salep-mekanlari-aralik-2021

İstanbul'da İçinizi Isıtmak İçin Yolunuzu Gözleyen Salepleri Nefis 8 Mekan

Favorilerime
Ekle

Havalar iyiden iyiye soğumuşken biz de içimizi ısıtacak içeceklerin peşine düştük. Bunların en başında da -hepinizin tahmin edeceği üzere- salep geliyor.

Kışla özdeşleşen birkaç güzelim içecekten biri zaten bildiğiniz gibi. "Diğerleri ne ola ki?" diye aklınıza takıldıysa sıcak çikolata ve bozayı hatırlatmak, hatta hazır lafı geçmişken sıcak çikolata ve boza içebileceğiniz nefis mekanlarla dolu listelerimizi de şöyle ve şöyle bırakmak isteriz.

Konudan çok sapmadan en tarçınlısından en yoğununa, salebin en iyi adreslerine gidelim birlikte.

Bu listeyi bir yerlere not etmeyi de unutmayın, önümüz kış, daha çok lazım olacak.

Not: Bu içerik ilk olarak 7 Ekim 2016'da yayınlanmış, 14 Aralık 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Bostancı'da tatlı bir mola: Caffeina Lusso

Kaliteli kahve çekirdekleriyle hazırladıkları soğuk ve sıcak kahvaleriyle yaz-kış ayrı sevdiğimiz mekanlardan Caffeina Lusso'dayız. Ama bu kez mis gibi kahveleri için değil, her yudumunda kışın tadını doya doya çıkarmamızı sağlayacak salepleri için buradayız. Kıvamıyla damakta iz bırakan klasik saleplerinin yanında, farklı tatlar sevenler için mekanın menüsünde fındıklı, karamelli ve vanilyalı salepler de var üstelik, aklınızda bulunsun. Hangisini seçeceğinize karar vermek ve bir an önce bu nefis salepleri denemek isterseniz aşağıdaki adreslerde buluşalım.

Caffeina Lusso adres: Bostancı, Bahçelerarası Sk. No:5/B, Kadıköy, İstanbul

Moda'ya doğru ilerleyelim: Arezu Coffee & Appetizers

Kışın en renkli, en lezzetli yüzüyle tanışmak üzere Arezu Coffee & Appetizers'dan bekleniyorsunuz. Tam da yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde şık ve sevimli dekorasyonuyla yüzünüzde tebessüm olacak mekanda içinizi ısıtacak birçok içecek de sizi bekliyor. Mis kokulu kahvelerden sıcak çikolataya, kışın elinizden düşürmek istemeyeceğiniz içeceklerin yanında kıvamıyla bağımlılık yapan nefis saleplerini de es geçmek olmaz. Bitmedi, içinde salep kullanarak hazırladıkları, aynısını başka yerde bulamayacağınız çok özel bir içecekleri daha var: Coffee Salep! Espresso, Hindistan cevizi yağı ve saleple yaptıkları bu nefis içeceği hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz, bizden önermesi.

Arezu Coffee & Appetizers adres: Caferağa Mahallesi, Gürbüztürk Sokak, No: 29/C, Kadıköy, İstanbul

Galata manzarası eşliğinde: Şirin Fırın

Sadece kışın değil şehrin de tadını çıkarmak isteyenleri böyle alalım, Şehrin en simge adreslerinden Galata Kulesi manzaralı bu mekanda soluğu alalım. Adı gibi şirin mi şirin bir mekan burası. Tam kıvamında sıcacık salebini yudumlamak için uğrayacağınız bu adreste uzun uzun oturmak isteyecek, içeceğinize eşlik edecek mis gibi çöreklerin, tatlıları, pastaların tadına da bakmak isteyeceksiniz, eminiz. Mekanın tüm menüsünü incelemek üzere sizi hemen aşağıya doğru alabiliriz.

Şirin Fırın adres: Bereketzade Mahallesi, Büyük Hendek Caddesi, No 16/A, Beyoğlu, İstanbul

Cihangir taraflarındaysanız: Rappel

Mis gibi tereyağı kokulu kruvasanları, nefis kahvaltı seçenekleri ve sadece kokusuyla bile enerji veren kahveleriyle Rappel, zaten açıldığı günden bu yana İstanbulluların radarında olan adreslerden ama biz bu kez konumuzdan hiç sapmadan nefis salepleri için gidiyoruz ona. Mekanda kahvaltılıklardan tutun tatlılara kadar aynısını başka yerde bulamayacağınız çok özel tatlar bir arada. Bu sebeple sıcak sıcak salebinizi yudumlarken yanında nefis tartlarından da deneyebilir, mekanın çeşit çeşit speciyellerinin tadına bakabilirsiniz. Klasik salebin yanında espresso ilavesiyle hazırladıkları özel Rappel Salep de mekanın alametifarikalarından, aklınızda bulunsun. En yakın zamanda denemek üzere sizi şu adreslere doğru alalım.

