebilir, kendi kabuğunuza çekilip kendinizi daha çok yıpratabilir, hatta yemek yemek bile istemeyebilirsiniz, bu da bir seçenek.

Ama birazdan tanışacağınız kadın, size çok daha güzel bir seçenek olduğunu hatırlatacak, hayatın hala tüm hızıyla aktığını ve kendinizi yıpratmaktansa yapacak çok daha nefis şeyler bulabileceğinizi gösterecek.

Unutmayın, bu dünyada sizden, sizin sağlığınızdan daha önemli hiçbir şey yok. Sizi her zaman seven insanlarla bir arada, sağlık dolu, musmutlu ve upuzun bir ömrünüz olsun diyor ve ilham alınası hikayesiyle hepimize örnek olacak nefis bir kadının hikayesine uzanıyoruz.

Buyursunlar...

Sian Ryan için her şey erkek arkadaşının onu hiç beklemediği bir anda terk etmesiyle başlamış

Erkek arkadaşıyla planladıkları romantik bir hafta sonu tatilindeyken, bir anda erkek arkadaşının onu terk ettiğini söylemesiyle Sian Ryan, büyük bir hayal kırıklığına uğramış. Ortada herhangi bir sorun ya da önemli bir neden yokken terk edildiği için de kendini kötü hissetmekten alamamış ve tahmin edebileceğiniz gibi bu ayrılığın etkisi hiç de hoş olmamış.

Bu beklemediği ayrılığın etkisiyle gözüne günlerce uyku girmeyen genç kadın sonunda bu durumu avantaja çevirmeyi bilmiş

Erkek arkadaşının onu terk ettiği günden sonra Sian'ın gözüne günler günü uyku girmemiş. 25 yaşındaki genç kadın, bu ayrılığı hiçbir zaman atlatamayacağını ve bunun, bugüne dek başına gelen en kötü şey olduğunu düşünüp duruyormuş.

Ancak bir gün, kendisini yıpratmanın hiçbir işe yaramadığını fark etmiş ve enfes bir karar vererek 24 saat hizmet veren bir spor salonuna kaydını yaptırmış.

Ve böylece Sian, gözüne uyku girmeyen tüm günlerini spor salonunda geçirmeye başlamış

O zamanlar yaklaşık 120 kilo olan ve oldukça kötü beslenme alışkanlıklarına sahip olan genç kadın, ayrılığın üzerindeki olumsuz etkilerini yenmek için yazıldığı bu spor salonunda kendini çok daha iyi hissetmeye başlamış. Eski erkek arkadaşını düşünmekten kendini alıkoyamadığı o uykusuz günlerinde sürekli spor salonunun yolunu tutup kendini spora veren genç kadın, bu şekilde geçirdiği 12 haftanın ardından hem zayıfladığını hem de kendini mutlu hissettiğini fark etmiş.

Öyle ki artık eski erkek arkadaşını hiç özlemiyor, düşünmüyor ve hatta rahat rahat uyuyabiliyormuş.

"Spor salonuna yazılmamın nedeni asla onunla yeniden barışmak değil, bu ayrılığı sağlıklı bir şekilde atlatabilmekti"

Ayrılığın ardından hayatına soktuğu spora 1 yılı aşkın bir süredir devam eden Sian, yaklaşık 45 kilogram vererek istediği forma ulaşmış. Gençliğinden beri kilolarıyla sorunları olduğunu söyleyen genç kadın, şimdilerde Instagram hesabı üzerinden kendi gibi olan tüm kadınlara ilham olabilmeyi amaçlıyor ve ekliyor:

"Gençken ve eski erkek arkadaşımla beraber olduğum tüm süre boyunca sürekli abur cubur yiyor, her gün litrelerce bol şekerli içeceklerden içiyor, fast food'tan, özellikle de pizzadan başımı kaldıramıyordum. Sebzelereyse elimi bile sürmüyordum. Eski erkek arkadaşımın beslenme alışkanlıkları da benimkine çok benzerdi."

"Ondan ayrılmak hayatta başıma gelen en güzel şeylerden biri oldu"

Başlarda yaşadığı bu ayrılığın kendisi için büyük bir yıkım olduğunu düşünen Sian, üzüntüsünü kontrol altına alabilmek için başladığı spor sayesinde hayatının tamamen değiştiğini söylüyor ve ekliyor:

"Bu ayrılık, hayatta başıma gelen en güzel şeylerden biri oldu. Artık çok daha sağlıklıyım ve fit bir vücuda sahibim. Beslenme alışkanlıklarım da çok değişti. Artık kahvaltılarda yulaf ezmesi yiyor, diğer öğünlerimdeyse genel olarak yağsız tavuklardan, taptaze sebzelerden ve protein oranı yüksek besinlerden destek alıyorum. Gün içinde almam gereken kaloriyi hesaplıyor ve buna göre davranıyorum. Bu beslenme düzeni ve spor, kendimi çok daha iyi ve mutlu hissetmemi sağlıyor."

"En güzel intikam iyi görünmektir"

instagram

instagram

Son olarak genç kadının eski erkek arkadaşıyla ilgili düşündüklerini de söylemeden geçmek olmaz tabii. Ayrıldıktan sonra yaptığı hiçbir şeyin onu geri kazanmak için olmadığını, tüm bunları sadece kendi sağlığı ve mutluluğu için yaptığını söyleyen genç kadın, oldukça ünlü şu sözün de çok güzel bir tavsiye olduğunu söylüyor: "En güzel intikam iyi görünmektir"

Kaynak: News


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?