Rappel adres: Cihangir Mahallesi, Güneşli Sokak, No:33, Cihangir, İstanbul

Beşiktaş'a doğru alalım sizi: Vendor Coffee Roasters

instagram

Taptaze kahvelerin, çeşit çeşit çayların Beşiktaş'taki en sevilen adreslerinden Vendor Coffee Roasters'tayız şimdi. Sıcak bir içecekle içini ısıtmak isteyenlerin müdavimi olduğu mekanlardan Vendor'da mis gibi salepler de sizi bekliyor. Üzerine ekleyeceğiniz tarçınla lezzeti katlanacak sıcacık salepleri, kıvamıyla da en sevdikleriniz arasında yerini alacak. Gerçek salep lezzetine doya doya varmak isteyenleri hiç vakit kaybetmeden böyle alalım.

Vendor Coffee Roasters adres: Cihannüma Mahallesi, Dörtyüzlü Çeşme Sokak, No:18/A, Beşiktaş Merkez, İstanbul

Bu kez kahveleri için değil salepleri için Ulus'tayız: Coffeetopia

Kahveleriyle sadece Ulus'un ya da Avrupa Yakası'nın değil, tüm şehrin en sevilen noktalarından olan Coffeetopia'dayız. Özellikle soğuk havaların en lezzetli eşlikçilerinden olan salep, burada ayrı bir nefis. Kıvamıyla tadı damağınızda kalacak, sık sık içmek isteyeceğiniz klasik salebinin yanında damla sakızıyla lezzetlendirdikleri öyle nefis bir salepleri daha var ki bu lezzet bağımlılık yapar. Salep sevmeyenlerin dahi her gün içmek isteyeceği nefis aromalı saleplerini denemek üzere aşağıdaki adreslerde buluşalım hemen! Buyurunuz, bu taraftan...

Coffeetopia adres: Ulus, Bey Sokak, Ulus Apt, Nispetiye Mah, Müderris Salih Rüştü Sokak, Beşiktaş, İstanbul

Üsküdar'daysanız nereye gideceğiniz belli: Soulmate Coffee

Üsküdar ve çevresindeyken canınız mis gibi bir salep içmek isterse gideceğiniz adres belli: Soulmate Coffee! Burada klasik salebi en lezzetli ve kıvamlı haliyle bulabilir, afiyetle salebinizi yudumlarken içinizi ısıtmanın tadını çıkarabilirsiniz. Eğer farklı aromalar isterseniz mekanın damla sakızlı salebi de ayrı bir nefis, bizden önermesi. Hiç vakit kaybetmeden, kış bitmeden mutlaka keşfetmeniz gereken salepler için buyurun hemen böyle...

Soulmate Coffee adres: Mimar Sinan Mahallesi, Selami Efendi Caddesi, No :23, Üsküdar İstanbul, Üsküdar Merkez, İstanbul

Beykoz'a yolu düşenler mutlaka uğramalı: Devamet Coffee

instagram

instagram

Ülkemizde henüz pek yaygın olmayan "drive thru" konseptiyle günü yollarda geçenlerin favori adreslerinden biri haline gelen Devamet Coffee'ye arabanızla, motorunuzla yanalıp hızlıca canınızın istediği içecekleri temin edebiliyor ve yolunuza enerjinize enerji katarak devam edebiliyorsunuz. Kahveleri, çayları, sandviçleri, atıştırmalıkları bir yanda dursun biz bu kez salepleri için burada soluğu alıyor ve soğuk havalarda içinizi ısıtacak bu nefis salepleri mutlaka denemenizi öneriyoruz. "Ben hep evdeyim" diyenler için de söylemeden geçmeyelim, siz ona gidemiyorsanız o size gelsin, tek tıkla bulunduğunuz yere siparişinizi verin. Detaylar için aşağıda buluşalım.

Devamet Coffee adres: Göksu, Sadri Alışık Cd. No: 65/2, Beykoz, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?